SKIP TO CONTENT
Prvky

TO NEJLEPŠÍ Z NĚMECKÉHO INŽENÝRSTVÍ.

Časy se mění.

BEZPEČNOST A INOVACE.

SVĚTLOMETY INTELLI-LUX LED® PIXEL
Představujeme vám revoluční přední světlomety Intelli-Lux LED® Pixel1 - další krok značky Opel ve vývoji technologie světel. Systém přináší značně vylepšenou viditelnost za tmy, aniž by došlo k oslnění ostatních vozidel. Každý světlomet se skládá z 84 segmentů, které se přizpůsobují aktuální situaci. Jednotlivé segmenty se automaticky vypínají v případě potřeby. 
 • Absence rizika oslnění ostatních řidičů
 • Bezpečnější jízda v noci a větší klid za volantem                                      
 • Režim pro dálnice: optimalizované osvětlení pro jízdu na dálnici          
 • Corner světlomety pro pokrytí "temných míst" při ostřejších zatáčkách od 40 km/h

 

1 Na přání.

HEAD-UP DISPLEJ

Head-up displej1 ukazuje hlavní údaje promítnutím na čelní sklo vozu. Stále tak budete mít přehled o aktuální rychlosti, varovných signálech Automatického tempomatu1 nebo navigačních hlášeních.

 

1Na přání

 
AUTOMATICKÉ NOUZOVÉ BRZDĚNÍ

Automatické nouzové brzdění s Detekcí chodců1,2 monitoruje dopravní situaci před vozem. Pokud systém detekuje chodce, vozidlo nebo jiný předmět před vozidlem, připraví brzdný systém a také dokáže brzdit v případě, že řidič nereaguje.

 

1 Na přání. 

2 Asistenční systémy Opel jsou vytvořeny pro pomoc řidiči, nikoli pro samostatné řízení. Řidič je stále zodpovědný za řízení vozu. 

 
KONTROLA PROVOZU ZA VOZEM

Kontrola provozu za vozem1 detekuje pohyblivé překážky za vozem a na stranách při couvání. Varuje vás, pokud se v dosahu objeví nebezpečí.

 

1 Na přání. Aktivní od 10 km/h, detekuje vozidla blížící se rychlostí až 36 km/h.

 
ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČEK

Poslední generace systému Rozpoznávání dopravních značek1 neustále monitoruje rychlostní omezení a další dopravní značky a promítá je na Informační displej řidiče a také Head-up Displej1, pokud je jím vozidlo vybaveno.  

 

1 Na přání.

 
AUTOMATICKÝ TEMPOMAT

Automatický tempomat1,2 v plném rozsahu rychlosti3 umožňuje jízdu bez stresu. Automaticky přidává a ubírá rychlost pro udržení bezpečné vzdálenosti. pokud zcela zastavíte, zapamatuje si rychlost a dokáže vozidlo znovu zrychlit až na uloženou hodnotu.3

 

1 Na přání. 

2 Asistenční systémy Opel jsou vytvořeny pro pomoc řidiči, nikoli pro samostatné řízení. Řidič je stále zodpovědný za řízení vozu. 

3 Pouze s vybranými automatickými převodovkami. 

 
ASISTENT PRO JÍZDU V PRUZÍCH

Asistent pro jízdu v pruzích varuje řidiče, pokud začne vyjíždět ze svého pruhu bez znamení blinkrem. Hlídání slepého úhlu1,2 detekuje ostatní vozidla a varuje řidiče v případě, že se k němu blíží.

 

1 Na přání.

2 Rozdíl rychlostí mezi oběma vozy nesmí být vyšší než 72 km/h.

 

DESIGN.

EXTERIÉR
Nová Insignia Sports Tourer vás přesvědčí atraktivním designem, všestranností velkého kombi a skvělým vnitřním prostorem. Nízká silueta, přední i zadní LED světlomety a dvě chromované koncovky výfuků pak podtrhují její elegantní charakter. 
INTERIÉR
Elegantní, ergonomický a prostorný - nová Insignia je tu jen pro vás. Užijte si harmonii tvarů a moderní designové prvky, kvalitní materiály a kokpit zaměřený na řidiče. Nová Insignia Sports Tourer vás nenechá na pochybách, že každá cesta bude zážitkem. Užijete si i dlouhé služební cesty. 
LED SVĚTLOMETY

Unikátní motiv "křídel", který najdete na předních a zadních LED světlometech, je jasným podpisem vozů Opel. Světlomety svou technologií přidají na viditelnosti a stylu a také vás "přivítají" při otevření vozu1.

