Opel Cascada – Jízdní dynamika

Zkušební jízda

Jedna zkušební jízda vám řekne více než tisíc slov. Klikněte zde pro vlastní zážitek.

Zamluvit zkušební jízdu

JÍZDA JE STEJNĚ ATRAKTIVNÍ JAKO JEHO VZHLED.

Opel Cascada zaujme okolí a přidává i excelentní jízdní dynamiku a motory1, díky čemuž má veliký náskok před ostatními.

Enlarge

Perfektní dynamika a podvozek

Skvělý vzhled si zaslouží ještě lepší jízdní dynamiku. Opel Cascada nabízí prověřené a moderní technologie podvozku - přední nápravu HiPerStrut a zadní nápravu s Wattovým přímovodem. Pro maximalizaci efektu tohoto typu podvozku byla karoserie vytvořena s maximální torzní tuhostí.

 

Maximální torzní tuhosti bylo docíleno speciálními výztuhami spodní části vozu, které jsou ve tvaru křížů a speciálními vyztuženými A sloupky karoserie. Společně se strukturální tuhostí karoserie je tak docíleno precizního ovládání voz.

 

Díky kombinaci pevné karoserie a přední nápravy HiPerStrut jsou omezeny vibrace a hluk přenášející se do interiéru vozu. Dále tato kombinace umožňuje instalaci 20 palcových ráfků bez nutnosti úprav podvozku. Optimální trakci zadní nápravy zajišťuje technologie Wattova přímovodu. Přidejte nastavitelný podvozek Opel FlexRide® se třemi různými módy, které si vyberete podle aktuální nálady a trasy. Kdykoli a kdekoli.


Enlarge

Výkon a nekončící točivý moment

Vůz jakým je Opel Cascada samozřejmě vyžaduje i moderní, kultivované a výkonné motory. Hvězdami palety motorů vozu Cascada jsou motory 1.6 Turbo ECOTEC® Direct Injection o výkonu 125 kW (170 k) a 1.6 Turbo ECOTEC® Direct Injection o výkonu 147 kW (200 k). První zástupci z nové rodiny motorů Opel. Pokročilé technologie ve zpracování materiálů a navrhování motoru zaručují výkon s rozumnou spotřebou paliva.

 

Při vývoji těchto nových motorů byly použity nové technologie odlévání, které umožňují vnitřní tlaky až 135 barů. To umožňuje excelentní kompresní poměry, které se podílí na výborných parametrech spotřeby paliva. V kombinaci s pokročilým přímým vstřikováním, rychle reagujícím turbodmychadlem a moderním řízením motoru zaručuje plynulý nástup výkonu a perfektní reakci na plynový pedál.

 

Pro fanoušky naftových motorů je určen výjimečný motor 2.0 BiTurbo CDTI. Zde se snoubí moderní technologie dvojitého turbodmychadla a přímého vstřikování (8 vstřiků za cyklus), což přináší ohromujících 400 Nm točivého momentu a výkon 143 kW (195 k).


Enlarge

Široká paleta motorů

Opel Cascada nabízí širokou paletu benzínových a naftových motorů. Upravený motor 1.4 Turbo ECOTEC® o výkonu 88kW (120 k) a točivém momentu 200 Nm nabízí skvělou dynamiku. Dalším je 1.4 Turbo ECOTEC®, který disponuje výkonem 103 kW (140 k) a točivým momentem 220 Nm. Nebo můžete zvolit naftový motor 2.0 CDTI ECOTEC® s plynulým výkonem 121 kW (165 k) a točivým momentem 350 Nm.

 

6-stupňová automatická převodka perfektně reaguje. Její konstrukce obsahuje méně pohyblivých částí než předchozí generace, čímž snižuje svojí složitost a zvyšuje efektivnost. Výsledkem je převodovka, která přináší uspokojení jako manuální převodovka, ale také se automaticky přizpůsobuje aktuálnímu stylu jízdy řidiče.

 

Všechny motory a převodovky vozu Cascada jsou pečlivě vybrány, aby dodali vozu pověstnou třešinku na krásném dortu, kterým jízda s vozem Opel Cascada je. Ekologičtější provoz vozu zajišťují systémy na přání: Start/Stop a ecoFLEX Drive Assist.


1:

Spotřeba paliva: v l/100 km: město 9,4–6,3, mimo město 5,9–4,6, kombinovaná 7,2–5,2 l/100 km;

Emise CO2 v g/km: kombinovaně 169–138 g/km.

 

Dle směrnice R (EC) č. 715/2007 (v aktuálně platné verzi).