Nový Opel Insignia Country Tourer - Jízdní dynamika

Zkušební jízda

Jedna zkušební jízda vám řekne více než tisíc slov. Klikněte zde pro vlastní zážitek.

Zamluvit zkušební jízdu

PROSTOR, ELEGANCE A VÝKON.

Opel Insignia Country Tourer přináší ověřenou technologii, výkon a perfektní ovládání vozu. Tento balíček vlastností zajišťuje, že každá jízda v tomto voze pro vás bude zážitkem.

 

Čtěte dále pro získání dalších informací o skvělé dynamice vozu Opel Insignia Country Tourer a o technických inovacích, jako jsou podvozek FlexRide, převodovky a Adaptivní pohon 4x4.

Enlarge

Podvozek FlexRide

Nejlepší technologie elektronického podvozku v této třídě vozidel už samozřejmě patří k Insignii. Systém Kontroly stylu jízdy (Drive Mode Control – DMC) okamžitě reaguje na změnu stylu jízdy a podmínek. V extrémních situacích systém podvozku FlexRide automaticky nastaví tlumiče odpružení tak, aby zajistil maximální bezpečnost a ovládání v každém jízdním módu. Klíčovými prvky systému FlexRide je Kontinuální nastavování tlumičů (Continuous Damping Control – CDC), systém který průběžně v reálném čase nastavuje tlumiče odpružení podle měnících se podmínek, 4 kanálový systém ABS s elektronickým rozdělovačem brzdné síly, kontrola trakce a systém ESP®Plus.

 

Za běžných podmínek si můžete vybrat mezi módy Sport, Tour a Normal. Mód Sport lze také nastavit individuálně podle vašich potřeb.

 

Inteligentní systémy jsou postaveny na prvotřídní technologii podvozku s předním odpružením HiPerStrut, které perfektně stabilizuje vůz při akceleraci a také skvěle tlumí nerovnosti. Víceprvková zadní náprava zajišťuje perfektní komfort a bezpečnost vaší jízdy.


Enlarge

Adaptivní pohon 4x4 nebo pohon předních kol

Excelentní jízda ve voze Opel Insignia Country Tourer je ještě umocněna možností objednání pohonu všech čtyř kol. Točivý moment je automaticky rozdělován na jednotlivá kola přední a zadní nápravy pro zajištění maximální stability, trakce a skvělé jízdní dynamiky.

 

Na přání lze vůz vybavit přední nápravou HiPerStrut s motorem 2.0 Turbo ECOTEC® Direct Injection o výkonu 184 kW (250 k) a točivém momentu 400 Nm.

 

Adaptivní pohon 4x4 je plně integrován s ostatními dynamickými kontrolními systémy vozu Opel Insignia Country Tourer a s podvozkem FlexRide.

 

Vůz lze objednat i s pohonem předních kol.


Plynulý výkon – Svalnatý vzhled

Čtyři skvělé motory dostanou z vozu Opel Insignia Country Tourer to nejlepší. Vyberte si ten který je vám nejbližší. Plynulý výkon a obrovské rezervy točivého momentu zajišťují spolu s Adaptivním podvozkem 4x4 skvělý zážitek z jízdy. Spotřeba paliva vás příjemně překvapí.

 

Chcete více informací? …


Generace motorů SIDI Turbo ECOTEC® Direct Injection

Opel Insignia Country Tourer přichází s úplně novou generací benzínových motorů. Motor 1.6 Turbo ECOTEC® Direct Injection splňující normu Euro 6 se chlubí výkonem 125 kW (170 k) a točivým momentem až 280 Nm (včetně efektu overboost), což jsou jedny z nejlepších hodnot v daném segmentu vozidel. Přináší plynulé zrychlené, tichý provoz v nízkých otáčkách, vysoký výkon a velmi nízké emise CO2 a spotřebu paliva.

Jeho větší bratr, motor 2.0 Turbo ECOTEC® Direct Injection o výkonu 184 kW (250 k) a točivém momentu 400 Nm je ve své třídě na prvním místě v těchto dvou parametrech.


Naftové motory

Skvělé hodnoty výkonu a spotřeby paliva můžete čekat samozřejmě i od naftových motorů vozu Opel Insignia Country Tourer.

 

Dva naftové motory přináší nízké emise a spotřebu paliva, ale také nízké hodnoty hluku a vibrací. Výkonný motor 2.0 BiTurbo CDTI přináší 143 kW (195 k) a 400 Nm točivého momentu. Využívá dvě turbodmychadla. Motor 2.0 CDTI není o moc pozadu s hodnotou výkonu 120 kW (163 k) a točivého momentu až 350 Nm (380 Nm s overboost). Oba jsou dostupné s novou efektivně 6-Stupňovou automatickou převodovkou.

2.0 CDTI lze objednat se 6-stupňovou manuální převodovkou. Pokud preferujete manuální převodovku, oceníte i motor 2.0 CDTI o výkonu 125 kW (170 k), který splňuje normu Euro 6 a využívá technologii Blue Injection.


Enlarge

ecoFLEX

Pokud se stejně jako my chcete podílet na snížení emise škodlivin, máme pro vás dobrou zprávu. Technologie ecoFLEX je k dispozici i pro Opel Insignia Country Tourer. Pro motory 1.6  Turbo ECOTEC® Direct Injection a motory 2.0 Turbo ECOTEC® Direct Injection, splňující normu Euro 6, nebo 2.0 CDTI o výkonu 120 kW (163 k) je k dispozici systém Start/Stop, který emise při zastavení vozu úplně vynuluje.


Enlarge

Převodovky

Všechny převodovky vozu Opel Insignia Country Tourer mají 6 rychlostí. Automatická převodovka je vybavena funkcí ActiveSelect® pro sekvenční řazení. 6-stupňové manuální převodovky prošly úpravami pro snížení tření a precizní řazení rychlostních stupňů. Díky tomu bude řízení vozu klidnější, úspornější a také zábavnější.


1:

Spotřeba paliva Město 11.5–5.7, mimo město 6.6–3.8, kombinovaná 8.4–4.5 l/100 km. Emise CO2 kombinovaně 197–119 g/km.

 

V souladu s nařízením R (EC) No. 715/2007 a R (EC) No. 692/2008 (v aktuálně platné verzi).