Opel Alternative Engines - Overview
Opel – Technologie ecoFLEX

Technologie ecoFLEX

Pro zelenější svět: ecoFLEX je součástí inovativních technologií Opel.

Objevte ekologičtější klasické motory
Opel Ampera – Elektromobil

Ampera

Opel Ampera je prvním evropským elektromobilem, který je neustále poháněn elektrickým proudem.

Vyzkoušejte si revoluční technologii

ÚSPORNÝ A VÝKONNÝ.

Pracujeme každý den, abychom snížili dopad vašeho vozu na životní prostředí na nejnižší možnou míru. Zároveň však musíme zachovat jeho flexibilitu, výkon a pohodlí, které od vozů Opel očekáváte. Nejenže neustále vylepšujeme klasické motory, ale také vyvíjíme řadu nových, čistým a efektivnějších motorů. Modely ecoFLEX s pohonem na LPG (Zkapalněný ropný plyn) a CNG (Stlačený zemní plyn) nabízí ekologická a úsporná řešení. Dvě věci, o které se tedy nemusíte starat.


Enlarge

LPG

Efektivita a ekologie stiskem tlačítka: kombinace pohonu benzín/LPG šetří vaše peníze i životní prostředí. Jen na LPG ujedete s vozem až 400 km a s modelem Zafira Tourer až 650 km. V závislosti na modelu mohou vozy na LPG ve variantě ecoFLEX urazit až 1200 (Corsa) nebo 1700 kilometrů (Insignia) při kombinovaném provozu na obě paliva.


Enlarge

CNG

V roce 2001 představil Opel první vůz poháněný stlačeným zemním plynem s inovativními technologiemi. Opel samozřejmě dále pokračuje ve vývoji modelů CNG s technologií ecoFLEX. Všechny mají emise CO2 nižší o 25% v porovnání s benzínovými motory. Při provozu na CNG dosahují tyto modely dojezd mezi 380 (Zafira Family) a 530 kilometry (Zafira Tourer). Díky benzínové nádrži je tato vzdálenost prodloužena až k 700 kilometrům v závislosti na modelu.