Opel - Newsletter

Zaregistrujte se hned!

Nejčerstvější informace o značce Opel a produktech a službách Opel přímo do vaší schránky.

Zaregistrujte se hned!
Opel - Magazín

Opel - magazín

Fakta, styl, pocit... Opel magazín vám přináší celý svět kolem značky Opel a ještě mnohem víc…

Více

První cena za design pro nový Opel Meriva.

21.5.2010

  • Meriva vyhrává designovou cenu časopisu AUTO BILD
  • Pokračuje tak série ocenění pro modely Insignia a Astra
  • Potvrzuje se také úspěch nového designového jazyka Opel

Rüsselsheim. Nový Opel Meriva pokračuje ve vítězné řadě svých stájových kolegů - modelů Insignia a Astra. Od německého časopisu AUTO BILD dostává cenu za design pro rok 2010 v kategorii SUV/Van/All-wheel drive.


Nová Meriva tak dále rozvíjí mnohokrát oceňovaný nový designový jazyk Opelu - kde se tvarové mistrovství setkává s německou precizností -  který úspěšně zavedla Insignia v roce 2008 a Astra minulý rok. Kromě výrazného vzhledu obsahuje Meriva množství moderních funkcí a prvků - například inovativní systém zadních sedaček FlexSpace, vzadu zavěšené zadní dveře FlexDoors a upravidelný vnitřní úložný systém FlexRail. Tyto prvky dělají z vozu šampióna z hlediska flexibility napříč celým automobilovým trhem.

Opel Insignia získal 40 ocenění, včetně prestižního „Auta roku 2009” a ceny společnosti Autobild pro Insignii Sports Tourer. Mezitím, 5dveřový kompakt Astra obdržel více než 20 ocenění od svého uvedení na trh.


Meriva vyhrála německou cenu „AUTO BILD Design award” a předstihla tak 16 konkurentů ve výzkumu, kterého se zůčastnilo 100 000 zákazníků.

“Tato designová cena znovu dokazuje, že jsme uhodili hřebíček na hlavičku a veřejnost si sportovního a elegantního designu Merivy vysoce cení,” říká Mark Adams, víceprezident designové sekce Opel/Vauxhall. “Sám fakt, že v této soutěži volili sami zákazníci a prohlásili tak Merivu za své oblíbené auto, dělá tuto cenu ještě hodnotnější. Jsme velmi hrdí na to, že má Meriva u veřejnosti úspěch a jsme si i jisti, že splníme očekávání našich zákazníků stran tohoto nového malého monocabu.”