Skip To Content
BEV, PHEV, or E-REV?

Rodina elektrických vozidel

Elektrických vozidel je několik druhů - některé mají i spalovací motor, některé jezdí čistě na elektřinu. Pojďme si je představit.

Mild Hybrid (mHEV)

Elektrických vozidel je několik druhů - některé mají i spalovací motor, některé jezdí čistě na elektřinu. Pojďme si je představit.

Plný hybrid (sHEV)

Plný hybrid má spalovací motor a elektromotor poháněný bateriemi. V nižších rychlostech do 50 km/h a při kratších vzdálenostech do 3 km dokáže jet i čistě na elektřinu. Elektřinu pro elektromotor generuje spalovací motor. S ve zkratce sHEV znamená "strong" tedy "silný" hybrid.

Plug-in Hybrid (PHEV)

Stejný systém jako plný hybrid, ovšem s možností nabíjení baterie externím zařízením (nabíjecí stanice, zásuvka, wallbox) a také možností jízdy čistě na elektřinu až 67 km (platí pro Astru PHEV).

Elektrický vůz s prodlužovačem dojezdu (E-REV)

Vůz poháněný energií z baterií, který je vybaven malým spalovacím motorem, který v případě potřeby baterii dobíjí a prodlužuje tak dojezd vozu. Tento motor je určen pouze k nabíjení baterie.

Elektromobil s baterií (BEV)

Plně elektrický vůz, který pohání jeho vlastní baterie. Tu lze externě nabíjet. Vůz nepotřebuje žádná fosilní paliva pro svoji jízdu a jízda je tedy zcela bez emisí.

Elektromobil s palivovými články (FCEV)

Vůz s palivovými články je poháněn elektromotorem, ovšem jako jediný nemá baterii, ale vodíkové palivové články. Ty vytváří elektřinu slučováním kyslíku a vodíku. Jeho jízda je také 100% bez emisí.

Opel aktuálně nabízí 4 plně elektrické vozy s integrovanými bateriemi a 2 Plug-in hybridní modely. Zde jsou: