Opel LPG - Sustainability & Efficiency
Opel ecoFLEX

Technologie ecoFLEX

Pro zelenější svět: ecoFLEX je součástí inovativních technologií Opel.

Objevte ekologičtější klasické motory
Opel - Udržitelnost

Udržitelnost

Technologie, které chrání životní prostředí a šetří palivo.

UDRŽITELNOST A EFEKTIVITA.

Naše vozy s pohonem na LPG mají výhody pro vás i pro životní prostředí. Menší emise CO2 znamenají více pro vás. Když řídíte tyto vozy, užíváte si bezpečnou a čistou technologii, ale také šetříte své peníze.

Opel LPG – CO2 Savings
Nižší emise CO2

Pro životní prostředí

Poslední generace našich vozidel na LPG obsahuje optimalizovanou technologii motoru a jednotky LPG pro lepší komunikaci obou prvků. Motor může plynule přecházet z pohonu na LPG na benzín a sám si volí typ paliva. To znamená, že motor pracuje efektivněji. Emise CO2 emissions při provozu na LPG jsou až o 15 procent nižší než u běžných benzínových motorů. Vypouští až o 80 procent méně oxidů dusíku (NOx) než naftový motor a téměř žádné pevné částice nebo jemný prach. Pokud řídíte vozy na LPG, nemusíte se tedy o tyto věci strachovat.


Opel LPG – Range comparison
Porovnání řady modelů

Jezděte levněji - Užívejte si déle

Díky řadě modelů ecoFLEX LPG je zde atraktivní alternativní nabídka pro řidiče, kteří dbají na životní prostředí. LPG je nejrozšířenější alternativní palivo na světě. V roce 2011 bylo v Evropě více než 36 000 tankovacích míst pro vozy LPG. Dojezd pro vozy s nádržemi na LPG a benzín je mezi 1200 a 1700 km. Na LPG ujedou vozy od 400 do 650 km v závislosti na modelu a výbavě. Díky používání paliva LPG lze snížit náklady na palivo až o 40%. Díky nízkým emisím CO2 jsou pro majitele těchto vozů připraveny úlevy na silniční dani. Silniční daň pro vozy na LPG je tak výrazně nižší než pro vozy na tradiční paliva.