 

1 Platí pouze pro přední světlomety

 
BARVY
Vyjádřete svoji osobnost: vyberte si svou oblíbenou barvu. 
RÁFKY
Kola dělají auto a to platí samozřejmě i pro Insignii Sports Tourer. Pro její unikátní charakter můžete vybírat ráfky o velikostech 17˝ až 20˝. 
PANORAMATICKÁ STŘECHA

Velká panoramatická střecha verze Sports Tourer1 zaplní celý interiér vozu světlem. Deflektor pak zamezí nepříjemným šelestům proudícího vzduchu. 

 

1 Na přání. 

 

PRÉMIOVÉ POHODLÍ.

ERGONOMICKÁ SEDADLA ACTIVE
Ergonomicky certifikovaná1 přední sedadla pomáhají řidiči a spolujezdci omezit bolest zad a vylepšit tak pohodlí a pozornost při jízdě. 

Dopřejte vašim zádům kvalitu předních ergonomických sedadel1 - certifikovaných Kampaní pro zdravá záda (AGR), nezávislou organizací pro ergonomii. 

 

 • Ergonomicky certifikováno v Německu.
 • Možnost prodloužení podpory stehen pro ještě preciznější nastavení sedadla v závislosti na délce vašich nohou. 
 • Ventilace a vyhřívání vás ochladí nebo naopak zahřeje2

 

Zvolte prvky luxusní třídy2

 

 • Masážní funkce.
 • 18 možností nastavení sedadla s pamětí.

 

1Na přání pro vybrané výbavy. Certifikát je důkazem kvality sedadel, který uděluje nezávislá zkušební komise expertů a lékařů z různých oborů.

2Na přání pouze pro elektricky ovládaná sedadla.

VYHŘÍVANÉ PRVKY
Nová Insignia Sports Tourer nabízí řidiči prémiovou úroveň pohodlí díky vyhřívaným prvkům1, které vylepší všechna chladná rána. 

Odmlžení a odmrazení je snadné díky vyhřívanému čelnímu oknu ThermaTec. Pro ještě vyšší úroveň pohodlí jsou k dispozici vyhřívané sedadla vpředu a krajní sedadla vzadu a také vyhřívaný volant.    

 

1 Na přání pro vybrané výbavy.

ZAVAZADLOVÝ PROSTOR
Nová Insignia Sports Tourer nabízí rozměrný zavazadlový prostor a spoustu flexibilních řešení pro ukládání různých předmětů. 

Sklápění jednoduše: zadní dělená sedadla se individuálně sklápí pomocí stisku tlačítka.

5 cestujících 560 litrů objemu: i bez sklopení zadních sedadel máte k dispozici spoustu místa.

Možnost sklápění v poměru 40:20:401 pro maximální flexibilitu a přepravu například delších předmětů a 2 cestujících vzadu.

Až 1 665 litrů: objemu: při sklopení všech zadních sedadel je zavazadlový prostor obrovský – a perfektně rovný.

 

1 Pouze pro vybrané výbavy.

HANDSFREE VÍKO
Handsfree víko zavazadlového prostoru1 se automaticky otevře nebo zavře: stačí jen pohyb nohou pod zadním nárazníkem. 

KONEKTIVITA.

MULTIMEDIA NAVI PRO
Digitální konektivita, palubní navigační systém, velký inovativní barevný dotykový displej a prvotřídní reproduktory: nejvybavenější infozábavní systém nové Insignie má vše. 

Systém Multimedia Navi Pro s integrovanou navigací zahrnuje následující prvky:

 

 • 8” displej s DAB rádiem
 • 3D mapy navigace
 • Hlasové ovládání
 • Bluetooth®1
 • Kompatibilita s Head-Up displejem
 • Služby Connected Navigation2
 • 2 USB porty
 • Apple CarPlay™3 a Android Auto™3

 

1Bluetooth® je registrovaná obchodní známka společnosti Bluetooth SIG Inc.

2Vyžaduje odsouhlasení služeb a politiky ochrany osobních údajů Telenav. Licence skončí ke konci roku 2031. Pro služby Connected Navigation je potřeba sdílení internetového připojení přes chytrý telefon.

