Skip To Content
Hlavní prvky

Toto je nový Crossland

Skvělý vzhled je příjemným bonusem

Design

Exteriér
Nový Crossland přináší nový rozměr čistého progresivního designu. Německé inženýrství pro každodenní používání a nové zážitky. 
Interiér

Atraktivní design se promítá i do prostorné a praktické kabiny vozu. Užijte si prémiové pohodlí se sedadly Alcantara1, intuitivním ovládáním a vyšším posazem, který je typický pro vozy SUV.

 

1 Na přání

 
Zadní pohled
Zatmavené zadní LED světlomety a tradiční motiv "křídel" v designu světlometů ladí s černými lesklými prvky na víku zavazadlového prostoru. Nové značení vůz opticky snižuje a umocňuje široký a sebevědomý postoj nového Crosslandu.
 
Ráfky
Sebevědomí na každý den - Crossland je připraven na každodenní dobrodružství a vy si jej navíc můžete vylepšit. Široká paleta ráfků nabízí elegantní i sportovní možnosti. Je to jen na vás. 
Panoramatická a dvoubarevná střecha

Vizuálně plovoucí střechu si můžete vybrat i v barvě černá Karbon. Zvýrazníte tak profil svého Crosslandu. Vybrat si můžete také prosklenou panoramatickou střechu1 pro spoustu denního světla ve vozidle.

 

1 Na přání v závislosti na barvě vozu a jeho výbavě.

 

Bezpečnost a inovace

Přední světlomety AFL LED
Mějte pod kontrolou situaci před vámi. Přední adaptivní světlomety AFL LED výrazně zlepšují viditelnost za všech podmínek a automaticky přepínají mezi potkávacími a dálkovými světly. Nikdy tak neoslní protijedoucí vozidlo a osvětluje zatáčky. Vidět a být viděn. 
180° panoramatická zadní kamera
Couvání pro vás bude hračkou především ve městech a na parkovištích. Panoramatická zadní kamera zobrazuje úhel 180° a usnadňuje tak přehled o situaci za vozem. Navíc se při couvání nemusíte otáčet hlavou a tělem. 
Automatické nouzové brzdění
Automatické nouzové brzdění1 rozpozná chodce a ostatní vozidla, která jste vy možná přehlédli, a upozorní vás, pokud se přibližujete příliš rychle nebo je vzdálenost příliš malá. Pokud nezačnete na situaci a varování reagovat, systém automaticky aktivuje brzdy a sníží rychlost vozidla. 
1 Na přání. Pracuje automaticky v rychlostech nad 5 km/h a do 85 km/h. Od 5 do 30 km/h je deklarované metrické snížení dopadu nárazu 0,9 g. Od 30 do 85 km/h dokáže systém zpomalit vozidlo o maximálně 22 km/h. Řidič tak musí spolupracovat se systémem a brzdit, aby dorovnal rozdíl rychlostí a vozidlo zastavilo. Provozní rychlosti systému závisí na typu překážky (mobilní překážka: od 5 do 85 km/h; pevná překážka: od 5 do 80 km/h; chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenční systémy řidiče Opel jsou vytvořeny pro pomoc řidiči v krizových situacích a mají jistá omezení. Za řízení vozu je stále zodpovědný řidič samotný.
Head-up displej
Head-up displej vás informuje o rychlosti, navigačních pokynech a dalších důležitých informacích. Vy se tak můžete plně soustředit na cestu před vámi - vše důležité totiž promítá přímo před vás.
 
IntelliGrip
Výkon je bez kontroly a ovládání téměř k ničemu. IntelliGrip zajišťuje, že budete mít výkon vozu Crossland stále pod kontrolou a nedojde například k protáčení kol vozu. Tento chytrý systém zajišťuje skvělou trakci a stabilitu na všech možných druzích povrchu díky automatické adaptaci točivého momentu kol a zapojování systému ESP (Elektronický stabilizační program). Řidič může zvolit režim pro bahno, sníh nebo písek za pomoci otočného ovladače na středovém panelu. Při nastavení režimu Normal pak systém monitoruje situaci a vy si užijete pohodlnou cestu například na dálnici. 
Automatický parkovací asistent
Bez něj už se vám nebude chtít parkovat. Automatický parkovací asistent detekuje vhodná parkovací místa a pomáhá s pohyby volantu pro zaparkování. Vy se jen staráte o pedály plynu a brzdy a řadíte rychlosti. Až budete z parkovacího místa vyjíždět, také vám pomůže. 

