New Opel Meriva - Ergonomics

Zkušební jízda

Jedna zkušební jízda vám řekne více než tisíc slov. Klikněte zde pro vlastní zážitek.

Zamluvit zkušební jízdu

ERGONOMIE JE JEN A JEN O VÁS.

Asociace AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.) je německou asociací lékařů-ortopedů, která vyvinula standardy pro automobilová sedadla. Opel Meriva byl tak úspěšný, že dokázal tuto certifikaci získat pro všechna svá sedadla. Vše ve voze bylo přizpůsobeno vašemu pohodlí – opačně zavěšené dveře, organizace interiéru nebo unikátní nosič kol v zadním nárazníku FlexFix®.

Enlarge

Systém dveří FlexDoors®

Nastupování a vystupování z vozu bude hračka. Sedadla ve voze nastavíte během chvilky. Genialita vozu Opel Meriva leží přímo před vámi a vítá vás s otevřenou náručí. A to doslova. Díky unikátnímu zavěšení dveří FlexDoors®.

 

Zadní dveře se otevírají v úhlu 84° a usnadňují tak nastupování a vystupování stejně jako umisťování dětské sedačky do vozu.

 

Další výhody zahrnují:

 • Nastupování a vystupování se nyní odehrává v místě, kde je střecha nejvyšší, což znatelně zvyšuje pohodlí při těchto úkonech.
 • Úhel otevření zadních dveří – 84º – umožňuje přirozený pohyb těla při nastupování a vystupování. Praktické madlo na B sloupku pak tuto činnost činí ještě pohodlnější.
 • V těsných parkovacích prostorech se z vozu lépe vystupuje.
 • Dveře poskytují 4 možné polohy otevření, nemusíte se tak bát, že poškodíte vozidlo stojící vedle.
 • Systém FlexDoors® usnadňuje také ukládání nákupu nebo jiných předmětů na zadní sedadla.
 • Světlo umístěné ve spodní části B sloupku osvětluje nástupní prostor do vozu.
 • Systém FlexDoors® také umožňuje snadnější přístup k systému organizace sedadel FlexSpace® .

 

Na rozdíl od posuvných bočních dveří neomezují opačně zavěšené boční dveře rozměr zadní nápravy, která pak může způsobit horší ovládání vozu. Otevírání posuvných dveří vyžaduje větší sílu, jelikož je potřeba posunout celou jejich hmotnost. To může být velmi složité především při parkování v kopci


Enlarge

Všestranný systém sedadel FlexSpace®

Jestliže si ceníte spontánnosti, oceníte i systém FlexSpace®. Opel Meriva je tak spontánní jako vy. Je dobré vědět, že budete vždy schopni uspořádat interiér vozu tak, abyste zvládli vše, co máte v plánu. A co když se plány změní? Žádný problém. Ať již potřebujete místo až pro pět cestujících nebo prostor pro objemné předměty, Opel Meriva si s tím poradí. A nemusíte přitom vyjmout z vozu ani jedno sedadlo.

 

 • vnější zadní sedadla lze posunout dozadu a dopředu v jediném úkonu, a získáte tak luxusní prostor pro nohy a ramena u čtyřsedadlové konfigurace
 • sklopení sedadel pouhým stiskem tlačítka v interiéru vozu a v zavazadlovém prostoru
 • není nutná demontáž opěrek hlavy
 • rovná plocha nákladové podlahy pro objem až 1500 litrů zavazadlového prostoru

Enlarge

Ergonomická sedadla AGR pro řidiče a spolujezdce

Správná poloha sedadla je tím nejlepším nástrojem pro omezení bolesti zad. Proto Opel Meriva nabízí na přání ergonomická sedadla AGR pro řidiče i spolujezdce (certifikovaná německou asociací lékařů specializujících se na záda – AGR). Ergonomická sedadla AGR nabízí široké možnosti nastavení včetně bederní opěrky a prodloužení sedáku pro podporu stehen. Jsou k dispozici pouze pro řidiče nebo pro oba cestující na předních sedadlech zároveň.

 

Vysoký posez

Ve voze Opel Meriva sedíte výše a vidíte lépe ven z vozu. Možnosti nastavení sedadel jsou v této třídě vozidel jedinečné. To znamená, že každý si dokáže najít svoji ideální polohu pro řízení.


Enlarge

Zadní nosič FlexFix®

Unikátní pomocník pro přepravu jízdních kol se jmenuje FlexFix®. Lze jej vysunout ze zadního nárazníku a umístit na něj až 3 jízdní kola. (Rozvor kol jízdních kol by neměl přesáhnout 1 203 mm). Perfektně funguje i s parkovacím asistentem. Díky nízké poloze se nemusíte obávat bolestí zad. Na rozdíl od klasického střešního nosiče kol nezvyšuje dramaticky spotřebu paliva při přepravě. Nejsou ty nejjednodušší věci těmi nejlepšími?