Opel Design – Design Exteriéru: red dot award 2013 pro model ADAM
Opel Design – Design interiéru

Elegance, pohodlí a výkon – zevnitř

Prostor, tvary, barvy a materiály spolupracují pro vaše prvotřídní pohodlí.

Objevte design interiérů Opel

OCENĚNÍ EXCELENTNÍHO DESIGNU EXTERIÉRŮ.

Nový designový styl vozů Opel spustil lavinu prestižních ocenění. Vše začalo v roce 2009 s modelem Insignia, na který navázaly modely Astra, Meriva, Zafira Tourer, Mokka a Nová Corsa. Jsme hrdí na fakt, že tato ocenění nejsou jen od expertů z automobilového průmyslu, ale také od široké veřejnosti. Právě pro veřejnost naše vozy vytváříme. Pozitivní zpětná vazba nám dodává sebevědomí a elán pro design dalších modelů s inovativními technologiemi.

Enlarge

Rozeznatelné zadní světlomety

Nový vzhled vozidel je rozpoznatelný za dne v i noci. Prvek křídla pro denní svícení předních světlometů se přenáší i na ty zadní. Tento dynamický prvek také naleznete v interiéru vozu.


Enlarge

Mistrovství tvarů se potkává s německou precizností

Hladké a plynulá linie se potkávají s jasnými křivkami. Elegantní tvary vytváří svalnatý a dynamický vzhled, který zdůrazňuje inovativnost vozů. Chceme, aby náš designový styl umocnil dva důležité aspekty našich vozů: technickou preciznost a emoce.


Enlarge

Aerodynamické výhody

Až 13 procent spotřeby paliva vytváří vzduchový odpor průměrného vozu. Dobrá aerodynamika tedy můžete vytvořit značný rozdíl v těchto hodnotách. Navrhnout vůz, který bude efektivně aerodynamický, je umění a věda. Nový Opel Astra strávil více než 600 hodin ve větrném tunelu, aby získal svůj finální tvar. Varianta ecoFLEX je pak vybavena aktivním uzavíráním přední mřížky pro lepší proudění vzduchu ve vyšších rychlostech.