Skip To Content
Elektrické a hybridní modely

Elektromobily, dodávky a hybridní modely značky Opel

E-mobilita - snadno!

Naše elektrické vozy se tak snadno ovládají, že například nabíjení vám bude připadat stejné jako nabíjení chytrého telefonu. Služby Opel pro elektromobily vám pomohou snadno přejít k e-mobilitě.

Naše elektrické vozy: všestranné jako vy

Pro každého něco

Pro velké i malé rodiny. Pro fanoušky elektrických SUV. Pro ty, kteří hledají elektrický pohon bez emisí. Pro ty, kteří se chtějí udržitelnou mobilitu už od 15 let. Pro všechny, kteří hledají cenově dostupný elektromobil. A pro ty, kteří sní o elektrické dodávce nebo minibusu pro své podnikání. U nás jistě najdete přesně to elektrické vozidlo, které hledáte.

Chytrý elektromobil do města

Dostupný způsob elektromobility
Tento malý a chytrý elektromobil je nejen krásný, ale také dostupný: naskočte do úžasné nové Corsy-e1 a vyjeďte do města s nulovými emisemi. A když už budete například nakupovat, vaše Corsa-e se může nabíjet na veřejném nabíjecím místě – téměř do plna za pouhou půlhodinu2.

1 Spotřeba energie (kombinovaná) 15,8 - 16,1 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km; dojezd (kombinovaný) až 353 km (v závislosti na výbavě vozu).
2 Skutečný dojezd se může v každodenních podmínkách lišit a závisí na různých faktorech. Zejména na osobním stylu jízdy, profilu trasy, venkovní teplotě, použití topení nebo klimatizace. Doba nabíjení cca 5 h 15 min (cca 11 kW, třífázově).

Tak trochu jiný elektromobil

Pro rodiny, které vědí, co chtějí
Normálnost není pro vás? Vítejte ve světě vozu Mokka-e1 – protože s ním může být každý sám sebou. Jste noční sova? Těšte se na mnoho nočních výletů – díky inteligentním světlometům LED® Matrix budete vždy v bezpečí. Máte rádi spontánní výlety s rodinou? S elektrickým dojezdem 300 km2 budete mít všechny možnosti otevřené. Rádi se necháváte hýčkat? Pak stačí usednout za volant – Mokka-e vám nabídne vyhřívané sedadlo nebo relaxační masáž.

1
Spotřeba energie (kombinovaná) 15,8 - 16,2 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km; dojezd (kombinovaný) až 338 km (v závislosti na výbavě vozu).
2 Skutečný dojezd se může v každodenních podmínkách lišit a závisí na různých faktorech. Zejména na osobním stylu jízdy, profilu trasy, venkovní teplotě, použití topení nebo klimatizace. Doba nabíjení cca 5 hod 15 min (cca 11 kW, třífázově).

Elektromobil, který zaujme každého

Pohodlí a prostor pro větší rodiny
Usnadněte život své široké rodině: Combo-e Life1 má více než dostatek prostoru až pro 7 osob, ale přichází také s mnoha chytrými řešeními, která potěší malé i velké. Pro začátek můžeme zmínit například vyvýšená sedadla. Až 28 odkládacích schránek na láhve, knihy nebo hračky a k tomu velkorysý dojezd až 285 km2. Vše potřebné pro velká dobrodružství.

1 Spotřeba energie (kombinovaná) 19,3 - 21,5 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km; dojezd (kombinovaný) 260 - 285 km (v závislosti na výbavě vozu).
2 Skutečný dojezd se může v každodenních podmínkách lišit a závisí na různých faktorech. Zejména na osobním stylu jízdy, profilu trasy, venkovní teplotě, použití topení nebo klimatizace. Doba nabíjení cca 5 hod 16 min (cca 11 kW, třífázově).

Elektromobil, který se stane domovem

Cestování první třídou pro celou rodinu
Naskočte do auta1 - celá vaše rodina i pes - a užijte si den plný zábavy. Nakládání všech věcí je snadné a díky vyklápěcímu zadnímu oknu nemusíte ani otevírat zadní dveře, abyste do auta dali věci na poslední chvíli. Jste na cestě a nyní si každý může dělat co chce – cestující vepředu si mohou užívat masážní funkci sedadel, ti vzadu mohou u stolu hrát člověče nezlob se. Někdo si potřebuje zdřímnout? Žádný problém. Elektrický pohon je zcela tichý, jestli však budou potichu i ostatní?2.

