Opel ecoFLEX - ecoFLEX Engine Technologies

VYSPĚLÁ TECHNOLOGIE PRO NIŽŠÍ NÁKLADY.

Aby bylo dosaženo optimální účinnosti motoru, využívá Opel vyspělých technologií, které zlepšují proces spalování a snižují vnitřní ztráty zapříčiněné třením a nadměrnou hmotností.

Variabilní časování ventilů (VVT)

Pro zlepšení proudění vzduchu a procesu spalování využívá systém VVT proměnlivého časování sacích a výfukových ventilů. Průběžně se přizpůsobuje aktuálním podmínkám, čímž přispívá k vyššímu výkonu a nižší spotřebě vozu.


Variabilní sací potrubí

Systém mění délku sacího potrubí prostřednictvím ventilu a při nižších otáčkách vede vzduch níže umístěným kanálem, což umožňuje zvýšit proudění vzduchu a následně také točivý moment.

 

Při vyšších otáčkách se v zájmu maximalizace výkonu otevře obvod se širším průměrem. Opel tento princip využívá jak u benzinových, tak u naftových motorů


Systém vícebodového vstřikování Common Rail

Ultra rychlé vstřikovací trysky umožňují provést během jednoho cyklu motoru až 8 vstřiků. Přispívají tak k regulovanějšímu a plynulejšímu procesu spalování. Výsledkem je pohodlnější jízda, nižší hlučnost a také nižší spotřeba i emise.


Elektronicky řízený proces spalování

Žhavicí svíčky pro naftové motory se senzory tlaku neustále monitorují tlak ve spalovací komoře, aby dle něj mohl být seřízen proces vstřikování paliva. To vytváří optimální elektronicky řízený proces spalování, který přináší vyšší výkon při nižší spotřebě paliva a také nižší úroveň emisí i hluku u většiny modelů ecoFLEX s naftovými motory.