Skip To Content
Nabíjecí kabely a zásuvky

Ten správný kabel pro vaše auto

Máte mnoho možností, jak nabíjet svůj elektromobil – od nabíjecích míst doma až po stejnosměrné rychlonabíjecí stanice.

Nejjednodušší řešení: zásuvka

1,8 kW


Nabíjení z běžné domácí zásuvky je nejjednodušší nabíjecí řešení: není nutná žádná instalace a odpovídající nabíjecí kabel Mode 2 (Typ 2, až 1,8 kW) je možné objednat s vaším elektromobilem. Výhoda: Vždy zůstanete flexibilní. Nevýhoda: Zásuvky a zejména kabely nejsou určeny pro trvalé nabíjení elektromobilu.

 
Komunikaci mezi vozidlem a nabíjecím portem umožňuje tzv. In-Cable Control Box (ICCB), který zajišťuje bezpečnost během celého procesu nabíjení.

Toto nabíjecí řešení je pro vás to pravé, pokud...

... nemůžete najít veřejnou nabíjecí stanici a musíte nabíjet například u přátel.
... vlastníte Plug-In Hybrid (PHEV), který lze nabíjet přes noc.

Pro pravidelné nabíjení vašeho elektromobilu však doporučujeme některý z našich wallboxů.
Optimalizované nabíjení: Green up systém od firmy Legrand

3,7 kW

 

Zásuvka Green'up od Legrand je výkonově optimalizovaná zásuvka a nabízí maximální výkon se zkrácenou dobou nabíjení s nabíjecím proudem maximálně 16 A a v závislosti na variantě s nabíjecími výkony 3,7 kW. Nabíjení elektromobilu lze sledovat a ovládat v aplikaci MyOpel.

 
Abyste mohli využít plný výkon této zásuvky, potřebujete také nabíjecí kabel s optimalizovaným výkonem. Jedině tak zajistíte maximální nabíjecí výkon a zaručíte rychlé a bezpečné nabíjení bez přehřátí.

Toto nabíjecí řešení je pro vás to pravé, pokud...

...běžně najezdíte pod 200 km denně.
...doma nabíjíte auto méně často než například v práci.
...vlastníte plug-in hybrid (PHEV), který lze nabít za 4 hodiny."
Rychlejší nabíjení doma

7,4 kW / 11 kW

 

Chcete nabíjet svůj elektromobil doma rychleji? Pak je pro vás wallbox to pravé. Dá se namontovat na zeď nebo na sloupek.

 
Opel nabízí výběr wallboxů a chytrých wallboxů , které jsou vhodné pro váš elektromobil. Wallboxy jsou jednofázové nebo třífázové.
 

Toto nabíjecí řešení je pro vás to pravé, pokud...

... pravidelně nabíjíte elektromobil doma nebo na cestách.
... chcete přes noc dobít energii spotřebovanou během dne.“
Rychlé nabíjení venku
DC rychlonabíjecí stanice se často nacházejí na dálničních čerpacích stanicích a v centrech velkých měst. Představte si 30minutovou přestávku na kávu a za tu dobu se baterie vaší Corsy-e nabije až na 80 %! 
Nabíjecí kabel Mode 4 je trvale nainstalován na stejnosměrné rychlonabíjecí stanici.

Upozornění: pouze plně elektrická vozidla (BEV) mají přístup k nabíjení k rychlonabíjecím stanicím se stejnosměrným proudem (Combined Charging System, CCS2). Kvůli nízké kapacitě baterie tam nemůžete nabíjet plug-in hybridy (PHEV).

Toto nabíjecí řešení je pro vás to pravé, pokud...

...jezdíte na delší vzdálenosti a cestou potřebujete dobít.
Univerzální nabíječka

1,8 kW - 22 kW

 

S univerzální nabíječkou je možné vše: můžete nabíjet v domácích zásuvkách, průmyslových zásuvkách (vyžaduje instalaci) a veřejných AC nabíjecích stanicích.

 
Univerzální nabíječka nabízí výkon až 22 kW - za předpokladu, že máte třífázovou průmyslovou zásuvku (CEE16, třífázový proud). Pokud ji připojíte do běžné domácí zásuvky, nabízí výkon nabíjení jako kabel Mode 2.

Tip: Univerzální nabíječka je ideální pro nabíjení v zahraničí! Adaptéry pro různé typy zásuvek naleznete v našem katalogu příslušenství Opel+.

Opel+ Accessories
Toto nabíjecí řešení je pro vás to pravé, pokud...

