Opel Experience - About Opel

OPEL FILOZOFIE.

pel je jedním z největších výrobců automobilů v Evropě. Společnost byla založena v roce 1862 panem Adamem Opelem a v roce 2012 oslavila již 150. výročí existence. Značka s bleskem každoročně prodá více než jeden milion vozů a v roce 2014 se stala třetím největším výrobcem automobilů v Evropské unii.

 

Opel se nachází ve fázi největší modelové ofenzivy v historii, která přinese na trh celkem 27 nových vozidel a 17 nových motorů do roku 2018. Mezi aktuální novinky patří nová inovativní Astra, rodinná Zafira a kompaktní SUV Mokka X.

 

Hlavní sídlo společnosti je v německém Rüsselsheimu, které řídí 11 výrobních závodů a 3 vývojová centra. Opel zaměstnává 34 500 lidí z nichž jen 16 500 v Něměcku. Opel a jeho britská sesterská značka Vauxhall prodávají své automobily ve více než 50 zemích světa. V roce 2014 bylo dodáno zákazníkům více než 1 095 000 osobních a lehkých užitkových vozů.

 

1. července 2014 vznikla společnost Opel Group GmbH jako sesterská společnost Adam Opel GmbH. Tato nová společnost je zodpovědná za Opel/Vauxhall a všechny ostatní aktivity General Motors v Evropě. Vedení Opel Group v čele s Karlem-Thomasem Neumannem se také nachází v Rüsselsheimu. Provozní činnosti Adam Opel GmbH nejsou ovlivněny touto reorganizací.

Opel | News

Opel novinky

Zůstaňte v kontaktu s přední hnací silou evropského automobilového průmyslu.

Více
Opel - Company Information

Informace o společnosti

Více informací o společnosti Opel – čísla, údaje, zaměstnanci a umístění našich výrobních závodů.

Informace o společnosti Opel
Opel | Events

Opel události

Kde a jak zakusit úžasný svět značky Opel z první ruky? Podívejte se na nadchízející události a akce.

Více
Opel | History and Heritage

Historie a odkaz

Zajímá vás, jak se váš vůz stal tím, čím je dnes? Seznamte se s více než stoletou cestou inovací.

Více