Inovace – Milníky
Opel Milníky - Design

Designové milníky

Podívejte se, jak se emoce mísí s praktičností a vytváří design vozů Opel.

Designové milníky Opel
Řešení Opel pro udržitelnou mobilitu a rozvoj

Zelené milníky

Tradice ohleduplnosti značky Opel k životnímu prostředí sahá daleko do její historie.

Milníky udržitelného rozvoje Opel

MILNÍKY INOVACÍ.

Více než 110 let nových myšlenek – od prvního vozu dostupného pro všechny lékaře až po elektromobil s ;prodlouženým dojezdem. Snažíme se mobilitu dělat jednodušší, pohodlnější a zábavnější. Inovace od lidí pro lidi.

Opel Inovace – 2014 Opel Mokka si podruhé odnáší cenu Vůz roku s pohonem všech kol

2014 Opel Mokka si podruhé odnáší cenu Vůz roku s pohonem všech kol

Opel Mokka byl číslem jedna pro čtenáře časopisu Auto Bild Allrad a získal tak ocenění pro Nejlepší vůz s pohonem všech kol do 25 000 Euro ceny. Mokka získala 18,7% hlasů. Na druhém místě se umístila Škoda Yeti (14.6%) a třetí byl Nissan Qashqai (12.4%).

Opel Inovace – 2014 Opel ADAM získal cenu Readers choice v segmentu Mini

2014 Opel ADAM získal cenu Readers choice v segmentu Mini

Ve 38.ročníku Readers’ Choice Award respektovaného německého magazínu Auto motor und sport, získal ADAM nejvíce hlasů v kategorii Mini (24,2%) a porazil tak druhé VW Polo (23,9%) a třetí Mini (16,6%).

Opel Inovace – 2014 Opel Zafira Tourer vítězem Nejekologičtější van rok 2014

2014 Opel Zafira Tourer vítězem Nejekologičtější van rok 2014

Pro své skvělé vlastnosti v oblasti ekologie získala Zafira Tourer cenu časopisu Auto Trend a institutu Ökotrend Environment Institute Most Environmentally Friendly Van 2014.

Opel Inovace – 2013 Opel ADAM získal cenu za nejlepší konektivitu díky systému IntelliLink

2013 Opel ADAM získal cenu za nejlepší konektivitu díky systému IntelliLink

Díky infozábavnímu systému IntelliLink získal vůz Opel ADAM cenu za nejlepší konektivitu v kategorii malých vozů. Cenu udělují týmy redaktorů časopisů Auto Bild a Computer Bild. Hlavní výhodou systému IntelliLink je jeho kompatibilita s operačními systémy Apple iOS a Android a také jeho příznivá cena.

Opel Inovace – 2013 Opel Ampera zvítězil v anketě eCar Award

2013 Opel Ampera zvítězil v anketě eCar Award.

Více než 13 000 čtenářů časopisů Auto Bild a Auto Test se zúčastnilo ankety eCar Awards v roce 2013 a vybralo Amperu jako nejlepší koncept elektrické mobility. Ampera porazila dalších 15 konkurentů.

Opel Inovace – 2013 značka Opel získává cenu Plus X pro Nejinovativnější značku

2013 značka Opel získává cenu Plus X pro Nejinovativnější značku

Opel byl zvolen potřetí jako Nejinovativnější značka roku (2013, 2012 a 2010). Moderní technologie a vynikající vozy oslnily mezinárodní porotu, která ocenila 21 prvků vozů Cascada, Mokka, ADAM a Zafira Tourer, dále nosič kol FlexFix pro ADAM a cenu „Best Product 2013“ si odnesla technologie BiTurbo modelů Cascada a Zafira Tourer.

Opel Innovation - 2013 Opel ADAM wins red dot design award

2013 Opel ADAM získal red dot design award

Opel ADAM získal prestižní cenu za design: red dot design award za rok 2013. 37 porotců z různých zemí světa ocenilo originální model ADAM v kategorii Automobily a transport. ADAM je čtvrtým modelem značky Opel, který se touto cenou pyšní.

Opel Inovace – 2012 Opel Astra GTC získal red dot design award

2012 Opel Astra GTC získal red dot design award

30 porotců se rozhodlo udělit prestižní cenu red dot design award modelu Astra GTC především za jeho výrazný sportovní design. Astra GTC se stala třetím modelem značky Opel, který tuto cenu získal.

Opel Inovace – 2012 Zafira Tourer získává Zlatý volant

2012 Zafira Tourer získává Zlatý volant

Čtenáři časopisu Auto Bild a týdeníku Bild am Sonntag udělili cenu Zlatý volant revolučnímu vozu Zafira Tourer, lóži na čtyřech kolech, v kategorii Van. Zafira tuto prestižní cenu získala již potřetí po letech 1999 a 2005.

