Opel CNG – Sustainability & Efficiency
Opel ecoFLEX

Technologie ecoFLEX

Pro zelenější svět: ecoFLEX je součástí inovativních technologií Opel.

Objevte ekologičtější klasické motory
Opel - Udržitelnost

Udržitelnost

Technologie, které chrání životní prostředí a šetří palivo.

UDRŽITELNOST A EFEKTIVITA.

Adam Opel AG je prvním výrobcem automobilů, který přichází s možností provozu na zemní plyn a zachování možnosti pohonu na benzín. Naši inženýři se však u tohoto úspěchu nezastavili. Díky pohonu na stlačený zemní plyn se jim podařilo zkombinovat ekonomiku provozu a jeho ekologii.

Opel CNG – CO2 Savings
Nižší emise CO2

Technologie pro životní prostředí

My, jako zodpovědný výrobce automobilů, jsme si problémů globálního oteplování a ochrany životního prostředí plně vědomi a naším cílem je jejich konstruktivní řešení. Díky našim modelům CNG si můžete užívat osobní mobilitu a zároveň chránit životní prostředí. Pohon na stlačený zemní plyn (CNG) představuje výborný způsob šetrný k životnímu prostředí, jak snížit spotřebu paliva bez kompromisů v oblasti bezpečnosti a funkčnosti. Motory na CNG od společnosti Opel jsou speciálně optimalizovány, aby poskytovaly vysokou funkčnost, co se týče rozsahu a velikosti výkonu. V porovnání s konvenčními motory emitují až o 25% méně CO2. Kromě přírodního výskytu je CNG vyskytuje také jako obnovitelný zdroj - biometan. Lze tak snížit emise skleníkových plynů až o 97%.


Opel CNG – Range comparison
Porovnání řady modelů

Nižší cena - Vyšší hodnota

Mezi ostatními výhodami provozu na CNG se tyčí především nízké náklady. Dojezd vozu je až 530 km na zemní plyn (Zafira Tourer) a dalších 300 km je možné ujet na rezervní benzínovou nádrž (Combo), což umožňuje celodenní provoz. Provoz automobilů je dražší a dražší, ale díky našim modelům CNG si můžete užívat mobilitu a flexibilitu s nízkými náklady. Stejně jako pro LPG jsou například v Německu daňové úlevy a také zajištěné nízké ceny až do roku 2018.