Inovace – Technologie na cestě k budoucnosti
Inovace – Systém Flex Floor

Systém Flex Floor

Flexibilní a praktický: systém Flex Floor usnadňuje nakládání zavazadel do vašeho vozu Opel.

Více informací o systému Flex Floor
Inovace – Bezpečnostní systém SAFETEC®

Bezpečnostní systém SAFETEC®

Celkovou ochranu posádky zajišťuje komplexní systém prvků aktivní a pasivní bezpečnosti.

Více informací o bezpečnostní systému SAFETEC®
Inovace – Zadní náprava s Wattovým přímovodem

Zadní náprava s Wattovým přímovodem

Zadní náprava vylepšená o chytře umístěný Wattův přímovod zaručuje perfektní vlastnosti na každém povrchu.

Více informací o zadní nápravě s Wattovým přímovodem

BUDOUCNOST MOBILITY ZAČALA.

Elektřina, vodík a další. Vytváříme budoucnost mobility pomocní inovativních ekologických technologií a konceptů.

Enlarge

Budoucnost mobility je ukryta v elektřině

Jedním z pilířů dnešní společnosti je samozřejmě volný pohyb a svoboda cestování. Tomuto pilíři notně pomáhají i osobní vozy. Proto se snažíme neustále vyvíjet nové technologie, abychom zajistili budoucnost této mobility v její ekologické a zodpovědné formě. Mezi naše nejslibnější technologie patří elektrický pohon.

 

Například Opel Ampera – první evropský elektromobil, který lze používat bez kompromisů a omezení. Jeho revoluční technologie a výkon jsou podtrženy skvělým designem.

 

Opel Ampera je vybaven technologií E-REV (elektromobil s prodlouženým dojezdem), kterou lze uplatnit i ve větších vozech. To jsme dokázali i u konceptu Opel Flextreme, který se pyšní délkou 4,7 metru. S maximální rychlostí 200 km/h (stejně jako Ampera) přináší mobilitu bez kompromisů spolu se zrychlením z 0 na 100 km/h za pouhých 9 vteřin.

 

Opel Ampera a koncept Opel Flextreme jsou budoucností elektrické mobility, která je stále blíže.


Enlarge

HydroGen4: vůz s nulovými emisemi

HydroGen4 je čtvrtou generací vozů na palivové články a je výsledkem více než 10 let výzkumu v oblasti vodíkového pohonu. Jeho pokročilá technologie je splněným snem: namísto konvenčního spalovacího procesu používá elektrochemickou reakci pro pohon elektromotoru. Vše co vychází z výfuku vozu HydroGen4 je jen a pouze vodní pára.

 

Motor s touto prvotřídní technologií se pyšní výkonem 73 kW (100 k) a 0 na 100 km/h zrychlí už za 12 vteřin. Maximální rychlost pak je 160 km/h a dojezdová vzdálenost činí 340 km.

 

Vůz HydroGen4 úspěšně prošel testování v reálných podmínkách berlínského provozu. Zákazníci, kteří měli možnost jej vyzkoušet, najezdili více než 80 000 km na svých běžných trasách.


Enlarge

Dostupná elektromobilita

Radikální koncept značky Opel, známý jako RAK e, je zaměřený na minimální hmotnost a spotřebu energie a otevírá novou kapitolu elektrické mobility. Je zaměřen na mladé řidiče a nevypouští žádné emise. Jeho dojezdová vzdálenost je 100 km a maximální rychlost je 120 km/h. Jeho hmotnost je téměř třetinová oproti běžným vozům - 380 kg.