1 Spotřeba energie (kombinovaná) 21,7 - 26,0 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km; dojezd (kombinovaný) až 322 km (v závislosti na výbavě vozu).
2 Skutečný dojezd se může v každodenních podmínkách lišit a závisí na různých faktorech. Zejména na osobním stylu jízdy, profilu trasy, venkovní teplotě, použití topení nebo klimatizace. Doba nabíjení cca 5 hod 15 min (cca 11 kW, třífázově).

Plug-in Hybridy: posouvají inovace dopředu

Vždy to pravé pro vás

Naše technologie plug-in hybridního pohonu je pro ty, kteří chtějí dostat z vozu maximum a požadují také flexibilitu. Je pro ty, kteří hledají skvělý výkon, efektivitu a možnost volby režimů jízdy. Vybírat je možné z pohonu předních kol nebo všech kol.

Kompaktní a veleúspěšná

Pro ty, kteří chtějí dělat věci jinak.
Nový Opel Astra Plug-in Hybrid není jeden z mnoha. Je to vůz, který stanovuje nové standardy. Stačí se podívat na unikátní design přední části Opel Vizor® - a to je jen jeden z mnoha prvků, které vás ohromí. Stanovuje nové standardy v oblasti efektivity díky plug-in hybridnímu pohonu. Užijte si neomezený vjezd do center měst a nižší zdanění. Tak na co vlastně čekáte? Nastupte si!

Hybridní SUV, které přináší to nejlepší

Hybrid pro chytré rodiny
S vozem Grandland Plug-in Hybrid vždy jezdíte, jak potřebujete. Na dálnici, nebo když potřebujete větší výkon – například při předjíždění – lze využít elektromotor i spalovací motor. Vyzvednutí dětí ze školy nebo poskakování v koloně do obchodu jsou chvíle, kdy využijete čistě elektřinu. Nabíjení? Snadné: Grandland lze plně nabít přes noc2 – pohodlnější už to být nemůže. A s pohonem všech kol se Grandland GSe cítí jako doma i na drsnějším povrchu.

1 Spotřeba energie (kombinovaná) 16,3 - 16,5 kWh/100 km; emise CO2 (kombinované):  27 - 29g/km; dojezd (čistě na elektřinu) až 67 km (v závislosti na výbavě vozu).
2 Skutečný dojezd se může v každodenních podmínkách lišit a závisí na různých faktorech. Zejména na osobním stylu jízdy, profilu trasy, venkovní teplotě, použití topení nebo klimatizace. Doba nabíjení cca 5 hod 30 min (cca 2,3 kW, jednofázově).

Naše elektrická dodávka

Váš partner pro podnikání

Všechny naše elektrické užitkové vozy jsou tím pravým řešením: klasické dodávky nebo dodávky s dvojkabinou. Přináší samé výhody: maximální spolehlivost, nízké provozní náklady a nižší zdanění nebo nulové parkovací poplatky ve městech.

Elektrická stylová dodávka

Vaše přesvědčivá vizitka
Váš obchodní partner, který posune vaše podnikání na další úroveň. Díky nejmodernějším technologiím není jen vaší mobilní kanceláří, je to také pracant se schopnostmi, které vás ohromí. Přináší mnohem více, než byste od kompaktní dodávky očekávali. A samozřejmě je také 100% na elektřinu1, 2. Vaši zákazníci uvidí, že svým dílem přispíváte ke snížení znečištění měst.

1 Spotřeba energie (kombinovaná) 19,7 - 22,4 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km; dojezd (kombinovaný) až 280 km (v závislosti na výbavě vozu).
2 Skutečný dojezd se může v každodenních podmínkách lišit a závisí na různých faktorech. Zejména na osobním stylu jízdy, profilu trasy, venkovní teplotě, použití topení nebo klimatizace. Doba nabíjení cca 5 hod 15 min (cca 11 kW, třífázově).

Elektromobil? Nebo dodávka? Obojí!

Posuňte vaše podnikání dopředu díky elektřině
Nespokojíte se s průměrnými věcmi, protože trváte na bezchybném zpracování, nejlepších materiálech a včasném dodání. Přinášíte svým zákazníkům přesně to, co i vy vyžadujete – ať už jsou ve městě nebo mimo něj. Velkorysý nákladový prostor je absolutní nutností. Nízké provozní náklady jsou důležité – přeci jen chcete zůstat konkurenceschopní. Nastupte do svého vozu Vivaro-e1, 2 a uvidíte, že vše je možné.

