Skip To Content
Výhody a fakta

Vlastnit elektromobil je jasná výhoda

Elektrické vozy jsou efektivní, tiché a zcela bez emisí za jízdy. Vyžadují méně údržby, než vozy se spalovacími motory, a většina energie pro jejich provoz již může vznikat pomocí obnovitelných zdrojů. A to je výhoda pro životní prostředí. A pro nás všechny.

Rozlučte se s CO2

Elektrické vozy mají mnoho výhod pro životní prostředí.

Nižší uhlíková stopa
Uhlíková stopa elektrických vozidel je výrazně nižší, než vozidel se spalovacími motory  - a to v průběhu celého životního cyklu vozu. Toto je potvrzené mnoha studiemi. Nejdůležitějším důvodem je efektivita využívání energie elektromotorem při zcela nulových emisích CO2 při jízdě. 
Lepší pro životní prostředí
Samozřejmě je pravda, že energie, která je potřeba pro výrobu samotných baterií, vytváří emise CO2. Elektromobily však dokážou energii za jízdy rekuperovat a bilanci z výroby tak vyrovnávat. Poslední studie ukazují, že na vyrovnání těchto výrobních emisí se elektromobil dostane už při 30 000 najetých kilometrech. To je skvělá hodnota, když si představíte, že životnost baterie se odhaduje na minimálně 250 000 km. 
Bez emisí? Skvělé!
Elektromobily nemusí splňovat žádné emisní normy - žádné emise totiž nevytváří. Můžete tak s nimi jezdit kdekoli chcete - i v centrech měst se zavedenými emisními zónami. Další výhoda oproti vozidlům se spalovacími motory. 

I toto mluví ve prospěch elektrických vozidel

Finanční výhody

Elektrická vozidla se vyplatí. Aktuálně můžete získat dotace nebo například zvýhodněnou sazbu elektřiny (více informací u vašeho dodavatele energií).

Mezi další výhody patří parkování zdarma na vybraných městských zónách, levnější servis a údržba nebo například odpadá povinnost koupě dálniční známky.

Státní dotace

V rámci programu Nová zelená úsporám můžete získat dotaci až 15 000 Kč na pořízení a instalaci dobíjecí stanice pro osobní elektromobil a dalších zařízení nezbytných pro její provoz. Příjem žádostí bude spuštěn v září 2023 a více info naleznte zde.

Obce, kraje, úřady, školy a další veřejnoprávní instituce mohou získat dotaci na nákup nových elektromobilů nebo na pořízení dobíjecích stanic v rámci výzvy č.3/2022 Ekomobilita. Více informací naleznete zde. 

 
Pohoda ve městě

Užijte si mnoho výhod elektromobilu.

Elektromobily jsou do města jako dělané. Výhody jsou totiž zřejmé: máte k dispozici výkon, který je zcela tichý. Můžete parkovat v centrech měst bez poplatků nebo za paušální roční cenu, která je nižší než u vozidel se spalovacími motory. V současné době je v České republice přibližně 3000 dobíjecích bodů a jejich počet neustále roste.

 
Finanční výhody pro vaše podnikání

Elektřina se vyplatí

Elektrické vozy jsou spolehlivými partnery vaší firmy, a platí to i pro služební vozy nebo dodávky: jsou bez emisí, výkonné a odolné. V mnoha zemích je také pořízení elektromobilu dotováno státem a vybraná města je zvýhodňují ve vjezdu do centra nebo při platbách za parkování. Údržba elektrických vozidel se obejde bez výrazných zásahů, které vaší firemní peněžence uleví. Vůz tak díky tomu stráví na cestách více času než standardní vůz se spalovacím motorem. I proto se elektromobily začínají čím dál více prosazovat ve firemních flotilách.

 

Nabíjení a dojezd

Maximální pohoda za volantem. Větší a větší dojezd. A kratší nabíjecí časy.

Podívejte se, jak vám elektromobil usnadní běžný den.

Elektrický pohon

Vše, co potřebujete vědět, než se do toho pustíte.

Najděte ten pravý pro vás
Plně elektrický vůz (BEV) nebo Plug-in Hybrid (PHEV)? Opel nabízí kompletní řadu vozidel a nyní vám představíme jednotlivé rozdíly mezi nimi. Až je poznáte, budete přesně vědět, který pohon je pro vás ten pravý. Zde je vše, co potřebujete vědět. 
Více informací
Jak pracuje baterie?
Jako v chytrém telefonu? Ne tak úplně, ale velký rozdíl v tom není. Baterie elektromobilu je potřeba udržovat mezi 20% a 80% kapacity. Zde najdete různé další zajímavé údaje o bateriích. 
Více informací
Technické základy
Elektromobilita se může zdát komplikovaná, ale není tomu tak. Chcete se podívat na různé detaily, než se rozhodnete pro elektrický vůz? Nebo si chcete rozšířit základní znalosti? Tato sekce je přesně pro vás. 
Více informací