3Apple CarPlay™  je registrovaná obchodní známka společnosti  Apple Inc. Android Auto je registrovaná obchodní známka společnosti Google Inc. Apple CarPlay nemusí být dostupné ve všech zemích a závisí na verzi OS. Více na www.apple.com

BOSE® SOUND SYSTÉM

Prémiový sound systém Bose®1 umožňuje skvělý zážitek z poslechu hudby v neobyčejně čisté kvalitě. Díky 8 reproduktorům si užijete výkonné basy a čisté výšky.

 

1Na přání.

 
BEZDRÁTOVÉ DOBÍJENÍ
Jednoduše položte váš chytrý telefon1 do prostoru s indukční nabíjecí ploškou2 pro bezdrátové nabití baterie telefonu. 

1 Technologie může vyžadovat dodatečné příslušenství k telefonu. Pouze pro telefony podporující technologii PMA nebo Qi. Kompatibilitu zařízení ověříte u prodejce vozů Opel.

2 Na přání.

TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ

V případě kolize nebo nehody vás Systém nouzového volání automaticky spojí s pohotovostními službami, které vám pomohou, a tím vám poskytne klid na každé cestě. V případě potřeby můžete také tlačítko Tísňové volání použít kdykoli ručně2 a připojit se tak přímo k operátorům nouzové linky. 

 

1 Tísňové volání je spuštěno automaticky při aktivaci airbagu nebo předpínače bezpečnostního pásu.

2 Tísňové volání vyžaduje oblast pokrytí a dostupnost mobilního signálu.

 

JÍZDNÍ DYNAMIKA.

MOTORY
Nová Insignia Sports Tourer nabízí vyšší výkony a nižší emise a spotřebu paliva. Vybírat můžete z celé palety motorů. 

Od benzínových motorů 1.4 Turbo (107 kW/145 k) po 2.0 Turbo (169 kW/230 k) po naftové 1.5 Diesel (91 kW/122 k) a 2.0 Diesel (129 kW/174 k)  – všechny motory splňují emisní normu Euro 6 D a optimalizovaný systém Start/Stop.

 

Kombinovaná spotřeba paliva 3,8 – 7,1 l/100km; kombinované emise CO2 100-163 g/km, dle NEDC. Spotřeba paliva a emise CO2 zde uvedené jsou předběžnými hodnotami a byly dosaženy dle metodiky testovací procedury WLTP. Relevantní údaje pak byly přepočítány pro porovnání s ostatními vozidly dle NEDC, dle nařízení R (EC) No. 715/2007, R (EU) No. 2017/1153 a R (EU) No. 2017/1151

PŘEVODOVKY
Manuál nebo automat: výběr je na vás. 

Pro vůz Insignia Grand Sport si můžete vybrat 6stupňovou manuální převodovku, automatickou převodovku "Stepless", 8stupňovou automatickou převodovku nebo novou 9stupňovou automatickou převodovku.

 

Nová 9stupňová automatická převodovka s řazením pod volantem nabízí skvělý výkon, úspornost a znatelně vylepšené pohodlí.

PODVOZEK FLEXRIDE
FlexRide®1 umožňuje 3 různá nastavení v jednom voze.  

Přepněte z režimu Standard na režimy Tour nebo Sport a proměňte vaši Insignii v pohodlný koráb dálnic nebo sportovní stroj. Pouhým stiskem tlačítka podvozek FlexRide® přizpůsobí nastavení citlivosti různých systémů dle vámi zvoleného jízdního stylu a dle aktuálních podmínek - nastavení posilovače řízení, odezvu plynového pedálu, automatickou převodovku a kontrolu trakce.

 

1 FlexRide je na přání pro vybrané motory, standardně pro 2.0 Turbo (147 kW/200 k a 169 kW/230 k), volitelně pro 2.0 Diesel (129 kW/174 k).

POHON VŠECH KOL S PŘENOSEM TOČIVÉHO MOMENTU.
Pohon všech kol rozděluje výkon pro dynamickou ale bezpečnou jízdu a skvělý zážitek za volantem. 

Pohon všech kol1 v Insignii automaticky rozděluje točivý moment mezi přední a zadní kola a mezi levou a pravou stranu vozu a zajišťuje dynamičtější jízdu a vyvážené ovládání.

 

1Na přání

OPEL+ PŘÍSLUŠENSTVÍ.

Na míru vašim potřebám.

Díky originálnímu příslušenství Opel se odlišíte a také dostanete ze svého vozu maximum. Vyrobeno a testováno přímo pro váš Opel.

 

Fotografie produktů jsou ilustrativní.

CO DÁLE?