Skip To Content
Wallboxy

Ten pravý Wallbox pro váš elektromobil

Nejpohodlnějším způsobem, jak nabíjet elektromobil doma, je domácí nabíjecí stanice AC Wallbox. Wallboxy jsou optimálně přizpůsobeny vašemu vozidlu a nabíjejí baterii mnohem rychleji a bezpečněji než jakákoli běžná domácí zásuvka.

Wallboxy (nebo-li nástěnné nabíjecí stanice) se snadno obsluhují a lze je používat přímo po profesionální instalaci díky režimu autostart. Pokročilejší chytré wallboxy vám také nabízejí užitečné doplňkové funkce: například můžete sdílet svůj wallbox s ostatními uživateli prostřednictvím aplikace, spravovat přístupová práva, plánovat časy nabíjení a dokonce vytvářet reporty z aplikace.

Při nákupu wallboxu sledujte rozdíly v integrované nabíjecí jednotce vašeho elektromobilu (palubní nabíječka, OBC), elektrických fázích a rychlosti nabíjení. Nebo můžete zajít přímo do našeho obchodu – kde určitě najdete Wallbox nebo Smart Wallbox, které nejlépe vyhovují vašemu vozu Opel.
Nabídka wallboxů

Jednofázový s kabelem: 3,7 / 4,6 kW
Třífázový s kabelem: 11 kW


Ideální řešení pro váš elektromobil Opel je k dispozici v jednofázové nebo třífázové verzi. Pro rychlé nabíjení jsou ideální třífázové wallboxy. Své auto můžete nabíjet také pomocí jednofázového wallboxu – bude to však trvat déle.

 
Toto nabíjecí řešení je pro vás to pravé, pokud...

...pravidelně doma nabíjíte svůj elektromobil.
...nepotřebujete žádné další funkce kromě nabíjení.

Naše wallboxy a další příslušenství najdete u v online katalogu originálního příslušenství Opel+.
Nabídka chytrých Smart Wallboxů

Třífázový: 11 kW s kabelem nebo 22 kW bez kabelu


Optimální řešení nabíjení, pokud chcete sdílet svůj wallbox s ostatními uživateli, vytvářet reporty z aplikace a plánovat časy nabíjení. S aplikací Smart Wallbox máte vždy vše pod kontrolou. K dispozici je jen jako třífázová verze.

 
Toto nabíjecí řešení je pro vás to pravé, pokud...

... chcete používat další funkce, jako je reporting a vzdálená údržba.
... chcete sdílet svůj wallbox s ostatními uživateli, spravovat přístupová práva nebo vytvářet jednotlivé reporty z aplikace.

Naše wallboxy a další příslušenství najdete u v online katalogu originálního příslušenství Opel+.
Náklady na Wallbox
Pořízení wallboxu do vašeho domova se vyplatí, protože je to nejbezpečnější, nejpohodlnější a nejrychlejší řešení pro nabíjení vašeho elektromobilu. Při nákupu zvažte své požadavky a podmínky vašeho domu či bytu.
Další náklady budou vynaloženy na instalaci a případně i na příslušné připojení. Dobrá věc je, že v tuto chvíli můžete využít dotaci při nákupu wallboxu. 
Smart Wallbox - Chytrá volba
Nyní i s možností získání státní dotace1

Česká republika podporuje nákup, instalaci a připojení wallboxů pro soukromé použití dotací. Více informací zjistíte u distributorů elektřiny nebo na webu ministerstva životního prostředí. 
1 Získání dotace je závislé na samostatném procesu, který doporučujeme absolvovat s profesionálním dotačním poradcem nebo poskytovatelem služeb instalace wallboxů.

Profesionální instalace

Pro instalaci doporučujeme vždy specialisty v oboru. Opel doporučuje TEMO.

Vše o wallboxech

Jaké připojení je potřeba pro instalaci wallboxu?

Třífázový nástěnný box vyžaduje vysokonapěťové připojení, protože váš elektromobil lze plně nabít už za přibližně 5 hodin s výkonem 11 kW. Jednofázové nástěnné boxy nevyžadují vysokonapěťové připojení. Vzhledem k tomu, že jejich nabíjecí výkon je pouze 4,6 kW, trvá nabíjení mnohem déle. V zásadě platí, že čím více energie máte, tím rychleji bude vaše baterie opět plná.

Který wallbox je ten pravý?

To záleží na tom, s jakým elektromobilem jezdíte, jaké máte doma podmínky – a co potřebujete: chcete nabíjet co nejrychleji jen doma nebo raději jen přes noc? Potřebujete chytré nabíjení, které lze sledovat a ovládat pomocí aplikace? Nabízíme vám ideální řešení nabíjení a také odpovídající kabely pro domácí a průmyslové zásuvky. Pro rychlejší nabíjení doporučujeme naše 11 kW wallboxy, které dokážou plně nabít váš elektromobil za zhruba 5 hodin.

Kdo může instalovat Wallbox?

Pro instalaci wallboxu je vždy nutné vysokonapěťové připojení, takže jej musí provést odborník. Může to být váš prověřený elektrikář, ale existují i společnosti, které se na nabíjecí stanice specializují. Nejlepší je promluvit si s naším partnerem, společností TEMO. Mohou vám nainstalovat wallbox, který je připraven k okamžitému použití.

Kolik stojí domácí nabíjecí stanice?

To zcela závisí na vašich potřebách: Jak rychle chcete mít možnost nabíjet svůj elektromobil? Bude váš wallbox nainstalován tak, abyste k němu měli přístup pouze vy, nebo jej chcete spravovat pomocí aplikace, aby jej mohli používat i ostatní? Naše wallboxy se cenově pohybují od 760 EUR do 1 300 EUR.

Mohu svůj elektromobil nabíjet doma?

Samozřejmě můžete! Nejlepší způsob, jak nabíjet elektromobil doma, je AC wallbox. I při rychlosti přenosu energie až 11 kW je to mnohem rychlejší než použití domácí zásuvky (1,8 kW). Ta není ve skutečnosti vhodná pro dodávání vysokého elektrického výkonu po delší dobu. Je to jako 10 hodin provozovat rychlovarnou konvici – kontakty, kabely a spoje na to prostě nejsou uzpůsobeny.