Skip To Content
Červený, agilní, elektrický
Červený, agilní, elektrický: 
Rocks-e slouží hasičům v hlavním závodě automobilky Opel 
  • Vozítko pro mladé, dojíždějící do zaměstnání, rozvážkové služby - a nyní i pro hasiče 
  • Agilní trpaslík se dostane do každého koutu továrny 
  • Speciální signalizační systém, záblesková světla, lakování v barvách hasičů 
25. smět 2022

Opel Rocks-e je malý, snadno ovladatelný, hbitý, elektrický – a jezdí bez emisí. Elektrický trpaslík s logem Opelu, jehož uvedení na český trh je zatím předmětem jednání, je také mimořádně všestranný – poslouží např. při dojíždění do zaměstnání nebo jako užitečná dodávka při rozvozu zboží. O všestrannosti Opelu Rocks-e svědčí i zařazení tohoto elektrického minivozítka do parku továrního hasičského sboru automobilky Opel v mateřském závodě v německém Rüsselsheimu.

 

Nejmenší vozidlo ve stavu hasičů je skutečným exotem, ale se svojí rolí se vypořádává se ctí: Má ohnivě rudý nátěr, speciální signalizační systém, záblesková světla – jako jeho mnohem mohutnější kolegové. Hasičský Opel Rocks-e je vybaven vším potřebným pro službu v prostorách závodu v Rüsselsheimu. Díky místu pod sedadlem spolujezdce a před jeho nohama je vozík s nulovými emisemi dobře vybavený pro službu v areálu hlavní továrny Opel, který má rozlohu úctyhodných 1,9 km2. Hasičský Opel Rocks-e zatím naštěstí neprošel ostrým nasazením u požáru, nejčastěji jej hasiči využívají při kontrole stovek hasicích přístrojů rozmístěných po celé fabrice.

Výhodou agilního Opelu Rocks-e je poloměr otáčení pouhých 3,6 metru, bezemisní dojezd cca 75 km (dle WLTP) je více než dostatečný. Hasiči si pochvalují, že namísto toho, aby (jako dříve) museli své auto při kontrole továrních hal zaparkovat u vrat či dveří a zbytek cesty absolvovat po svých, nyní mohou s elektrickým vozítkem Rocks-e vjet dovnitř, protože na šířku narostl Rocks-e jen na 1,39 m (bez zrcátek) a na délku jen na 2,41 m. To jim ušetří spoustu času. 

 

Hasičský Opel Rocks-e vznikl v těsné spolupráci továrních požárníků a specialistů z divizí AE (Advanced Engineering ) a OSV (Opel Special Vehicles). Touto unikátní přestavbou německá značka opět demonstruje všestrannost svého maličkého elektrického vozidla. Inovativní Rocks-e není jen stylová a dostupná vstupenka do světa elektrické mobility pro mladé lidi (řídit Rocks-e je možné už od 15 let), ale brzy se objeví i ryze užitková dodávka Rocks-e KARGO.