Opel Inovace – Jízdní dynamika
Opel Inovace – FlexDoors®

FlexDoors®

Usnadní nastupování a vystupování cestujících.

Otevřete nový rozměr komfortu a praktičnosti
Opel Inovace – AFL a AFL+

AFL+

Bezpečnější jízda v noci

Lepší viditelnost pro větší bezpečí

JÍZDNÍ DYNAMIKA.

Nejsilnější z modelové řady Opel: modely OPC – vybavené výkonnými motory a prvotřídním ovládání a jízdní dynamikou. Posuňte váš zážitek do zcela jiné roviny.

Opel Innovation - FlexRide

FlexRide – Přizpůsobuje chování vozu pro lepší jízdu

FlexRide funguje dvěma způsoby: nejprve vám umožní vybrat si jízdní režim, který vám nejvíce sedí (Normal, cestovní režim Touring a režim Sport). Poté automaticky nastaví tlumiče pro nejlepší chování vozu a bezpečnost.

 

Podívejte se podovzek FlexRide pro model


Enlarge

Vylepšené ovládání s Adaptivním pohonem všech kol 4x4

Aktivní pohon všech kol vylepšuje ovládání vozu a jeho stabilitu za všech podmínek. Adaptivní pohon 4x4 kombinuje ty nejlepší vlastnosti klasického mechanického pohonu všech kol a hydraulického systému.

 

Podívejte se na Adaptivní pohon 4x4 pro model


Enlarge

Zadní náprava s Wattovým přímovodem: lepší ovládání, lepší stabilita a vyšší pohodlí

Kliková zadní náprava byla vylepšena chytře umístěným Wattovým přímovodem pro výborné jízdní vlastnosti na každém povrchu a za všech podmínek. Inovativní rozvržení zadní nápravy s sebou nese výhody v oblasti hmotnosti, velikosti a efektivity oproti tradiční víceprvkové nápravě. Také zvyšuje bezpečnost díky uchycení otočného čepu ke karoserii vozu, kde absorbuje příčné síly při zatáčení. Tato technologie se využívala především v závodních vozech a Opel ji dále vylepšil.

 

Podívejte se na Wattův přímovod po modely


Enlarge

Přední zavěšení HiPerStrut

Pro maximální přilnavost k povrchu vozovky je přední zavěšení modelu GTC stejné jako u závodních vozů.

 

Podívejte se na přední zavěšení HiPerStrut pro model


Enlarge

Vyšší výkon, nižší spotřeba. To jsou motory ecoFLEX

Nové přeplňované motory ecoFLEX jsou výsledkem vývoje posledních let, který se ubírá ke snižování zdvihových objemů. Díky optimalizaci tření v motoru, výfukovým ventilům naplněným sodíkem, kratším pístům a přeplňování se zvýšil výkon motoru zatímco jeho spotřeba a emise škodlivin klesly.


Enlarge

Inteligentní technologie BiTurbo pro naftové motory

Motor 2.0 BiTurbo CDTI s výkonem 143 kW (195 k) a točivým momentem 400 Nm je agilní, má rychlou odezvu na plynový pedál a vyniká plynulým zrychlením. Jeho tajemstvím jsou dvě sekvenční turbodmychadla, které jsou obvyklejší u mnohem dražších vozidel. Opel tuto technologii přináší i do kompaktní třídy vozidel.

 

Podívejte se na motor 2.0 BiTurbo CDTI pro model Astra


Enlarge

Motory Turbo ECOTEC® Direct Injection

S výkonem 125 kW (170 k) a točivým momentem až 280 Nm a nízkými hodnotami spotřeby paliva, je motor 1.6 Turbo ECOTEC® Direct Injection důkazem, že downsizing neznamená snižování výkonu. Jeho větší bratr, motor 2.0 Turbo ECOTEC® Direct Injection, se chlubí výkonem 184 kW (250 k) a je leaderem ve své třídě. Kromě perfektní efektivity se oba motory pyšní plynulým výkonem a skvělou úrovní komfortu v oblasti zvuku.

 

Podívejte se na motor 1.6 Turbo ECOTEC® pro model


Enlarge

1.0 Turbo ECOTEC® Direct Injection

Nižší parametry spotřeby paliva a emisí škodlivin se potkávají velmi solidním výkonem u tříválcového motoru 1.0 Turbo ECOTEC® Direct Injection. Vybrat si můžete mezi dvěma výkonovými variantami: 66 kW (90 k) nebo 85 kW (115 k). Emise CO2 pouhých 99 g/km posouvají model ADAM na čelo své kategorie.

 

Podívejte se na motor 1.0 Turbo ECOTEC® Direct Injection pro model


Enlarge

Naftové motory Euro 6

Od 1.9.2015 vstoupila v platnost norma Euro 6. Vozy Opel tuto normu splňovaly již před jejím uvedením v platnost.

 

Podívejte se na novou generaci naftových motorů splňujících normu Euro 6 pro model