1 Spotřeba energie (kombinovaná) 24,1 - 28,9 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km; dojezd (kombinovaný) až 328 km (v závislosti na výbavě vozu).
2 Skutečný dojezd se může v každodenních podmínkách lišit a závisí na různých faktorech. Zejména na osobním stylu jízdy, profilu trasy, venkovní teplotě, použití topení nebo klimatizace. Doba nabíjení cca 5 hod 15 min (cca 11 kW, třífázově).

Řešení pro všechny potřeby přepravy

Posune vaše podnikání
Nový Opel Movano-e splňuje všechny vaše potřeby - má stejnou všestrannost jako naftové modely, přináší velký objem nákladového prostoru a užitečné zatížení až 1 285 kg. Je k dispozici ve čtyřech délkách a třech výškách karoserie a je vhodný pro širokou škálu nástaveb a přestaveb, jako jsou sklápěče, valníky a obytné vozy.

Elektromobily jsou budoucnost

Proč se vyplatí přejít na elektřinu

E-mobilita je komplexní téma – my vám to ale usnadníme tím, že vám poskytneme přehled o všech důležitých bodech. Představujeme všechny výhody a fakta, která hovoří pro elektromobilitu. Zjistíte vše o nabíjení a dojezdu elektromobilů. A nakonec přinášíme důležité informace o finančních a daňových výhodách, které můžete při koupi elektromobilu uplatnit.

Elektrické vozy a dodávky Opel a hybridy

Vyberte si model a začněte cestovat bez emisí

Naše e-modely

Opel Corsa-e. Spotřeba energie vozu Corsa-e (kombinovaně) 15,8-16,1 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km; dojezd (kombinovaně) 353 km.

Připravena na město. Připravena na budoucnost.
100% elektrická Corsa-e kombinuje potěšení z jízdy pro každý den s technologiemi dražších vozidel. Dynamická příď, atraktivní boční linie a výrazná záď – už jen její design je atraktivní. Uvnitř naleznete prémiové materiály, precizní zpracování a moderní palubní desku. Prvky, které běžně v segmentu malých vozů nenajdete. Corsa-e nabízí také velkorysých 267 litrů zavazadlového prostoru, takže s sebou můžete vzít vše, co potřebujete. Díky dojezdu až 353 km (WLTP)1 a různým možnostem nabíjení jde o flexibilní elektromobil na krátké i delší cesty.

1 Skutečný dojezd se může v každodenních podmínkách lišit a závisí na různých faktorech, zejména na osobním stylu jízdy, podmínkách na trase, venkovní teplotě, použití topení a klimatizace nebo tepelné předpřípravě vozu před cestou. Doba nabíjení cca 5 h 15 min (cca 11 kW, třífázově).

Opel Mokka-e. Spotřeba energie vozu Mokka-e (kombinovaně) 15,8 - 16,2 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km; dojezd (kombinovaně) 338 km.

Více elánu. Více Mokka.

Toto elektrické SUV značky Opel má za cíl překonat očekávání díky progresivnímu designu exteriéru a přehledným interiérem. Ať se podíváte kamkoli, uvidíte, že designu dominuje jasná a funkční souhra formy, barev a materiálů. Podívejte se na nádherný interiér s Alcantarou, plně digitální kokpit Opel Pure Panel se dvěma velkými širokoúhlými displeji a působivá 18" kola z lehké slitiny. S inovativním elektromotorem vám Mokka-e nabízí nejen baterie nové generace s dojezdem více až 338 km1 na jedno nabití, ale také zcela nový zážitek z jízdy.

1 Skutečný dojezd se může v každodenních podmínkách lišit a závisí na různých faktorech, zejména na osobním stylu jízdy, podmínkách na trase, venkovní teplotě, použití topení a klimatizace nebo tepelné předpřípravě vozu před cestou. Doba nabíjení cca 5 hod 15 min (cca 11 kW, třífázově).

 

Opel Combo-e Life. Spotřeba energie (kombinovaně) 19,3-21,5 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km; dojezd (kombinovaně) 260-285 km.

