Contents inside this Slide Collection are only authorable inside of this page.

You must add a Slide component for each slide that you want within a Multimedia Scroller on this template first.

After adding a Slide component, you can then add additional components to the parsys of the Slide component.


CHYTRÉ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉMY.

Automatické nouzové brzdění1 a Detekcí chodců varuje před možnými kolizemi s chodci nebo jinými vozidly2. Pokud řidiče nereaguje, Combo začne samo brzdit.

 

1 Standardně pro Dynamic, na přání pro Selection a Enjoy.

2 Pracuje automaticky v rychlostech mezi 5 km/h a 85 km/h. Od 0 do 30 km/h je zpomalení pro snížení následků nárazu vyjádřené metrickou hodnotou rovno 0,9 g. Od 30 do 85 km/h dokáže systém zpomalit vozidlo maximálně o hodnotu 22 km/h. Pokud vozidlo jede rychleji, je nutné, aby řidič také brzdil pro další snížení rychlosti vozu. Rozmezí rychlostí, ve kterých systém funguje, závisí také na typu překážky (mobilní překážka: od 5 do 85 km/h; fixní překážka: od 5 do 80 km/h; chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenční systémy Opel podporují řidiče v rámci svých možností a limitů. Za řízení je však vždy zodpovědný řidič.

 

VÍCE INFORMACÍ ZOBRAZIT MÉNĚ

STÁLE VE SPRÁVNÉM SMĚRU.

Asistent jízdy v pruzích1 spolu s Varováním před vyjetím z jízdního pruhu jemně koriguje úhel natočení volantu, pokud detekuje náhlé vyjetí vozidla z jízdního pruhu.

 

1 Standardně pro Dynamic, na přání pro Selection a Enjoy.

 

VÍCE INFORMACÍ ZOBRAZIT MÉNĚ

CHYTRÉ HLÍDÁNÍ RYCHLOSTI.

Systém Rozpoznávání dopravních značek dokáže přečíst změny rychlostního omezení a upozorní řidiče, aby upravil rychlost jízdy.

UDRŽOVÁNÍ BEZPEČNÉ VZDÁLENOSTI.

Automatický tempomat1 udržuje bezpečnou vzdálenost od vozidla před vámi mezi rychlostmi 30 a 160 km/h. Automaticky zrychluje a zpomaluje , což oceníte především při dlouhých cestách.

1 Standardně pro Dynamic a Enjoy, na přání pro Selection.

 

VÍCE INFORMACÍ ZOBRAZIT MÉNĚ

V BEZPEČÍ.

4 airbagy: přední a boční pro cestující vpředu zajišťují vysokou míru bezpečí.

ZŮSTAŇTE VE STŘEHU.

Systém hlídání únavy řidiče1 analyzuje chování řidiče a styl jízdy a odhaluje možnou únavu dle reakcí. Následuje série varovných upozornění.

 

1 Pod dvou hodinách jízdy při rychlosti vyšší než 65 km/h je aktivováno zvukové znamení. Systém neustále analyzuje chování řidiče a detekuje možné prvky únavy - náhlé pohyby volantem, pravidelnost jízdy v pruhu apod. Pokud odhalí nějaké nesrovnalosti, následuje série upozornění se zvyšující se hlasitostí. Pokud systém detekuje 10 minut klidné jízdy bez prvků únavy, vrací se do základního stavu. Pokud jede vozidlo rychlostí menší než 65 km/h, systém se vypne.

 

VÍCE INFORMACÍ ZOBRAZIT MÉNĚ

OCHRANA VOZU.

Ochrana vozu1 využívá 12 senzorů pro varování před překážkami, které nemusíte vidět například při parkování. Upozornění se zobrazuje na obrazovce infozábavního systému spolu se zvukovým upozorněním.

 

1 Na přání