Udržitelná mobilita Opel –Konvenční systémy pohonu
Opel Udržitelnost - eMobilita

Elektrická mobilita bez kompromisů

Zapomeňte na strach z dojezdu. Přinášíme řešení, které vás nechá v klidu.

Připojte se k elektrické energii
Konvenční systémy pohonu – Modely ecoFLEX

Modely ecoFLEX

Ohleduplné k přírodě i vaší peněžence

Objevte modely Opel ecoFLEX

CESTA K ZELENĚJŠÍ BUDOUCNOSTI.

Vždy jsme se snažili být mezi prvními v oblasti ekologických řešení: první katalyzátor v základní výbavě, první naftové motory splňující normu Euro 4, první vůz se spotřebou 3 l na 100 km a mnoho dalších. Cesta kupředu vede přes vývoj nových typů pohonu, nesmíme však zapomínat na neustálé vylepšování těch konvenčních.

 

Proto jsme přinesli našim zákazníků systém Start/Stop, downsizing motorů nebo modely ecoFLEX.

Enlarge

BlueInjection – vyšší efektivita s nižšími emisemi

Technologie BlueInjection používá netoxické řešení AdBlue pro snížení emisí oxidu dusíku u naftových motorů pro splnění striktních požadavků normy Euro 6. Další výhodou je snížení spotřeby paliva a optimalizace výkonu.

 

BlueInjection je uloženo ve speciální nádrži a vstřikováno do výfukových plynů NOx, které v katalyzátoru přetváří v neškodnou vodu a dusík.


Bezúdržbový systém Lean NOx Trap (LNT)

Pro snížení oxidů dusíku (NOx) a splnění normy Euro 6 byla použita technologie LNT pro motor 1.6 CDTI v modelu Meriva. Technologie používá speciální katalyzátor, který v sobě ukládá částice NOx. Jakmile je kapacita katalyzátoru naplněna, jeho regenerace vstřikováním malých dávek palive počne.


Enlarge

Úsporné modely Opel ecoFLEX

Udržitelnost má u značky Opel velkou váhu a tradici. Proto můžeme v současné době nabídnout tolik řešení. Nejúspornější modely Opel nesou na své karoserii označení ecoFLEX. Pyšní se nejnižší spotřebou paliva a nejnižšími emisemi CO2 v naší modelové řadě.

 

Vybrat si můžete ze čtyř možností dle vašich potřeb. Mezi ecoFLEX varianty totiž patří úsporné naftové a benzínové motory, motory v kombinaci benzínu a LPG a motory CNG.


Enlarge

Méně je někdy více - Downsizing

Princip downsizingu je velmi jednoduchý: menší motor zastance práci původního většího. V praxi to však může být maličko komplikovanější: moc velké nároky na menší motor by jej mohli zničit. Abychom tomuto efektu zamezili, neustále vyvíjíme nové technologie. Například variabilní časování ventilů našich motorů ECOTEC® zajišťuje vysoký výkon a snížení emisí a spotřeby paliva.

 

Přeplňované motory jsou další ukázkou downsizingu: výfukové ventily plněné sodíkem, kratší válce a funkce přeplňování turbodmychadlem zvyšují výkon a točivý moment při snížení spotřeby paliva a emisí.


Enlarge

Systém Start/Stop

Vysoce efektivní technologie především pro provoz ve městech pracuje na velmi jednoduchém principu. Při zastavení na semaforech nebo v koloně je motor vypnut při zařazení neutrálu. Jakmile řidič sešlápne spojkový pedál pro zařazení rychlosti, motor automaticky naskočí.

 

Z bezpečnostních důvodů zůstávají v provozu funkce posilovače řízení, posilovače brzd a systém topení.


Rekuperace brzdné energie

Všechny motory vybavené systémem Start/Stop jsou také vybaveny speciální technologií obnovy kinetické energie získané při brzdění. Tato energie se přenáší do autobaterie, kterou tak neustále dobíjí. Optimální nabití autobaterie zajišťuje nižší emise a spotřebu paliva.


Enlarge

ecoFLEX Drive Assist

ecoFLEX Drive Assist zobrazuje na palubních přístrojích moment pro zařazení vyššího rychlostního stupně pro optimální ekonomii jízdy. Také zobrazuje spotřebiče ve voze, které energii odebírají a historii spotřeby paliva za posledních 50 kilometrů.