Vavřinec Hradilek si s Mokkou dojel pro zlato!

12.10.2013

Vavřinec Hradilek si s Mokkou dojel pro zlato

  • Fantastický závěr sezony: Zlato z Mistrovství světa v Praze-Troji!
  • Opel Mokka součástí tréninkového i závodního programu

 

Po infarktovém semifinále, kdy mu hrozila „likvidační“ penalizace, dotáhl Vavřinec Hradilek svoji misi na kanálu v Praze-Troji, kde se minulý týden jelo Mistrovství světa ve vodním slalomu, až ke zlatému triumfu! Skvěle tak zúročil náročnou přípravu, ve které jej podporoval i jeho bílý Opel Mokka. Od jara s tímto kompaktním SUV najezdil desetitisíce kilometrů: Slovensko, Německo, Itálie, Slovinsko, Polsko... tam všude „Vávra“ trénoval nebo závodil. A protože má rád nezávislost a řízení mu nedělá problémy, spoléhal samozřejmě na Mokku: „Kajak hodím na střechu, vedle sebe posadím trenéra – a jedeme! Dlouhé štreky mám docela rád a třeba serpentýny staré silnice na Brenner si vysloveně vychutnávám...“


Po zlaté medaili z MS v Praze-Troji vyrazí zanedlouho Vavřinec Hradilek s Mokkou do rakouského Tyrolska bojovat o další cenný kov: Začátkem října se v Ötzu koná Adidas Extreme World Championship, mistrovství světa na extrémním kajaku. „Vávra“ v Ötzu startoval už čtyřikrát a vždy skončil kousíček od medaile, takže si chce konečně sáhnout na nějaký cenný kov: „Bude to nářez,“ tvrdí milovník adrenalinových aktivit. „Prostě nesmíte udělat chybu – jinak jde opravdu o život…“

 

Opel Mokka: Kompaktní rozměry, velká užitná hodnota

S modelem Mokka vstoupil Opel jako první německý automobilový výrobce do rychle sílícího segmentu sub-kompaktních SUV vozů – a evidentně šlo o trefu do černého, protože Mokka kraluje svému segmentu v celé řadě evropských zemí!


V ČR se první Mokky objevily začátkem roku 2013, v nabídce jsou modely se základním zážehovými motory 1,6/115 k, 1.4 Turbo/140 k a s turbodieselem 1.7 CDTI/130 k. Dva posledně jmenované motory lze kombinovat i s pohonem všech kol 4x4. Cena Opelu Mokka startuje na 384 900 Kč.


Navzdory své relativně malé délce 4,28 metru poskytuje Mokka velkorysý prostor pěti osobám. Opel pět dokládá své umění kombinovat atraktivní design s inovativními technologiemi a funkčností přesahující rámec třídy, přičemž tyto atributy zpřístupňuje širokému okruhu zákazníků. Příkladem mohou být ergonomická přední sedadla AGR, adaptivní světlomety AFL+, integrovaný nosič jízdních kol FlexFix, systém pro bezpečné sjíždění svahů Hill Descent Control či kamerový systém Opel Eye, který „čte“ dopravní značka a varuje před nechtěným vyjetím z jízdního pruhu.


Informace pro média: V případě zájmu rádi zprostředkujeme individuální setkání / rozhovor s Vavřincem Hradilkem.


Kontakt:

Martin Hejral

+420 602 394 018

martin.hejral@opel.com