Skip To Content
2023: Skvělý rok pro automobilku Opel!
2023: Skvělý rok pro automobilku Opel!
Automobilka Opel vykázala v roce 2023 skvělé výsledky: Opel vloni celosvětově zvýšil své prodeje o výrazných 15 procent – to je nejsilnější nárůst za více než 20 let. Přibližně 670 tisíc nových registrací představuje nejlepší výsledek za poslední čtyři roky.

Mimořádně dobře si Opel vedl v segmentu elektromobilů – asi 90 tisíc prodaných BEV vozů představuje nárůst o 22 % ve srovnání s předchozím rokem.

 

Mimo trhy EU29 (země EU a vybrané kandidátské země) Opel zvýšili prodej o 62 % na celkových 101 tisíc vozů. Tento objem reprezentuje 15 % celkových tržeb.

 

Značky Opel a Vauxhall prodaly po celém světě celkem 125 tisíc lehkých užitkových vozů, což představuje meziroční nárůst o 26 % a Opel si drží vedoucí pozici v segmentu elektrických dodávek na celém trhu EU29.

 

Ve vysoce konkurenčním C-segmentu osobních vozů dokázal Opel s modelem Astra v roce 2023 zdvojnásobit své evropské prodeje. Celkově se prodalo asi o 57 % více vozů Opel Astra a Opel Grandland ve srovnání s předchozím rokem. A Opel Corsa je stále bestsellerem Evropy! V Německu a Velké Británii to je nejprodávanější vůz B-segmentu, v Řecku je Corsa dokonce absolutně nejprodávanějším automobilem.

 

Zajímavostí je i masivní nárůst on-line obchodů: Počet on-line zadaných zákaznických objednávek se meziročně zvýšil o celých 92 % - to jednoznačně dokládá význam, který je nutné on-line prostředí věnovat do budoucnosti!