Prémiové pohodlí

Všestrannost
Crossland vám přináší tolik prostoru, kolik potřebujete. Flexibilní interiér nabízí skvělou všestrannost a prostornost SUV. Zavazadlový prostor disponuje objemem 410 litrů a lze jej zvětšit až na 1 255 litrů - Crossland tak nabízí jeden z největších zavazadlových prostorů ve své třídě. 
Posuvná zadní sedadla
Pokud to váš nabitý den vyžaduje, můžete udělat váš Crossland ještě prostornějším. Zadní sedadla lze posunout a sklápět v poměru 60/40, loketní opěrka mezi nimi je výklopná pro přepravu dlouhých předmětů. Podlaha zavazadlového prostoru je pak výškově stavitelná. 
Ergonomická sedadla AGR
Ergonomická sedadla vozu Crossland mají certifikaci AGR (Kampaně pro zdravá záda1). Díky 16 možnostem nastavení si vždy sedadlo přizpůsobíte své potřebě - například nastavitelné opěrky hlavy, elektrické nastavení bederní opěrky, možnost prodloužení sedáku apod. 
1 Kampaň pro zdravá záda (AGR) je nezávislá německá asociace sdružující experty různých lékařských oborů. Od roku 1995 zkoumá AGR bolest zad a její prevenci. Označení AGR je pak potvrzením kvality sedadel vozu Crossland, která tak splňují náročné standardy a také zaručuje, že jsou záda zákazníků v maximální možné míře chráněná před bolestí.
Vyhřívané prvky
Vyhřívaná přední sedadla s nastavením tří úrovní intenzity oceníte především v zimě. Řidič pak může využít vyhřívaný volant a čelní sklo. 

Konektivita

Infotainment
Zůstaňte ve spojení i na cestách. Zážitek z řízení můžete pro vás i pasažéry vylepšit díky systému Radio 4.0 IntelliLink s připojením pomocí Bluetooth®, Apple CarPlay™ nebo Android Auto™. Můžete tak telefonovat, posílat zprávy nebo hrát hry zatímco budete řídit.
 
Navigace
I když jedete na trase, kterou znáte, nebo objevujete nové končiny, systém Navi 5.0 IntelliLink vás do cíle dostane bezpečně a snadno. To vše díky intuitivnímu ovládání a jasným navigačním povelům. 
Bezdrátové dobíjení
Bezdrátové dobíjení1 ve voze Crossland vám usnadňuje používání telefonu bez kabelů. 
1 Na přání. Může vyžadovat příslušenství k telefonu. Indukční dobíjení je funkční pouze pro telefony kompatibilní s technologiemi PMA a Qi. Kompatibilitu zkontrolujete u vašeho prodejce Opel.
Služby OpelConnect1
Nabídka chytrých služeb je novou úrovní bezpečnosti a podpory na cestách. Buďte stále ve spojení.
 
  • Klid na duši: Nouzové volání, Volání v případě poruchy a Stav vozidla.
  • Pohodlí: Dálkové ovládání dveří, klaksonu a světel.
  • Chytrá jízda: Užijte si pohodovou jízdu díky Plánovači trasy a Nastavení jízdy.

 

1 Dostupnost služeb OpelConnect se může lišit v závislosti na zemi určení nebo dle modelu vozu. Služby mohou vyžadovat poplatek a jsou závislé na pokrytí mobilním signálem.

Jízdní dynamika

Motory
Stejně jako design modelu Crossland boří zaběhlé zvyklosti v oblasti designu stylových SUV, vysoce efektivní motory Opel mění zvyklosti v oblasti dynamičnosti těchto vozů. 
Vybírat můžete z benzínových i dieselových motorů. Můžete vybrat motor 1.2 Direct Injection Turbo o výkonu 81 kW (110 k) nebo 96 kW (130 k). Výkonný a efektivní naftový motor 1.5 CDTI je dostupný ve variantě 81 kW (110 k). Ať si vyberete jakýkoli motor, můžete se spolehnout na jeho skvělý výkon a spolehlivost
Převodovky
Crossland vyniká designem, výkony i hladkým řazením rychlostních stupňů a to díky 5 a 6stupňovým manuálním převodovkám nebo 6stupňové automatické převodovce Quickshift. 
Emise
Crossland byl vždy na čelních příčkách v oblasti úspory paliva a nízkých hodnot emisí. Moderní motory, technologie pro snížení emisí nebo další prvky, mezi které patří třeba systém Start/Stop, který zase pomáhá snížit spotřebu paliva. 

Příslušenství Opel+

Splní vaše individuální potřeby

Díky originálnímu příslušenství Opel+ se odlišíte a také dostanete ze svého vozu maximum. Vyrobeno a testováno přímo pro váš Opel.

Fotografie jsou pouze ilustrativní.

Boční prahy
Zobrazit detaily
Ochrana zadního nárazníku
Zobrazit detaily
Přepážka v zavazadlovém prostoru
Zobrazit detaily
Tažné zařízení
Zobrazit detaily
Základní střešní nosič
Zobrazit detaily
Držák tabletu flexconnect
Zobrazit detaily

Co je další?