Předchozí
 • Opel Cascada – Světla v obytné zóně

  Světla v obytné zóně

  Osvětlují potenciální nebezpečí širším světelným kuželem (dalších 8° osvětlení vlevo a vpravo).

  Opel Cascada – Světla ve městě

  Světla ve městě

  Rozšiřuje a snižuje světelný kužel. Aktivuje se rychlostí vozidla a pouličním osvětlením.

  Opel Cascada – Světla na okresní silnici

  Světla na okresní silnici

  Širší a jasnější než běžná potkávací světla, s dosahem 70 metrů bez oslnění.

  Opel Cascada – Světla na dálnici

  Světla na dálnici

  Prodlužuje a zjasňuje světelný kužel až do 140 metrů – aniž by oslňoval ostatní řidiče.

 • Opel Cascada – Světla při nepříznivém počasí

  Světla při nepříznivém počasí

  Toto nastavení se aktivuje stěrači nebo dešťovým senzorem a zlepšuje viditelnost při deštivém počasí.

  Opel Cascada – Dálková světla s asistencí (HBA)

  Dálková světla s asistencí (HBA)

  HBA automaticky přepne z dálkových na potkávací světla, jakmile detekuje před vozidlem jiné účastníky provozu – a zase je přepne zpět, jakmile je cesta volná.

  Opel Cascada – Dynamické natáčení světlometů

  Dynamické natáčení světlometů

  Světlomety se natáčí až o úhel 15°. Tato funkce se aktivuje úhlem natočení kol a rychlostí vozu.

  Opel Cascada – Statické odbočovací světlomety

  Statické odbočovací světlomety

  Osvětlí prostor v úhlu 90° vlevo nebo vpravo, takže lépe uvidíte, co se děje za rohem.

Další

Zkušební jízda

Jedna zkušební jízda vám řekne více než tisíc slov. Klikněte zde pro vlastní zážitek.

Zamluvit zkušební jízdu

ROZŠIŘTE SVOJE SMYSLY.

Abyste lépe viděli a byli informování o možných nástrahách a problémech. Nechte moderní technologie, ať se o vás postarají. A vy si naplno užívejte jízdu.

Enlarge

Adaptivní přední světlomety Plus (AFL+)

Vidět, to je jeden z hlavních předpokladů bezpečné jízdy. AFL+ jsou zde proto, abyste dobře viděli. Tento systém je jedním z nejmodernějších systémů předních světlometů vůbec.

 

Systém sbírá neustále informace o natočení volantu a rychlosti vozu. Další senzory se starají o monitoring situace před vozem a povětrnostních podmínek. Na základě těchto dat upravuje systém AFL+ nastavení bi-xenonových světlometů pro optimální rozhled z vozu.

 

Jednou z několika funkcí pokročilého systému AFL+ jsou Automatická dálková světla, která se automaticky přepínají s potkávacími světly halogenových světlometů. Řídícím elementem je kamera umístěná za čelním oknem. Ta rozezná, zda je před vozem jiný vůz, nebo zda se vůz pohybuje ve městě či mimo město. Rozezná také typ aktuálního počasí.


Enlarge

Opel Eye

Druhá generace systému Opel Eye vozu Opel Cascada má 4 funkce pro bezpečnější jízdu.

 

Kolikrát už jste přehlédli značku u silnice? Asistent rozpoznávání dopravních značek (TSA) vám pomůže tyto situace omezit. Kromě zobrazení rychlostních limitů detekuje a zobrazuje také doplňkové tabulky značek rychlostního omezení (déšť, sněžení, mlha apod.).

 

Stejná kamera také zaznamenává čáry značení jízdních pruhů pro Varování před vyjetím z jízdního pruhu (LDW). Tato funkce je aktivována, když vůz opustí jízdní pruh bez signalizace. Okamžitě upozorňuje zvukovým a grafickým znamením.

 

Systém měření vzdálenosti od vozidla vpředu (FDI) měří vzdálenost od vozu před vámi a upozorňuje pomocí centrálního displeje na možné nebezpečí. Pokud jedete za vozidlem příliš blízko, nemusí nutně dojít ke kolizi, ovšem systém vozu vás na toto nebezpečí upozorní.

 

Systém varování před čelní srážkou (FCA) poskytuje vizuální a zvukové varování pokud hrozí srážka. Vzdálenosti si můžete nastavit sami, což se hodí především za špatné viditelnosti.

 

Systém hlídání mtrvého úhlu (SBSA) je pomocník, kterého oceníte především na dálnicích a silnicích s více pruhy. Systém používá senzory na bocích vozu, které detekují překážky v mrtvém úhlu řidiče, pokud se chystá pruh změnit nebo předjíždět. Kontinuálně monitoruje situaci v mrtvém úhlu a upozorňuje na překážky rozsvícenými LED diodami na vnitřním a vnějších zpětných zrcátkách. Pokud je zapnuté odbočovací světlo a v mrtvém úhlu se nachází překážka, systém varuje řidiče pomocí blikání LED diod a pomocí zvukového znamení. Je aktivní až do rychlosti 140 km/h.


Enlarge

Bezpečné parkování

Opel Cascada vypadá skvěle, tak proč si jej poničit při parkování nebo chvilce nepozornosti? Zadní parkovací kamera vám umožní rozhled v úhlu 130 stupňů za vozem. Je vysoko umístěna, takže se vám budou snáze odhadovat vzdálenosti od vozu. Zařazením zpátečky se kamera automaticky aktivuje a zobrazí situaci za vozem na displeji. Budete překvapeni, jak rychle si odvyknete otáčet se při couvání.

A když už jsme u parkování, musíme zmínit Pokročilý parkovací asistent, který vám pomůže najít to správné místo a správně do něj zaparkovat. Vypočítá potřebné natočení volantu a zobrazí jej na displeji. Stále máte vůz pod kontrolou a navíc bezpečně zaparkujete.