Nový Opel Insignia Country Tourer - Asistenční

Zkušební jízda

Jedna zkušební jízda vám řekne více než tisíc slov. Klikněte zde pro vlastní zážitek.

Zamluvit zkušební jízdu

KONTROLA VE STYLU COUNTRY TOURER.

Proč spoléhat na štěstí, když je Opel Insignia Country Tourer vybaven nejmodernějšími asistenčními systémy řidiče.

Adaptivní přední světlomety (AFL+)

Opel Insignia Country Tourer je dostupný s edním z nejmodernějších systémů předních světlometů, které lze v této kategorii najít – Adaptivními předními světlomety.

 

Pohyblivé prvky v úzkých bixenonových světlometech se automaticky nastavují podle měnících se jízdních podmínek a tím zajišťují bezpečnější a pohodovější jízdu. Celkem devět různých světelných nastavení vám zajistí skvělý rozhled za všech podmínek a osvětlí cestu před vámi až o 90 % lépe než klasické pevné světlomety.

 

To vše bez oslnění protijedoucích vozů. Adaptivní světlomety AFL+ zlepšují viditelnost v zatáčkách a nepřehledných úsecích, čímž pomáhají ke znatelně pohodlnějšímu řízení za tmy.


Opel Eye: Rozpoznávání dopravních značek a Upozornění na vybočení z jízdního pruhu, Signalizace vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla/ Upozornění na čelní srážku

Systém Opel Eye ve voze Opel Insignia Country Tourer tvoří specializovaná kamera, která rozeznává a pamatuje si značky pro omezení rychlosti a zákazu předjíždění. Systém také poskytuje řidiči včasné varování při neúmyslném vyjetí z jízdních pruhů, neustále ukazuje vzdálenost k vpředu jedoucímu vozidlu a upozorňuje řidiče, pokud bezprostředně hrozí kolize.

 

Systém rozpoznávání dopravních značek (TSA) vozu Opel Insigia Country Tourer informuje řidiče v reálném čase o dopravních omezeních – a informuje jej také, zda jsou dosud platná. Kamera rozpoznává značky omezení rychlosti nebo zákazu předjíždění, okamžitě je zobrazí a také signalizuje konec omezení.

 

Kamera také sleduje značení jízdních pruhů pro Systém varování před vybočením z jízdního pruhu (LDW), který se okamžitě aktivuje, když vůz vyjede z pruhu, aniž by řidič použil znamení o změně směru jízdy. Zvuková výstraha a znamení na palubní desce řidiče okamžitě varují.

 

Signalizace vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla (FDI) neustále zobrazuje vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla na přístrojové desce a pomáhá tak vyhnout se pokutám za nedodržení vzdálenosti mezi vozy. Upozornění na čelní srážku (FCA) je aktivní pokud vůz jede rychlostí vyšší než 40 km/h a poskytuje vizuální a zvukové varování pokud hrozí srážka.


Enlarge

Adaptivní tempomat (ACC)

Adaptivní tempomat (ACC) vozu Opel Insignia používá radarový senzor monitorující vzdálenost od vozidla před vámi a udržuje zvolenou vzdálenost úpravou rychlosti vozidla. Na panelu přístrojů se rozsvítí zelená ikonka automobilu, pokud je nějaké před vámi detekován. Pokud se k němu budete blížit příliš rychle, upozorní vás zvukové a vizuální znamení a vůz začne sám brzdit a pokud je vybaven automatickou převodovkou tak i zastaví, pokud to bude nutné.


Enlarge

Systém hlídání mrtvého úhlu (SBZA)

SBZA používá radar v zadním nárazníku. Monitoruje dění v mrtvých úhlech a aktivuje světelné znamení, pokud detekuje jiné vozidlo ve vzdálenosti 5 metrů za vozem nebo 3,5 metru nalevo či napravo od vozu. Pokud se rozhodnete do tohoto prostoru přesunout a dáte k tomu příslušné znamení, světélko na upozornění se rozbliká.


Enlarge

Kontrola provozu za vozem (RCTA)

Pokud couváte, RCTA používá radar k detekci objektů, které se přibližují zezadu a z boku k vozu. Dosah má až 20 metrů a úhel snímání až 90°. Reproduktor vydá zvuk a na straně, která je ohrožena se rozsvítí ikona na displeji parkovací kamery.


Enlarge

Systém kontroly při předjíždění (LCA)

LCA využívá silný radar, který hlídá souběžné pruhy cca 70 metrů za váš vůz. Pokud dáte odbočovací znamení a chystáte se změnit jízdní pruh, rozsvítí se symbol ve zpětném zrcátku jako upozornění na blížící se jiný vůz, který jste možná přehlédli.