... můžete pohodlně nabíjet přes noc doma.
... využíváte naplno dojezd svého elektromobilu a následně jej nabijete doma.
... univerzální nabíjecí kabel doma používáte jako wallbox.
... občas cestujete na delší vzdálenosti a chcete si s sebou vzít univerzální nabíjecí kabel na nabíjení všude, kde najdete vhodnou zásuvku.

Tip: Pokud pravidelně nabíjíte na cestách, doporučujeme wallbox na doma a nabíjecí kabel Mode 3 na cesty.

Příslušenství Opel pro elektromobily

Abyste byli neustále flexibilní, je důležité mít možnost nabíjet svůj elektromobil, kdekoli je to možné. Možnosti sahají od běžných zásuvek přes trvale instalované nabíjecí stanice, jako jsou wallboxy nebo rychlonabíjecí stanice. Vysvětlíme vám, jaké různé nabíjecí kabely jsou k dispozici a kde je můžete zakoupit.

Vše o kabelech a zásuvkách

Aktuální informace o nabíjecích kabelech a zásuvkách

Všechny elektromobily Opel jsou standardně dodávány s nabíjecím kabelem režimu 3 (3 fáze, 11 kW), který zajišťuje snadné nabíjení hned od začátku. Protože různá řešení nabíjení vyhovují různým profilům mobility, můžete v našem katalogu příslušenství Opel najít výběr různých typů nabíjecích kabelů. Vysvětlíme si přesně, které kabely skutečně potřebujete.

Který nabíjecí kabel je pro vás vhodný?

Pro jednoduché nabíjení pomocí domácí zásuvky je ideální základní domácí kabel (mode 2), tam byste ale měli nabíjet jen v případě, že není jiná možnost.
Vylepšený kabel GreenUppro domácnost (3,7 kW) je dobrou volbou pro nabíjení – zvláště pokud ujedete méně než 200 km za den a máte tendenci dobíjet auto na cestách.
Tyto dva základní kabely jsou dobré i pro plug-in hybridy, protože jejich menší baterie lze plně nabít za pouhé 4 hodiny.
Jednofázové nebo třífázové kabely mode 3 jsou ideální, pokud se spoléháte na veřejné nabíjecí stanice. Mimochodem, třífázový kabel umožňuje rychlejší nabíjení.
Univerzální nabíjecí kabely s odpovídajícími adaptéry lze použít všude - na cestách, u domácích nebo průmyslových zásuvek.

Co je kabel mode/typ 2?

Základní kabel pro domácnost (mode 2) je možné objednat s vaším elektromobilem Opel. Dá se zapojit do jakékoli zásuvky, takže je ideální, pokud nemáte jinou možnost, jak se k nabíjecí stanici dostat.  To se tedy odehrává v rámci samotného elektromobilu a zabere tedy více času. Nabíjecí kabely mode 2 jsou vhodné i pro plug-in hybridy, protože baterie je menší a lze ji nabíjet přes noc. Lze jej také připojit k wallboxu.

Jak mohu nabíjet svůj elektromobil?

Bez ohledu na to, zda svůj elektromobil nabíjíte doma na wallboxu nebo na rychlonabíjecí stanici na cestách, je třeba při každém nabíjení dodržovat následující body.

1. Vypněte motor
2. Pokud nabíjíte na veřejné nabíjecí stanici, musíte se zaregistrovat nebo autorizovat (přes aplikaci, nabíjecí kartu nebo pomocí QR kódu na nabíjecí stanici).
3. Otevřete kryt, připojte auto k nabíjecí stanici (buď vlastním kabelem nebo kabelem stanice)
4. Spusťte proces nabíjení online, v aplikaci, na stanici nebo na vašem wallboxu.
5. Po dosažení požadované úrovně nabití můžete nabíjení zastavit – pokud je baterie plná, nabíjení se automaticky zastaví
6. Odhlaste se z veřejné nabíjecí stanice
7. Odpojte nabíjecí stanici od vozidla. Nejprve odpojte vozidlo!
8. Nastartujte motor – šťastnou cestu!

Tip: Zaparkujte co nejblíže ke stanici, aby nikdo nezakopl o nabíjecí kabel.

Pokud máte garáž a preferujete výkonné nabíjení, protože pravidelně jezdíte na delší cesty a chcete mít možnost nabíjet flexibilně všude, doporučujeme univerzální nabíječku s adaptéry pro:
- domácí zásuvka (1,8 kW)
- Veřejné nabíjecí stanice (7,4 kW/11 kW)
- průmyslová zásuvka (CEE 16, 3-fázová)

Potřebujete časté a rychlé nabíjení – doma i na cestách? Pak doporučujeme
- Základní domácí kabel
- Nabíjecí kabel typu 3
- Wallbox nebo Smart Wallbox