Opel ADAM cup v České republice.

24.4.2015

V České republice odstartoval Opel ADAM Cup.

 

Měsíce příprav a náročných jednání dospěly do finále: Dubnová Valašská Rally byla prvním kolem nového poháru XTG Opel ADAM Cup, který představuje zásadní novinku české rallyové scény.

 

Do Valašské rally odstartovalo celkem 6 vozů Opel ADAM Cup. Jejich piloty jsou relativní začátečníci i jezdci, kteří mají na kontě desítky soutěží. Největší hvězdou je určitě Josef Peták, který patří ke špičce ve třídě „dvoukolek“. „ADAM Cup je výborně ovladatelné auto a silnými stránkami jsou i jeho funkčnost a možnost nastavování podvozku. Pro ty, kdo chtějí vnikat do světa rally krok po kroku je ADAM Cup ideálním vstupním nářadím,“ říká Josef Peták, který se stal vítězem prvního kola českého XTG Opel ADAM Cupu.

 

Značkové poháry na identických vozech Opel ADAM, které se s velkým úspěchem rozjely v Německu a Francii už v roce 2013, jsou samozřejmě určeny především mladým závodníkům. Josef Peták proto bude hrát roli nejenom osobnosti poháru, ale také „mentora“ méně zkušených pilotů.

 

XTG Opel ADAM Cup je vypsán v rámci české Rallysprint Série 2015 (RSS), tedy jednodenních podniků. Kalendář RSS pro rok 2015 obsahuje pět domácích závodů a vyvrcholí závěrečnou soutěží 3-Städte Rallye s centrem v německém Straubingu. Na této soutěži s tradičně mimořádně kvalitní účastí poměří piloti XTG Opel ADAM Cupu síly s vynikajícími zahraničními jezdci, což bude velmi cenná zkušenost.

 

Kromě sběru zkušeností nabízí XTG Opel ADAM Cup i lákavé finanční a věcné prémie. Pohár se jede na pneumatikách Pirelli, takže účastníci se zároveň stávají i účastníky Pirelli Cupu.

 

„Opel má sport v genech: DTM, rally, rallycross, okruhy… tam všude vozy Opel zanechaly nesmazatelnou stopu. Všichni proto fandíme návratu značky Opel do automobilových soutěží a skvělý ohlas na první nasazení vozů Opel ADAM je potvrzením, že jdeme správnou cestou,“ říká Pavel Šilha, generální ředitel českého a slovenského zastoupení automobilky Opel.

 

Další kolo XTG Opel ADAM Cupu se pojede až koncem července při Rally Vyškov, druhém podniku Rallysprint Série 2015.

 

Kalendář XTG Opel ADAM Cup 2015

 

10. – 11. 04. 2015  Valašská Rally

24. – 25. 07. 2015  Rally Vyškov

07. – 08. 08. 2015 Rally Agropa Pačejov

18. – 19. 09. 2015 Rally Jeseníky

16. – 17. 10. 2015 Rally Vsetín

23. – 24. 10. 2015 3-Städte Rally