Opel Movano – Motory a převodovky

Zkušební jízda

Jedna zkušební jízda vám řekne více než tisíc slov. Klikněte zde pro vlastní zážitek.

Zamluvit zkušební jízdu

EFEKTIVNÍ MOŽNOSTI POHONU.

Zvýšený točivý moment při nižších otáčkách se sníženou spotřebou paliva a nižšími emisemi. Zní to nemožně? Opel Movano toto zajišťuje u všech svých motorů1. Vyberte si ten, který nejlépe odpovídá vašim potřebám a kombinujte jej s variantami karoserie podle vašeho výběru.

Enlarge

Motory

Movano Combi a Movano Bus jsou exkluzivně vybaveny motory 2.3. CDTI BiTurbo s technologií BlueInjection pro plnění emisní normy Euro 6. Vybrat si můžete výkon 103 kW (140 k) s 360 Nm nebo 125 kW (170 k) s 380 Nm pro Movano Combi a 107 kW (145 k) s 330 Nm nebo 120 kW (163 k) s 380 Nm pro Movano Bus. Všechny motory jsou standardně vybaveny systémem Start/Stop.


Enlarge

Technologie BiTurbo

Moderní technologie BiTurbo vozu Opel Movano využívá výhod malého turbodmychadla, které má rychlou odezvu i v nízkých otáčkách. Pomáhá tak většímu turbodmychadlu, které je určeno pro vyšší otáčky a točivý moment. Dvojitý intercooler zajišťuje čisté a efektivní spalování. Výsledkem je konstantní točivý moment a skvělá úspornost provozu.


ECO mode

ECO mode je standardní výbavou BiTurbo motorů, která umožňuje snížit spotřebu paliva až o 10%. ECO mode se aktivuje tlačítkem na palubní desce a jeho funkci indikuje ikonka na palubních přístrojích.

Pokud je ECO mode zapnut:

  • Je snížen výkon a točivý moment motoru
  • Je upravena reakci na plynový pedál
  • Zobrazuje se indikátor doporučených rychlostních stupňů
  • Změní se nastavení systému klimatizace

ECO mode lze vypnout prudkým sešlápnutím plynového pedálu nebo tlačítkem.

ECO mode nelze použít v kombinaci s opcí Zvýšeného volnoběhu.


Enlarge

6-stupňová manuální převodovka

Všechny motory jsou standardně dodávány se 6-stupňovou manuální převodovkou. V porovnání s 5-stupňovou převodovkou toto řešení nabízí sníženou spotřebu paliva a zlepšení jízdního výkonu díky jemnějšímu odstupňování převodů. Řazení a sofistikovaná synchronizace zaručují vynikající kvalitu řazení.

 

Všechny modely jsou také vybaveny indikátorem řazení. Ten je umístěn na panelu přístrojů a indikuje optimální čas k zařazení za účelem maximální úspory paliva.


1:

Movano Combi:

Spotřeba paliva: město xx, mimo město xx, kombinovaná xx l/100 km.

Kombinované emise CO2 xx g/km.

 

Movano Bus:

Spotřeba paliva: město xx, mimo město xx, kombinovaná xx l/100 km.

Kombinované emise CO2 xx g/km.

 

Dle směrnice R (EC) č. 715/2007 a R (EC) No. 692/2008 (v aktuálně platné verzi).