Předchozí
 • New Opel Insignia Sports Tourer - Static Cornering Light

  Statické odbočovací světlomety

  Osvětlí prostor v úhlu 90° vlevo nebo vpravo, takže lépe uvidíte, co se děje za rohem.

  New Opel Insignia Sports Tourer - Dynamic Cornering Light

  Dynamické natáčení světlometů

  Světlomety se natáčí až o úhel 15°. Tato funkce se aktivuje úhlem natočení kol a rychlostí.

  New Opel Insignia Sports Tourer - High Beam with Assist (HBA)

  Dálková světla s asistencí (HBA)

  HBA automaticky přepne z dálkových na potkávací světla, jakmile detekuje před vozidlem jiné účastníky provozu – a zase je přepne zpět, jakmile je cesta volná.

  New Opel Insignia Sports Tourer - Adverse Weather Light

  Světla při nepříznivém počasí

  Toto nastavení se aktivuje stěrači nebo dešťovým senzorem a zlepšuje viditelnost při deštivém počasí.

 • New Opel Insignia Sports Tourer - Highway Light

  Světla na dálnici

  Prodlužuje a zjasňuje světelný kužel až do 140 metrů – aniž by oslňoval ostatní řidiče.

  New Opel Insignia Sports Tourer - Country Road Light

  Světla na okresní silnici

  Širší a jasnější než běžná potkávací světla, s dosahem 70 metrů bez oslnění.

  New Opel Insignia Sports Tourer - Town Light

  Světla ve městě

  Rozšiřuje a snižuje světelný kužel. Aktivuje se rychlostí vozidla a pouličním osvětlením.

  New Opel Insignia Sports Tourer - Pedestrian Area Light

  Světla v obytné zóně

  Osvětlují potenciální nebezpečí širším světelným kuželem (dalších 8° osvětlení vlevo a vpravo).

Další

Zkušební jízda

Jedna zkušební jízda vám řekne více než tisíc slov. Klikněte zde pro vlastní zážitek.

Zamluvit zkušební jízdu

VŽDY POHODLNĚ A STYLOVĚ POD KONTROLOU.

Proč spoléhat na štěstí, když je Nový Opel Insignia Sports Tourer vybaven nejmodernějšími asistenčními systémy řidiče.


Adaptivní přední světlomety (AFL+)

Insignia Sports Tourer je dostupná s jedním z nejmodernějších systémů předních světlometů, které lze v této kategorii najít – Adaptivními předními světlomety.

 

Pohyblivé prvky v úzkých bixenonových světlometech se automaticky nastavují podle měnících se jízdních podmínek a tím zajišťují bezpečnější a pohodovější jízdu. Celkem devět různých světelných nastavení vám zajistí skvělý rozhled za všech podmínek a osvětlují cestu před vámi až o 90 % lépe než klasické pevné světlomety.

 

To vše bez oslnění protijedoucích vozů. Adaptivní světlomety AFL+ zlepšují viditelnost v zatáčkách a nepřehledných úsecích, čímž pomáhají ke znatelně pohodlnějšímu řízení za tmy.


Opel Eye: Rozpoznávání dopravních značek a Upozornění na vybočení z jízdního pruhu, Signalizace vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla/ Upozornění na čelní srážku

Systém Opel Eye ve voze Nový Opel Insignia Sports Tourer tvoří specializovaná kamera, která rozeznává a pamatuje si značky pro omezení rychlosti a zákazu předjíždění. Systém také poskytuje řidiči včasné varování při neúmyslném vyjetí z jízdních pruhů, neustále ukazuje vzdálenost k vpředu jedoucímu vozidlu a upozorňuje řidiče, pokud bezprostředně hrozí kolize.

 

Systém rozpoznávání dopravních značek (TSA) vozu Nový Opel Insigia Sports Tourer informuje řidiče v reálném čase o dopravních omezeních – a informuje jej také, zda jsou dosud platná. Kamera rozpoznává značky omezení rychlosti nebo zákazu předjíždění, okamžitě je zobrazí a také signalizuje konec omezení.

 

Kamera také sleduje značení jízdních pruhů pro Systém varování před vybočením z jízdního pruhu (LDW), který se okamžitě aktivuje, když vůz vyjede z pruhu, aniž by řidič použil znamení o změně směru jízdy. Zvuková výstraha a znamení na palubní desce řidiče okamžitě varují.

 

Signalizace vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla (FDI) neustále zobrazuje vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla na přístrojové desce a pomáhá tak vyhnout se pokutám za nedodržení vzdálenosti mezi vozy. Upozornění na čelní srážku (FCA) je aktivní pokud vůz jede rychlostí vyšší než 40 km/h a poskytuje vizuální a zvukové varování pokud hrozí srážka.


Enlarge

Adaptivní tempomat (ACC)

Adaptivní tempomat (ACC) vozu Nový Opel Insignia používá radarový senzor monitorující vzdálenost od vozidla před vámi a udržuje zvolenou vzdálenost úpravou rychlosti vozidla. Na panelu přístrojů se rozsvítí zelená ikonka automobilu, pokud je nějaké před vámi detekován. Pokud se k němu budete blížit příliš rychle, upozorní vás zvukové a vizuální znamení a vůz začne sám brzdit a pokud je vybaven automatickou převodovkou tak i zastaví, pokud to bude nutné.


Enlarge

Systém hlídání mrtvého úhlu (SBZA)

SBZA používá radar v zadním nárazníku. Monitoruje dění v mrtvých úhlech a aktivuje světelné znamení, pokud detekuje jiné vozidlo ve vzdálenosti 5 metrů za vozem nebo 3,5 metru nalevo či napravo od vozu. Pokud se rozhodnete do tohoto prostoru přesunout a dáte k tomu příslušné znamení, světélko na upozornění se rozbliká.


Enlarge

Kontrola provozu za vozem (RCTA)

Pokud couváte, RCTA používá radar k detekci objektů, které se přibližují zezadu a z boku k vozu. Dosah má až 20 metrů a úhel snímání až 90°. Reproduktor vydá zvuk a na straně, která je ohrožena se rozsvítí ikona na displeji parkovací kamery.


Enlarge

Systém kontroly při předjíždění (LCA)

LCA využívá silný radar, který hlídá souběžné pruhy cca 70 metrů za váš vůz. Pokud dáte odbočovací znamení a chystáte se změnit jízdní pruh, rozsvítí se symbol ve zpětném zrcátku jako upozornění na blížící se jiný vůz, který jste možná přehlédli.