Opel - Newsletter

Opel Newsletter

Nejčerstvější informace o značce Opel a produktech a službách Opel přímo do vaší schránky.

Zaregistrujte se hned!
Opel - Magazín

Opel - magazín

Fakta, styl, pocit... Opel magazín vám přináší celý svět kolem značky Opel a ještě mnohem víc…

Více

Nové ocenění za design výrobku pro Opel Astra.

Opel Astra – Designová cena Design Award

17.3.2010

  • Šestnácté ocenění během pouhých 4 měsíců
  • Mezinárodně potvrzení nového designového směru Opel
  • Novou Astru oceňují jak odborníci, tak veřejnost

Řada vítězství

Nový Opel Astra dostal od svého prosincového uvedení na trh už 16 ocenění. Nejnovější z nich je prestižní cena red dot za produktový design, kterou uděluje mezinárodní porota designových expertů. Astra si tak může přidat cenu red dot k rychle se rozšiřující sbírce ocenění, které počínají Zlatým volantem od německého časopisu AutoBild a jeho evropských poboček.

Ocenění vývoje designového jazyka Opel

Astra, vyrobená a vyvinutá v evropském designovém centru v Rüsselsheimu, je dalším jasným projevem nového designového jazyka Opel, který byl poprvé představen u modelu Insignia - kde se tvarové mistrovství potkává s německou precizností.

“Je to obrovská pocta, dostat takovouto cenu od mezinárodní poroty, která se skládá z neautomobilových designérů. Potvrzuje to znovu skutečnost, že Opel se vydal správnou cestou - nabízí prvky špičkové kvality, které dostávají vynikajícímu zpracování,” říká Mark Adams, víceprezident designové sekce Opel/Vauxhall.

Evropská ocenění od východu na západ

Poprvé od prvního udělení nejprestižnější španělské národní ceny v roce 1973 byl Opel Astra oceněn cenou ABC Auto roku. Tento kompaktní vůz však také vyhrál i anketu čtenářů 2010 od titulů Prensa Ibérica, La Vanguardia a AutoFácil, stejně jako Auto roku 2010 na Kanárských ostrovech.

V Rumunsku zvolilo Astru nejlepším vozem 30.000 lidí v rámci televizního pořadu. Cena byla udělena 14. března.

Red dot číslo 3

Toto je třeí model Astry, který získal cenu red dot. Astra GTC z roku 2005 Astra G z roku 1998 již jsou zastoupené v ročenkách red dot (společně s koncepty Insignia a Flextreme). Mezinárodní designová cena red dot, která je udělována od roku 1955 a spadá pod křídla westfálského Design Zentrum severního Rýna v německém Essenu, se řadí k nejuznávanějším designovým cenám na světě. Cenu výrobkům uděluje mezinárodní porota odborníků v designu, jejichž kritérii je zejména míra inovací, funkčnost a formální kvalita.

Tento rok přihlásilo 1636 společností z 57 zemí 4252 výrobků do soutěže o tuto prestižní cenu. “Mezinárodní porota, složená z vyhlášených odborníků měla tento rok velice těžké rozhodování, hlavně díky vysokému počtu přihlášených produktů,” vysvětluje Jan Sötebeer, senior project manager společnosti red dot. “Jménem celé poroty bych moc rád pogratuloval právě Opelu."