Nový Opel Vivaro – Dostupnost a emise

Zkušební jízda

Jedna zkušební jízda vám řekne více než tisíc slov. Klikněte zde pro vlastní zážitek.

Zamluvit zkušební jízdu

DRŽÍ VAŠE NÁKLADY ZKRÁTKA.

Přeplňované motory s turbodmychadly 1.6 CDTI1 přináší vyšší výkon a nižší spotřebu paliva, což je typickým znakem Nového Vivara. Výsledkem jsou také výrazně nižší emise CO2.

Enlarge

Vyšší výkon, nižší spotřeba

Nový Opel Vivaro přináší zcela novou řadu naftových motorů s technologií common rail. S objemem pouze 1.6 litru dokáží přinést výkony od 66 kW (90 k) do 103 kW (140 k) s vysokými točivými momenty, které jsou pro provoz užitkových vozů nutností. Zaznamenáte také velmi nízké hodnoty spotřeby paliva a emisí škodlivin.


Enlarge

Nejmodernější technologie

Paleta motorů vozu Nový Opel Vivaro obsahuje několik prvků, které stojí za to zdůraznit:

 

Variabilní geometrie lopatek turbodmychadla nebo technologie BiTurbo přináší vyšší výkon, eliminují prodlevu turbodmychadla a snižují emise škodlivin.

 

Regenerace filtru pevných částic probíhá automaticky ve stanovených intervalech a nijak při ní není omezen výkon motoru.

 

Recirkulace výfukových plynů (EGR) dále snižuje emise škodlivin bez dopadu na výkon motoru.
Enlarge

Vivaro ecoFLEX

Označení ecoFLEX říká mnoho o vašem přístupu k životnímu prostředí. Vysoce úsporný motor 1.6 CDTI ecoFLEX o výkonu 66 kW (90 k) snižuje spotřebu paliva na nulu díky Systému Start/Stop, který vypne motor po dobu stání vozu na křižovatce nebo v zácpě. Snížení spotřeby energie je dosaženo dalšími prvky, mezi které patří regenerativní brzdění, bezúdržbový filtr pevných částic, variabilní geometrie lopatek nebo moderní vstřikování paliva. Ať jsou vaše potřeby jakékoli, ecoFLEX je krokem kupředu v oblasti úspory nákladů a ochrany životního prostředí.


Enlarge

Další snížení nákladů

Kromě Systému Start/Stop (na přání) pomáhají spořit náklady také vypínatelná vodní pumpa a variabilní olejové čerpadlo, které dodává tolik oleje do systému, kolik je právě potřeba.

 

Chytrý systém dobíjení baterie se soustředí především na momenty, kdy vůz brzdí a zpomaluje. V tu dobu dobíjí baterii.

 

Bezúdržbový rozvodový řetěz snižuje náklady na údržbu vozu, což přispívá k možnosti prodloužení servisních intervalů na 2 roky nebo 40 000 ujetých kilometrů.


Enlarge

ecoDrive mode

ecoDrive mode lze kdykoli zapnout nebo vypnout. Zapíná se tlačítkem a lze jej vypnout také prudkým sešlápnutím plynového pedálu

 

Pokud je ecoDrive mode zapnutý:

  • je snížen výkon a točivý moment motoru,
  • je upravena reakce vozu na plynový pedál,
  • je snížena spotřeba energie klimatizace a systému topení.

ecoDrive mode ukazuje řidiči, který rychlostní stupeň by měl mít zařazen pro úspornou jízdu a indikuje také ideální moment pro zařazení vyššího či nižšího stupně. Pokud je vůz vybaven navigačním systémem, jsou různá data o spotřebě zobrazována na displeji.


Spotřeba paliva v l/100 km: město xx, mimo město  xx, kombinovaná xx; emise CO2 v g/km:

 

V souladu s nařízením R (EC) No. 715/2007 (v aktuálně platné verzi).