Opel Insignia Country Tourer – Bezpečnost

Zkušební jízda

Jedna zkušební jízda vám řekne více než tisíc slov. Klikněte zde pro vlastní zážitek.

Zamluvit zkušební jízdu

AKTIVNĚ I PASIVNĚ PERFEKTNÍ.

S tím, jak jdou bezpečnostní technologie kupředu a přináší bezpečnost v provozu, se žije daleko lépe. Opel Insignia Country Tourer stojí tradičně mezi prvními, kteří tuto bezpečnost přinášejí.

Enlarge

Pasivní bezpečnost

Opel Insignia Country Tourer je vybaven nejen nejmodernějšími systémy aktivní bezpečnosti, ale chrání také cestující pomocí příkladné technologie pasivní bezpečnosti. Vysokopevnostní ocel, zvýšená tuhost karoserie, řízená deformovatelnost, strategicky umístěné deformační zóny a dráhy zatížení při nárazu. To vše spolupracuje tak, aby Nový Opel Insignia nabízel jednu z nejpevnějších bezpečnostních konstrukcí na trhu. Uvnitř vozu naleznete dvojité airbagy zabraňující poraněním, které způsobují příliš prudce nafouknuté airbagy. Airbag spolujezdce může být vypnut speciálním vypínačem. Boční airbagy chrání proti bočnímu nárazu a proniknutí. Kromě toho jsou k dispozici i hlavové airbagy v plné délce vozu a zadní boční airbagy.

 

Tato pozornost věnovaná detailům a celková ochrana cestujících získaly pro Opel Insignia Country Tourer pětihvězdičkové ohodnocení v uznávaných testech NCAP, nejvyšší evropské ocenění pro pasivní bezpečnost.

 

Další prvky pasivní bezpečnosti vozu Opel Insignia Country Tourer zahrnují:

  • Dvojité předpínače bezpečnostních pásů na předních sedadlech pro zvýšenou ochranu
  • Systém pro uvolnění pedálů - zabránění poranění nohou a chodidel
  • Aktivní opěrky hlavy na předních sedadlech pro zabránění hyperextenze krku a poranění šíje
  • Systém kontroly tlaku v pneumatikách (TMPS) pro každé kolo (momentálně na přání, standardně až od května 2014)