Skip To Content
Stále ve spořivém režimu

Stále ve spořivém režimu

Elektřina se vyplatí. Nízkých nákladů dosáhnete díky nižším servisním nákladům, nižším nákladům na palivo a vládním pobídkám či jiným výhodám - například parkování ve městech zdarma.

Chytrá investice

Přirozeně nelze zcela porovnat ceny elektromobilů a vozidel se spalovacím motorem. Když přijde na náklady na provoz, je výhod několik:

 

  • Náklady na servis: jednoznačně nižší než pro spalovací motory. Méně pohyblivých součástek, žádné výměny oleje
  • Snižující se náklady na pojištění: u pojišťoven dochází ke snížení pojistného díky bezpečnějšího stylu jízdu majitelů elektrických vozidel - méně nehod apod. Více zde https://www.smarter-fahren.de/e-auto-kosten/
  • Nižší daňové zatížení: například v Německu je daň z elektromobilu mnohem nižší než pro klasická vozidla, v některých případech jsou od daně osvobozena po stanovenou dobu
  • V některých městech jsou například elektromobily osvobozeny od placení parkovného.

Chytrá řešení pro dobíjení

Způsob dobíjení baterie vašeho elektromobilu také umožňuje dlouhodobou výhodnost. Například můžete ušetřit peníze používáním veřejných dobíjecích míst za poplatek. Pokud máte chytrý Wall Box u vás doma, dokážete si nastavit dobíjecí čas dle aktuálního tarifu elektřiny. Doma si také můžete vyrábět elektřinu z obnovitelných zdrojů. Můžete svůj Wall Box nabídnout také ostatním za poplatek. Pokud jste řidič služebního vozu můžete si nechat proplatit elektřinu potřebnou k dobíjení vozu. Za pomoci aplikací pro chytré telefony můžete monitorovat stav dobíjení a také provádět různá nastavení. I na dálku tak budete míst stále vše pod kontrolou.