Opel Inovace – 2011 RAK e

2011 RAK e

Opel RAK e otevřel novou kapitolu elektrických vozidel s nulovými emisemi a cílí na mladé zákazníky. Praktický koncept, který nabízí nové možnosti a lze jej řídit už v 16 letech věku.

2011 Systém AFL získává cenu Euro NCAP Advanced Award

2011 Systém AFL získává cenu Euro NCAP Advanced Award

Díky masivnímu zlepšení viditelnosti v noci nebo za špatných podmínek, udělila asociace Euro NCAP cenu Adaptivním předním světlometům Opel za pokrok – Advanced Award. Tuto cenu v roce 2010 získala technologie Opel Eye.

Opel Inovace – 2010 Opel Movano s pohonem předních a zadních kol

2010 Opel Movano s pohonem předních a zadních kol

Poprvé v historii značky se začal model Movano nabízet s pohonem předních nebo zadních kol. Nabídka jeho variant se také rozrostla a variantu Van prodejci nabízeli ve 4 délkách a 3 výškách. Prvotřídní komfort, skvělé hodnoty spotřeby paliva a pokročilý systém infozábavy a navigace. To vše do sebe perfektně zapadlo.

Opel Inovace - 2010 GTC Paris

2010 GTC Paris

Koncept byl uveden v rámci pařížského mezinárodního autosalonu a vyjadřoval samotné jádro emocí značky Opel. Třídveřový hatchback je ryze sportovní, jeho design je však čistý a výrazný. Jeho design vyjadřoval celou DNA značky Opel.

Opel Inovace - 2010 Flextreme GT/E

2010 Flextreme GT/E

Koncept Opel Flextreme GT/E zobrazuje kvality osvěžené značky Opel: emoce, efektivní a ohleduplný výkon a výrazný design snoubený s německou precizností.

Opel Inovace - 2010 Meriva FlexDoors®, Flex Rail®

2010 Meriva FlexDoors®, Flex Rail®

Unikátní opačně zavěšené zadní dveře modelu Meriva usnadňují přístup k zadní řadě sedadel a zvyšují bezpečnost - FlexDoors®. Středová konzole FlexRail® promění prostor mezi předními sedadly na multifunkční odkládací prostor.

Opel Inovace - 2008 Insignia: AGR, AFL+, FlexRide, Opel Eye

2008 Insignia: AGR, AFL+, FlexRide, Opel Eye

Insignia byla uvedena na trh s nepřeberným množství technologický inovací. Širokoúhlou kamerou Opel Eye, která umí číst dopravní značky a sleduje značení jízdních pruhů, adaptivním podvozkem FlexRide, který mění nastavení odpružení vozu dle aktuální situace, systémem předních světlometů AFL+, které se také přizpůsobují stylu jízdy a okolnímu prostředí a v neposlední řadě ergonomickými sedadly AGR, která získala certifikát kvality od asociace specialistů v oblasti ergonomie a ortopedů.

Opel Inovace - 2006 Corsa: FlexFix®

2006 Corsa: FlexFix®

Zadní nosič kol FlexFix je chytrý systém, který se vysune ze zadního nárazníku. Poprvé byl dostupný pro model Corsa, později se objevuje u modelů Insignia, Astra a Meriva.

Opel Inovace - 2005 Astra GTC: Panoramatická střecha

2005 Astra GTC: Panoramatická střecha

Astra GTC byla prvním sériově vyráběným vozem, který byl vybaven panoramatickým čelním oknem. Prosklená plocha se tak protáhla až do míst, kde končí boční dveře vozu. Astra GTC tak přinesla zcela nový rozměr prostoru a prosvětlení interiéru.

Opel Inovace - 1999 Zafira: Systém sedadel Flex7®

1999 Zafira: Systém sedadel Flex7®

Systém sedadel Flex7® v modelu Opel Zafira byl prvním počinem značky Opel v oblasti flexibility interiéru. Od té doby má každý náš vůz flexibilitu ve své DNA.

Opel Inovace - 1995 plnohodnotné airbagy

1995 plnohodnotné airbagy pro cestující na předních sedadlech pro všechny modely

Opel zvýšil bezpečnost svých modelů instalací plnohodnotných airbagů pro řidiče a spolujezdce ve všech modelech v základní výbavě.

Opel Inovace - 1989 Opel je prvním evropským výrobcem s vozy s katalyzátorem v základní výbavě

1989 Opel je prvním evropským výrobcem s vozy s katalyzátorem v základní výbavě

Opel byl prvním evropským výrobcem, který do svých naftových modelů začal jako standardní výbavu montovat třícestný katalyzátor pro snížení oxidů dusíku.

Opel Inovace - 1986 Omega: Aerodynamický světový šampion a Podvozek DSA

1986 Omega: Aerodynamický světový šampion a Podvozek DSA

Omega se pyšnila nejnižší koeficientem odporu vzduchu na hodnotě 0,28. Byla plná inovací, mezi které řadíme aktivní bezpečnostní konstrukci pro skvělou stabilitu. Omega byla zvolena Autem roku 1987.