Skip To Content
Opel a ADAC pokračují s rally elektromobilů
Opel a autoklub ADAC pokračují v partnerství v rallyovém šampionátu elektromobilů
  • Světově první značkový šampionát elektromobilů vstupuje do třetí sezony
  • Finále rallyové sezony odstartuje v říjnu z Prahy

Opel je již tři sezony partnerem silného německého autoklubu ADAC, se kterým pořádá světově první rallyový šampionát elektromobilů, ve kterém jezdci startují na identických elektromobilech Corsa-e Rally. Nedávno se Opel dohodl s autoklubem ADAC na prodloužení stávající dohody o spolupráci až do konce roku 2024. Zároveň došlo k přejmenování šampionátu - původní název ADAC Opel e-Rally Cup se mění na ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe“.

Stejně jako budoucnost celé značky Opel, také její aktivity v oblasti motorsportu staví na elektrickém pohonu. Proto se nyní v názvu šampionátu elektromobilů objevuje i název nové sportovní řady Opelu GSe (Grand Sport electric). Zároveň bude mít ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe“ v sezoně 2023 také ještě mezinárodnější charakter: V kalendáři je totiž celkem osm podniků, které se pojedou hned ve čtyřech zemích: V Německu, Francii, Rakousku a Švýcarsku. V této souvislosti je potěšitelné, že vůbec první zemí mimo „rodného“ Německa, kde se ADAC Opel e-Rally Cup představil, se stala Česká republika, konkrétně to bylo při srpnové Barum Rally v roce 2021

Velkým úspěchem a uznáním pro šampionát elektromobilů je vložení posledního závodu poháru ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe“ do programu velkolepé FIA Central European Rally (CER), kde se představí absolutní evropská soutěžní špička. A tuzemské fanoušky rally může těšit, že CER Rally, která se jede na samém konci října 2023, odstartuje v Praze odkud soutěžní pole zamíří na jih do Rakouska a cíl bude v německém Pasově.