Opel obchodní kolekce

Prohlédněte si obchodní kolekci Opel a najděte zde skvělé dárky pro fanoušky všech věkových kategorií.

Navštivte obchod Opel!
Opel - Newsletter

Zaregistrujte se hned!

Nejčerstvější informace o značce Opel a produktech a službách Opel přímo do vaší schránky.

Zaregistrujte se hned!

Opel na IAA 2009.

Světová premiéra a revoluční koncept

16.9.2009

Na frankfurtském autosalonu uvádí Opel premiéru nové generace Astry, poodhalí veřejnosti revoluční elektromobil Ampera a protáhne si ekologiské svalstvo s novými úspornými agregáty.

 

“Máme mnoho dobrých důvodů, proč se tady ve Frankfurtu, na naší domovské scéně, cítit sebevědomě. Spouštíme novou kapitolu v historii automobilky Opel díky premiéře desáté generace kompaktního vozu - hatchbacku Opel Astra,” říká Carl-Peter Forster, předseda dozorčí rady Opelu. “Rosah projektů, které zde prezentujeme, dobře vystihuje naše zaujetí a naši vášeň pro automobily.”

Astra nové generace je prvotřídní kompaktní vůz

Nová pětidvéřová Astra hatchback přichází ve sportovních, ale přesto elegantních tvarech, které jsou jasně odvozeny ze stejného designového jazyka, s jakým se představil její sourozenec Insignia. Nicméně interpretace je jiná. Astra nové generace debutuje řadou osmi motorů, jejichž průměrná spotřeba se snížila o 12 procent oproti generaci současné.

 

Nová Astra navíc vnáší do kompaktního segmentu množství prvků pohodlí i bezpečnostních prvků, které byly poprvé představeny právě u modelu Insignia, tedy ve střední třídě. Špičkové technologie, jakými je například zcela nový mechatronický podvozek, nejmodernější světelný systém, přední kamera, která umí rozpoznávat dopravní značky a technologie sedaček s vynikající ergonomičností - to vše je dostupné u nové Astry za atraktivní ceny.

Elektromobil Opel Ampera má čtyři místa, nabízí značný zavazadlový prostor, ale žádný prostor pro obavy

Pětidvéřový čtyřmístný elektromobil Opel Ampera je rovněž k vidění na stánku Opel v hale 8. Tento rodinný vůz má stejnou DNA jako Astra a Insgnia, evropské auto roku 2009, nicméně využívá pro svůj pohon přelomovou technologii Voltec. Narozdíl od konvenčích pohonů je hlavním zdrojem energie systému Voltec elektřina a benzín je zde využíván k tomu, aby elektřinu vyráběl. To pomáhá Ampeře překonávat všechny standardní problémy, spojené s obvykle nízkým dojezdem čistě elektrických vozů.

 

Opel začal testovat dva vývojové modely v testovacím středisku v Dudenhofenu, kde se potvrdila možnost prodlouženého dojezdu elektromobilu Ampera (koncept E-REV). Se zahájením výroby tohoto čtyřmístného vozu se počítá na konci roku 2011.

Corsa s emisemi 98g CO2 a Astra s emisemi 109g jsou dalšími přírůstky do řady ecoFLEX

V lednu 2010 představí Opel novou variantu ecoFLEX populárního modelu Corsa, který bude mít míru emisí pouhých 98 gramů CO2, což z tohoto vozu udělá první Opel, který prolomí hranici 100 g/km CO2.

 

Dalším krokem v řadě ecoFLEX bude Astra s hodnotou 109 gramů příští jaro.


Na autosalonu IAA představí Opel novou jednotku o výkonu 95 kW (130 koní) pro svou řadu ecoFLEX do modelu Insignia, která umožní řidiči ujet 100 kilometrů za pouhých 5,2 l, přičemž si ovšem zachovává špičkový výkon (až 320 Nm kroutícího momentu) - to vše pak za atraktivní cenu. Tato nová verze Insignia ecoFLEX bude dostupná jako sedan nebo kombi Sports Tourer a zařadí se tak po bok základní jednotky o výkonu 112 kW. Tento model ocení především soukromí zákaníci a zákaznící z řad firem, vybavující svůj vozový park, a to zejména v těch zemích Evropy, kde jsou zavadeny specifické ekologické daně.


Technologie Start/Stop bude představena pro všechny modely Opel

Od konce roku 2010 bude Opel zavádět technologii Start/Stop do všech modelů své nabídky, což bude dokončeno během 24 měsíců. Je to jen další z mnoha milníků - od revolučního elektromobilu Ampera s prodlouženým dosahem, až po kompletní nabídku modelů ecoFLEX - které dokazují, že Opel dělá nejmodernější ekologické technologie dostupné pro každého.

 

Technologie Start/Stop spoří energii tím, že vypíná motor, kdykoliv vůz stojí, například na semaforech. Motor následně automaticky naskočí ve chvíli, kdy řidič sešlápne spojku.

Opel Insignia OPC slaví 10 let vozů Opel Performance Cars

Rok 2009 ovšem nereprezentuje pouze nový začátek Opelu a jeho nové Astry. Aby značka dostála své pověsti ve vášni pro automobilový průmysl, uvádí na trh také dosud nejvýkonnější vyrobený vůz - Insignia OPC. Její motor o obsahu 2.8 V6 Turbo disponuje výkonem 239 kW (325 koní) a masivním kroutícím momentem 435 Nm. Insignia OPC je plně vybavena špičkovými technologiemi, jako je adaptivní pohon všech kol, či elektronický diferenciál s omezením prokluzu v kombinaci s elektronickým tlumičovým systémem Opel FlexRide.

Za deset let dokázaly vozy Opel Performance Center, kolik sportovního potenciálu a technologické dokonalosti může být obsaženo ve špičkových modelech značky. Nejnovější přírůstky do tohoto portfolia, Opel Insignia OPC sedan a kombi Sports Tourer pak tuto filozofii posouvají k další metě díky dospělé síle i promyšlené ekonomičnosti provozu.

 

OPC vozy jsou výrazným vyjádřením čisté vášně pro řízení, pro automobily jako takové, pro lásku k motoristickému sportu. Vzbuzují emoce a demonstrují úroveň Opelu na poli jízdní dynamiky a špičkového výkonu.