Opel Cascada – Bezpečnost

Zkušební jízda

Jedna zkušební jízda vám řekne více než tisíc slov. Klikněte zde pro vlastní zážitek.

Zamluvit zkušební jízdu

BEZPEČÍ A KLID PRO POSÁDKU.

Proč by vůz s plátěnou střechou neměl být stejně bezpečný jako vůz s pevnou střechou? Pokročilá technologie vyztužení karoserie, materiály s vysokou pevností a ochrana při převrácení vozu jsou odpovědí na tuto otázku. Shrnuto: Je stejně bezpečný.

Enlarge

Síla v genech

Opel Cascada vás obklopí pevnou bezpečnou schránkou s mnoha vylepšenými díky křížovým výztuhám. K nim jsou připojeny všechny hlavní deformační zóny vozu. Sloupky čelního okna jsou vybaveny ocelovými výztuhami, které vedou pod přední dveře. Ty jsou vybaveny diagonálními výztuhami, aby se zabránilo jejich vlomení do interiéru vozu.

 

V zadní části jsou umístěny výsuvné sloupky pro případ převrácení vozu. Ty jsou upevněny na nejpevnější místa zadní části rámu vozu. Běžně jsou elegantně schované a tak je vůbec nezaregistrujete. Pokud je ale někdy budete potřebovat, aktivují se spolu s airbagy během mrknutí oka, aby vás ochránily.


Enlarge

Vylepšená pasivní bezpečnost

Plnohodnotné přední airbagy spolu se zvětšenými bočními airbagy přidávají větší bezpečnost pro oblast hlavy cestujících. Tyto bezpečnostní prvky fungují jako jeden celek s dalšími systémy pro maximální ochranu posádky.

 

Dalším prvkem jsou například dvojité předpínače bezpečnostních pásů, které jsou pyrotechnicky aktivovány a jsou vyvinuty pro maximální přidržení těla v bezpečné poloze. Rámy sedadel také hrají důležitou roli v ochraně cestujících, stejně jako aktivní opěrky hlavy. Ty se posunou směrem vpřed a nahoru v případě detekce nárazu, aby ochránily hlavu a páteř cestujících proti poranění prudkým pohybem. Nohy ochrání Systém zatažení pedálů v případě nárazu, který tak zamezí pohybu pedálu proti tělu cestujícího.


Ochrana proti odcizení

Alarm vozu Opel Cascada byl navržen pro váš maximální klid. Jakýkoli pokus o narušení je následován zvukovým a světelným znamením. Systém má vlastní záložní zdroj a chrání kompletně celý vůz včetně ráfků a ostatních součástí.