New Opel Insignia Sports Tourer - Comfort

Zkušební jízda

Jedna zkušební jízda vám řekne více než tisíc slov. Klikněte zde pro vlastní zážitek.

Zamluvit zkušební jízdu

NOVÁ DEFINICE PROSTORU A POHODLÍ.

Nový Opel Insignia Sports Tourer kombinuje vysokou kvalitu materiálů s perfektní ergonomií a technologiemi. To zajišťuje vysoký komfort všech cestujících.


Enlarge

Ergonomická sportovní sedadla

Sedadlo je nezbytnou potřebou bez ohledu na to, jak dlouhá bude vaše cesta. Plně ortopedické ergonomické sedadlo je nastavitelné v 8 směrech a má pneumatickou bederní opěrku nastavitelnou ve 4 směrech. Perfektně se tak přizpůsobí vaší postavě. Také prodlužovací sedák sedadla poskytuje nohám uvolňující oporu. V té nejvyšší úrovni výbavy jsou sedadla z perforované kůže v černé a béžové barvě s vyhříváním a větráním, elektrickým ovládáním pouhými konečky prstů a pamětí. Díky tomu je Nový Opel Insignia Sports Tourer uveden do nejvyšší třídy luxusu. Ale i verze s manuálním nastavováním a látkovým potahem vám poskytne stejnou úroveň ortopedické opory.

 

Ergonomické sportovní sedadlo je schváleno a doporučeno AGR, (Aktion Gesunder Rücken e. V.), německou lékařskou asociací, která stanovuje ortopedické požadavky na automobilová sedadla.


Enlarge

Klimatizace a vyhřívaný kožený volant

Vyhřívaný volant? Vyhřívaná a větraná sedadla? Ovládací prvky najdete nedaleko ovládání systému klimatizace. Dvou zónová Elektronická klimatizace je vybavena dotykovými displeji pro jednoduché ovládání. Zvyšuje tak komfort posádky ať jsou mrazivá rána, nebo horká letní odpoledne.


Enlarge

Pokročilý parkovací asistent

Pokročilý parkovací asistent zjišťuje pomocí předních a zadních senzorů vhodné parkovací místo a potom pomocí vizuálních pokynů, zobrazovaných na centrálním displeji navádí řidiče na toto parkovací místo. Tento systém se aktivuje stisknutím tlačítka a je řízen počítačem. Samozřejmě zároveň detekuje překážky. Písemná i vizuální grafika ukazuje směr jízdy vozu a úhel natočení kol. Výsledkem je perfektní podélné zaparkování i v omezených prostorech.


Enlarge

Elektrická parkovací brzda

Dotykem ovládaná elektrická parkovací brzda vozu Nový Opel Insignia nabízí zvýšenou bezpečnost parkování, ale i ulehčení námahy řidiče. V součinnosti s Hill Start Assist (Asistent rozjezdu do kopce) a se systémem Hill Hold, kteréžto oba systémy zabraňují couvnutí zpět při zastavení ve svahu, vám tato brzda umožní hladký a snadný rozjezd do kopce. Zároveň zvyšuje vaši bezpečnost a pohodlí.


Enlarge

Open & Start

Bezklíčový systém vozu Nový Opel Insignia usnadňuje jeho každodenní používání a poskytuje dobrou ochranu proti krádeži. Open&Start rozpozná identifikační kód řidiče (UID) díky senzorům v klikách dveří a v nárazníku. Odemkne celé auto, pokud je stisknuto tlačítko na klice dveří. Pro bezklíčové nastartování nebo vypnutí motoru je UID identifikováno senzory uvnitř vozu. Sloupek řízení se odemyká a zamyká automaticky, startování a vypínání motoru je pak prováděno tlačítkem. V případě nouze lze otevřít vůz integrovaným výklopným klíčem v UID dveřmi řidiče.


Enlarge

Smart storage solutions

Nový Opel Insignia Sports Tourer má vhodné odkládací schránky ve snadném dosahu řidiče i ostatních cestujících. Jsou to kapsy na mapy na zadní straně předních sedadel, kapsy ve dveřích, odkládací schránka u řidiče, držák nápojů vepředu i vzadu, velká odkládací schránka spolujezdce, držák slunečních brýlí a odkládací prostor v loketní opěrce ve středu zadního sedadla. Chcete používat počítač či jiné elektrické zařízení? Jako zvláštní nabídka je v podlahové konzole zásuvka 230 V.


Enlarge

Flexibilní zavazadlový prostor

Nízká nakládací hrana a široký vstup do zavazadlového prostoru zajišťují pohodlné nakládání vašich zavazadel. Pohodlné a jednoduché je také měnit vlastnosti zavazadlového prostoru podle potřeb. Během pár vteřin lze sklopit zadní sedadla dělitelná v poměru 60:40. Není nutno ani demontovat opěrky hlavy. Výsledkem je maximální objem zavazadlového prostoru až 1530 litrů.

 

Standardní objem zavazadlového prostoru je 540 litrů a to je dost na všechny potřebné věci pro rodinu i obchod. Pro zajištění nákladu jsou v zavazadlovém prostoru 4 uchycovací oka.

 

Skvělým prvkem je výsuvná podlaha zavazadlového prostoru, která umožňuje lehčí naložení zavazadel. Jednoduše ji vysunete ven z vozu, umístíte na ní zavazadlo a zase ji zasunete zpět.


Enlarge

FlexOrganizer® system

Tento modulární systém nabízí maximální flexibilitu přepravy díky několika prvkům.

 

Základem FlexOrganizeru® jsou kolejnice umístěné na bocích zavazadlového prostoru. Na ty lze připevnit speciální prvky, jako například háčky, úložné krabice, sítě apod. Zavazadlový prostor si tak přizpůsobíte svým aktuálním potřebám.

 

Fotografie ukazuje servisní krabici, nastavitelné upevňovací popruhy a boční síť. Kovovou dělící mříž lze objednat na přání a ocení ji především majitelé psů.


Eletrické otevírání víka zavazadlového prostoru

Elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru se automaticky otevře a uzavře díky speciální hydraulické pumpě. Otevření víka umožňuje jeho madlo, zavření naopak speciální tlačítko na víku. Lze jej také ovládat dálkově klíčem od vozu nebo tlačítkem u prostoru řidiče. Víko lze samozřejmě ovládat i klasicky manuálně.

 

Jednotku víka lze naprogramovat, aby nedošlo k jeho poškození při parkování v garáži. Zastavit otevírání lze v případě potřeby tlačítkem.