Skip To Content
Astra získala Red Dot Award
Astra získala prestižní cenu Red Dot Award 2023
  • Vizionář s charakterem: Astra byla oceněna v kategorii „Produktový design“
  • Zrozena k úspěchu: Red Dot Award rozšiřuje sbírku ocenění nové Astry 

Opel Astra díky svému oslnivému designu dokáže zaujmout na první pohled! A nerozhoduje, zda se bavíme o pětidveřovém hatchbacku nebo o kombi verzi Astra Sports Tourer. Atraktivitu tohoto modelu potvrzuje i zisk prestižní ceny Red Dot Award. Porota ankety, složená ze 43 odborníků z různých odvětví a oborů, udělila Opelu Astra cenu Red Dot Award 2023 v kategorii „Produktový design“. Nejnovější ocenění přidává do dlouhého seznamu úspěchů Astry další cenný „zářez“ – Astra už dříve vybojovala např. „Zlatý volant 2022“, bylo zvolena „Rodinným vozem roku 2022“ a nezávislá odborná porota ankety „German Car Awards“ (G-COTY) označila Astru za „Německý kompaktní vůz roku 2023“.

 

„Naše firemní designová filozofie výrazného a čistého designu v Astře nové generace skutečně září,“ říká viceprezident Opelu Mark Adams odpovědný za design. „Astra se pyšní výraznou „tváří“ značky Opel Vizor a kombinuje inovativní technologie s emocionálním stylingem. A podle tohoto principu jsme vyvinuli i její kokpit - plně digitální přístrojový štít Pure Panel lze ovládat naprosto intuitivně.“ 


Design nové Astry je výjimečný v rámci celé kompaktní třídy

Astra nadchne nejen svým lokálně bezemisním plug-in hybridním pohonem (a brzy vyjede i plně elektrická Astra Electric). Nová Astra hrdě světu ukazuje i novou „tvář“ Opel Vizor s dominantně postaveným logem značky Opel. Díky stylingu čelní masky vypadá Astra širší a stabilnější, kromě toho ale Opel Vizor také dokonale integruje hi-tech technologie, jako např. tenké světlomety Intelli-Lux LED® nebo přední kameru systému Intelli-Vision. Při pohledu z boku působí Astra nové generace obzvlášť dynamicky, za což vděčí především výrazně skloněnému C-sloupku karoserie.

 

Vzadu se opakuje centrálně umístěný znak Opelu – známý blesk Opel Blitz, vertikálně orientované a vysoko umístěné brzdové světlo a koncová světla s úspornou LED technologií. Vyklápěcí logo Opelu slouží zároveň jako zámek a madlo k otevření víka zavazadlového prostoru – to je nejenom efektní řešení, ale umožnilo i zástavbu velmi štíhlých koncových světel. 

Plně digitální Pure Panel s intuitivním ovládáním 

Stejná německá preciznost platí i pro interiér nové Astry, jehož středobodem je plně digitální kokpit Pure Panel. Širokoúhlý digitální přístrojový štít je vybavený dvojicí 10-palcových dokonale integrovaných displejů, které plynule navazují na výdechy klimatizace. Díky speciální vrstvě, která brání odrazům v čelním skle, se displeje obejdou bez obvyklých krytů či stínítek, což umocňuje hi-tech atmosféru ve voze.

 

Designeři a konstruktéři automobilky Opel si dali záležet na tom, aby řidič dostával pohodlně a v pravý čas všechny potřebné informace a instrukce, ale aby zároveň nebyl zahlcen zbytečnými výzvami. S fyzickými ovládači zredukovanými na perfekcionisticky propracovanou „klávesnici“ ve středu palubní desky představuje Pure Panel optimální rovnováhu mezi digitalizací a intuitivním ovládáním. Většina funkcí se ovládá přes dotykový displej, který je ovšem maximálně zjednodušený a nevyžaduje složité listování vnořenými menu. Klíčovým pojmem při návrhu nové Astry byl „digitální detox“. Nikdy předtím nebyl žádný Opel taký intuitivní a snadno ovladatelný, jako nová Astra!

 

Ultramoderní kokpit Astry je navržený tak, aby vytvořil pro cestující i řidiče příjemnou a bezpečnou atmosféru. Doplňky v matném hliníku zvyšují prestižní vzhled interiéru Astry. Každý detail – od znaku Opel ve středu volantu až po látky a prošívání ergonomických sedadel AGR - nese jedinečný podpis týmu designerů značky Opel.

Red Dot Award: Přes 60 let skvělého designu 
Astra nové generace doplňuje dlouhou řadu držitelů designového ocenění Red Dot Award značky Opel. „Red Dot Award“ jako jedna z největších světových designových soutěží oceňuje inovativní design v kategoriích „Product Design“, „Brands & Communication Design“ a „Design Concept“ již více než 60 let. V roce 2023 hodnotila odborná porota produkty ze 60 zemí.