New Opel Insignia hatchback - Driving Dynamics

Zkušební jízda

Jedna zkušební jízda vám řekne více než tisíc slov. Klikněte zde pro vlastní zážitek.

Zamluvit zkušební jízdu

VÝKON POD KONTROLOU.

Nový Opel Insignia přináší nejlepší aerodynamické vlastnosti ve své třídě, ověřenou technologii, výkon a perfektní ovládání vozu. Tento balíček vlastností zajišťuje, že každá jízda v tomto voze pro vás bude zážitkem.

 

Čtěte dále pro získání dalších informací o skvělé dynamice vozu Opel Insignia a o technických inovacích, jako jsou podvozek FlexRide a Adaptivní pohon 4x4.

Enlarge

Podvozek FlexRide

Nejlepší technologie elektronického podvozku v této třídě vozidel už samozřejmě patří k Insignii. Systém Kontroly stylu jízdy (Drive Mode Control – DMC) okamžitě reaguje na změnu stylu jízdy a podmínek. V extrémních situacích systém podvozku FlexRide automaticky nastaví tlumiče odpružení tak, aby zajistil maximální bezpečnost a ovládání v každém jízdním módu. Klíčovými prvky systému FlexRide je Kontinuální nastavování tlumičů (Continuous Damping Control - CDC), systém který průběžně v reálném čase nastavuje tlumiče odpružení podle měnících se podmínek, 4 kanálový systém ABS s elektronickým rozdělovačem brzdné síly, kontrola trakce a systém ESP Plus.

 

Za běžných podmínek si můžete vybrat mezi módy Sport, Tour a Normal. Mód Sport lze také nastavit individuálně podle vašich potřeb.

 

Inteligentní systémy jsou postaveny na prvotřídní technologii podvozku s předním odpružením HiPerStrut, které perfektně stabilizuje vůz při akceleraci a také skvěle tlumí nerovnosti. Víceprvková zadní náprava zajišťuje perfektní komfort a bezpečnost vaší jízdy.

 


Enlarge

Adaptivní pohon 4x4

Excelentní jízda ve voze Opel Insignia je ještě umocněna možností pohonu všech čtyř kol. Točivý moment je automaticky rozdělován na jednotlivá kola přední a zadní nápravy pro zajištění maximální stability, trakce a skvělé jízdní dynamiky. Na přání lze vůz vybavit podvozkem Super-Sport (pro výbavy Sport a Cosmo), který zahrnuje přední nápravu HiPerStrut, přední brzdy značky Brembo a snížený sportovní podvozek.

 

Adaptivní pohon 4x4 je plně integrován s ostatními dynamickými kontrolními systémy vozu Opel Insignia. Tudíž si jej lze užít i při volbě režimu Sport.

 

Pohon 4x4 není dostupný jen pro motory s vysokým výkonem 2.0 SIDI Turbo a 2.8, ale také pro vysoce efektivní motory 2.0 CDTI o výkonu 120 kW (163 k) a 2.0 BiTurbo CDTI o výkonu 143 kW (195 k).


Prvotřídní motory k vašim službám

Plynulý výkon bez vysoké spotřeby nebo emisí je jasným příslibem. Realita vás ohromí. Inženýři Opel si dali záležet, aby perfektně sladili výkon motorů se skvělými podvozky a moderními technologiemi. Výsledkem je skvělá jízda a zážitek z každého přesunu z bodu A do bodu B.


Benzínové motory

Chcete něco opravdu speciálního? Čistý výkon pro každý den, který šetří vaši peněženku? Potom je pro vás ideální 1.6 Turbo ECOTEC® Direct Injection. Výkon 125 kW (170 k) je zabalen do prvního z řady efektivních a úsporných benzínových motorů. Pokud vám to nestačí, je zde jeho větší bratr 2.0 Turbo ECOTEC® Direct Injection s výkonem 186 kW (250 k) a točivým momentem 400 Nm. Oba jsou skvělou variantou vysokého výkonu a nízké spotřeby a emisí stejně jako motory 1.8 a především 1.4 Turbo o výkonu 103 kW (140 k), který už nyní splňuje emisní normu Euro 6. Tento motor je také k dispozici jako verze na zkapalněný plyn (LPG). Řada motorů má řešení pro každou potřebu.


Naftové motory

Pokud potřebujete naftový motor, který je úsporný a výkonný zároveň, je ideální volbou motor 2.0 CDTI, s výkonem 103 kW (140 k). Vyšší výkon zaručuje motor 2.0 CDTI 120 kW (163 k) nebo skvělý motor 2.0 BiTurbo CDTI s výkonem 143 kW (195 k). Ten uzavírá paletu naftových motorů, které lze vybrat i s výkonem 81 kW (110 k), 88 kW (120 k) nebo 96 kW (130 k).


Enlarge

ecoFLEX

Pro některé řidiče je odpovědnost k životnímu prostředí prvořadým zájmem. Pokud zastáváte tentýž názor, nabízí vám Opel Insignia skutečnou volbu. Motory 2.0 CDTI ECOTEC® se systémem Start/Stop vozu Opel Insignia ecoFLEX poskytují výkon 88 kW (120 k) respektive 103 kW (140 k) při kombinované spotřebě pouhých 3,7 litru na 100 kilometrů a sníženými emisemi CO2 na pouhých 98 g/km.

 

Optimalizací nastavení motoru se senzorem spalovacího tlaku, upravením koncového převodu, vylepšením aerodynamiky mřížky chladiče, obutím pneumatik s nízkým valivým odporem, ukazatelem ideálního zařazeného rychlostního stupně, sníženým podvozkem a systémem Start/Stop bylo dosaženo jízdního výkonu a ochrany životního prostředí bez kompromisů.


Systém Start/Stop a technologie ecoFLEX

Téměř všechny motory je možno objednat s technologií ecoFLEX a se systémem Start/Stop v kombinaci s manuální převodovkou.

 

Systém Start/Stop spoří další palivo především v městském provozu. Pokud s vozem zastavíte, zastaví se i činnost motoru, pokud máte zařazený neutrál. Jakmile sešlápnete spojkový pedál, motor okamžitě naskočí. Systém lez aktivovat a deaktivovat tlačítkem na středovém panelu palubní desky. Když je systém aktivní a motor se zastaví, ručička otáčkoměru se posune do pozice“ AUTOSTOP” pro vaši lepší orientaci. Systém Start/Stop využívá speciálně upravený generátor, startér a také specifickou autobaterii.


Enlarge

Převodovky

Všechny převodovky vozu Opel Insignia mají 6 rychlostí. Automatická převodovka je vybavena funkcí ActiveSelect® pro sekvenční řazení. 6-stupňové manuální převodovky prošly úpravami pro snížení tření a precizní řazení rychlostních stupňů. Díky tomu bude řízení vozu klidnější, úspornější a také zábavnější.


1:

Spotřeba paliva v l/100 km: Město 11.7–5.0, mimo město 6.3–3.2, kombinovaná 8.3–3.7 l/100 km. Emise CO2 kombinovaně 194–98 g/km.

 

1.4 LPG: Spotřeba paliva v l/100 km: Město 10,1 (7,9), mimo město 6,2 (4,8), kombinovaná 7,6 (5,9); Emise CO2 kombinovaně v g/km: 124 (139). Režim na LPG (režim na benzín).

 

V souladu s nařízením R (EC) No. 715/2007 (v aktuálně platné verzi).