To nejlepší pro všechny
Combo-e Life vám nabízí jen to nejlepší – v každém ohledu. Prostornost a pohodlí až pro sedm osob, jedinečnou flexibilitu zavazadlového prostoru, který lze rozšířit z 597 litrů až na 2 126 litrů, v případě XL verze až 2 693 litrů a řadu inovativních asistenčních systémů. Mezi ty patří například automatické nouzové brzdění s detekcí chodců, asistent jízdy v jízdním pruhu a automatický asistent rychlosti. Nyní přináší také nejmodernější elektrický pohon s nulovými emisemi, který vám a celé vaší rodině poskytne svobodu jet, kam jen chcete - a to díky dojezdu až 285 km1 na jedno nabití.

1 Skutečný dojezd se může v každodenních podmínkách lišit a závisí na různých faktorech, zejména na osobním stylu jízdy, podmínkách na trase, venkovní teplotě, použití topení a klimatizace nebo tepelné předpřípravě vozu před cestou. Doba nabíjení cca 5 hod 15 min (cca 11 kW, třífázově).

Opel Zafira-e Life

100% elektrický luxus na kolech
Zafira-e Life je doslova obývák na kolech: zažijete nejen výjimečnou flexibilitu a prémiový komfort, ale také všechny výhody čistě elektrického pohonu – volný vjezd do vybraných měst nebo dálnice zdarma. Můžete si vybrat ze dvou velikostí baterie pro dojezd až 322 km (WLTP)1. Opel Zafira-e je dostupný ve třech délkách karoserie a s maximální výškou 1 940 mm. Nabízí kompaktní rozměry, vnitřní prostor, a luxusní, vysoce flexibilní interiér.

1 Spotřeba energie v kWh/100 km dle WLTP kombinovaně: Opel Zafira-e Life s 50 kWh baterií: 24,7 - 26,6 kWh/100 km, emise CO2: 0 g/km, dojezd až 224 km, čas nabíjení cca 4 h 45 min (11 kW, třífázově); Opel Zafira-e Life s 75 kWh baterií: 26,2 - 28,0 kWh/100 km, emise CO2: 0 g/km, dojezd 322 km, čas nabíjení cca 7 h (11 kW, třífázově).

Naše hybridní vozy

Opel Astra Plug-in Hybrid

Jste připraveni vystoupit z davu?
Opel Astra Plug-in Hybrid ztělesňuje umění německého inženýrství a je nabitý špičkovými inovacemi, neobvyklými ve své třídě. Jako první kompaktní plug-in hybrid Opel byl kompletně navržen, vyvinut a vyráběn v centrále Opelu v německém Rüsselsheimu. Vstupte dovnitř a objevte plně digitální Pure Panel® nové generace se širokoúhlými obrazovkami a intuitivním ovládáním. Opel Astra Plug-in Hybrid ukazuje cestu do nové éry – maximální účinnost pouhým stisknutím tlačítka.

Opel Grandland Hybrid. Spotřeba energie (kombinovaně) 16,3 - 16,5 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km; dojezd na elektřinu (kombinovaně) až 67 km.

Navržen pro efektivitu
Síla SUV. Inteligence plug-in hybridu. Sportovní design exteriéru a interiéru plus obří dávka pohodlí. Tento plug-in hybrid nabízí 4 jízdní režimy a je k dispozici buď s pohonem předních kol nebo všech kol. Kombinace benzínového motoru a elektromotoru zajišťuje nejen dostatek výkonu, ale také pořádnou dávku radosti z jízdy. Jednoduše nabijte Opel Grandland Plug-in Hybrid jako každé elektrické vozidlo a jste připraveni na až 67 km jízdy na čistě elektrický pohon1 s nulovými emisemi výfukových plynů.


1 Dojezd až 67 km (WLTP)*, doba nabíjení cca. 8 h (s palubní nabíječkou 3,7 kW a nabíjecím kabelem režim 2). Skutečný dojezd se může v každodenních podmínkách lišit a závisí na různých faktorech, zejména na osobním stylu jízdy, podmínkách na trase, venkovní teplotě, použití topení a klimatizace a tepelné předpřípravě vozu před jízdou.

Naše e-dodávky

Opel Combo-e Van. Spotřeba energie (kombinovaná) 19,7 - 22,4 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km; dojezd (kombinovaný) až 280 km (v závislosti na výbavě vozu).

Partner pro váš profit
Combo-e Cargo je plně elektrické užitkové vozidlo navržené pro maximální efektivitu. Navzdory svým kompaktním rozměrům přináší opravdu vynikají vlastnosti, jako je velkorysý objem nákladového prostoru 4,4 m3 a dělicí stěna FlexCargo® s otvorem pro dlouhé předměty. A s elektrickým dojezdem 280 km1 a vysoce výkonnou baterií nové generace, která se nabije na 80 % za pouhých 30 minut, Combo-e Van posune vaše podnikání o velký kus kupředu.

Spotřeba energie (kombinovaná) 19,7 - 22,4 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km; dojezd (kombinovaný) až 280 km (v závislosti na výbavě vozu).

Opel Vivaro-e

100% elektrická energie pro vaše podnikání

Vivaro-e je prémiovou volbou pro všechny firmy, které kladou nejvyšší nároky na svou práci i na vozidla. Je k dispozici v několika délkách karoserie a se dvěma velikostmi baterií, které přináší dojezd až 329 km (WLTP)1. Vyniká prostorným a flexibilním nákladovým prostorem se  standardním užitečným zatížením až 1 000 kg. Opel Vivaro-e nabízí plně elektrický výkon bez kompromisů v užitnosti a pohodlí.

Spotřeba energie (kombinovaná) 24,1 - 28,9 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km; dojezd (kombinovaný) až 328 km (v závislosti na výbavě vozu). Skutečný dojezd se může v každodenních podmínkách lišit a závisí na různých faktorech. Zejména na osobním stylu jízdy, profilu trasy, venkovní teplotě, použití topení nebo klimatizace. Doba nabíjení cca 5 hod 15 min (cca 11 kW, třífázově).

 

Movano-e

Perfektní pro každé podnikání. 100% na elektřinu
Movano-e s nulovými emisemi a 100% elektrickým pohonem dokončuje elektrifikaci všech užitkových vozů Opel. Je perfektním řešením pro všechny vaše každodenní úkoly přepravy s mnoha variantami a moderním designem. Snadné nabíjení a moderní asistenční systémy pro řidiče zvyšují vaši produktivitu a snižují provozní náklady.

Užitečné informace o elektromobilech a hybridech

Jak funguje elektromotor?

Motor elektrického vozu promění proud v baterii na mechanickou energii. To se děje díky fixní magnetické části (statoru) a pohyblivé části (rotoru), která je zmagnetizována elektřinou. Pokud jsou dva kladné póly vlivem elektrického náboje proti sobě, odpuzují se a rotor elektromotoru se tak otáčí.

Jak funguje hybridní vůz?

Plug-in hybridní technologie kombinuje dvě koncepce pohonu: elektrický pohon a spalovací motor. Automaticky se používá optimální pohon v daný moment: elektromotor do 50 km/h a oba pohony pro rychlejší jízdu. Plug-in Hybrid tak jezdí čistě elektricky, ale může například při předjíždění zapojit i spalovací motor.

Proč je elektromobilita to pravé pro mě?

Když se podíváte na provozní náklady elektromobilu, výhody oproti autům se spalovacími motory jsou jasné. Například náklady na údržbu jsou mnohem nižší, protože elektromotory mají méně pohyblivých součástí a nevyžadují výměnu oleje. Navíc náklady na pojištění bývají nižší a většina zemí nabízí řidičům elektromobilů různé úlevy.

Proč je Plug-in Hybrid to pravé pro mě?

Plug-in Hybridy se vyplatí zejména tehdy, pokud jejich elektrický dojezd využíváte co nejčastěji – například pro každodenní krátké cesty do obchodů. V noci lze baterii plně dobít. Pokud naopak jezdíte často na delší vzdálenosti, elektromotor využíváte pouze na začátku své cesty.

Jak se starat o baterii elektrického vozu?

Při běžné údržbě baterie kontrolujeme nabíjecí zásuvku, nabíjecí konektory a všechny kabelové spoje a zjišťujeme, kolik energie ještě baterie dokáže uložit. Naše elektromobily jsou dodávány se zárukou na baterii v délce osmi let nebo 160 000 km a na minimálně 70 % původní kapacity nabití po uplynutí této doby nebo vzdálenosti.

Z čeho je vyrobena baterie elektrického vozu?

Baterie obsahuje grafit, nikl, kobalt, mangan, lithium a kapalný elektrolyt. Kromě toho jsou zde plasty, hliník a ocel v jejím pouzdře a také komponenty, jako jsou kabely, obvodové desky a elektrodové fólie. Obzvláště cenné materiály, jako je kobalt, nikl a lithium, jsou po druhém cyklu životnosti baterie recyklovány.