Skip To Content
Opel Crossland HIT
Opel Crossland HIT – prostě poctivé auto za super cenu!
  • Klimatizace? Ano!
  • Automatické LED světlomety? Jistě!
  • Elektrické ovládání všech oken i zrcátek? Ano!
  • ESP a šest airbagů? Samozřejmě!

 

…nový Opel Crossland HIT, poháněný mnohokrát oceněným zážehovým motorem 1.2 Turbo 110 k, má prostě vše, co požaduje dnešní zákazník. A navíc ta cena: Těsně pod hranici 400 tisíc – tenhle model bude prostě prodejní hit!

Především díky charakteristické hladké čelní masce „Opel Vizor“ je Crossland jedním z nejpohlednějších představitelů své třídy kompaktních SUV modelů. A pečlivě poskládaná standardní výbava v kombinaci se skutečně skvělou cenou jeho atraktivitu umocňuje nejméně na třetí. Široce rozkročené SUV má skutečně vše, co moderní zákazník požaduje, tedy především klimatizaci, kompletní elektrické ovládání oken i zrcátek (ta jsou dokonce elektricky vyhřívaná), šest airbagů nebo asistenta pro rozjezd do kopce. Crossland HIT je mimořádně učenlivý – vždyť umí i „číst“ dopravní značky!

 

Dokonale poskládaná výbava

Zřetelně nad zvyklosti své třídy míří Crossland HIT svými LED ECO světlomety, které mají systém automatického přepínání mezi dálkovým a tlumeným světlem. Jaký máte mobil? Ale vždyť to je vlastně jedno - moderní audiosystém Crosslandu HIT se 7-palcovým dotykovým displejem se dokáže propojit s jakýmkoli mobilem prostřednictvím Apple CarPlay i Android Auto.

 

Poctivý motor a manuální převodovka

Každý řidič si rychle najde optimální pozici díky výškově i podélně nastavitelnému volantu (s koženým obšitím!) a výškově nastavitelnému sedadlu. Díky tomu si může dokonale vychutnat příjemnou dynamiku svého přeplňovaného motoru řady PureTech. Ten je rekordmanem v počtu získaných titulů „Motor roku“ – a pravda je, že ve spojení s přesnou manuální šestistupňovou převodovkou se v lehkém Crosslandu HIT překonává: Z klidu na 100 km/h se rozjede za necelých 11 sekund a pod plným plynem dokáže uhánět rychlostí až na 187 km/h. Mimochodem všechny (!) modely německé automobilky Opel jsou speciálně laděny tak, aby suverénně zvládaly jízdu maximálními rychlostmi na otevřených německých dálnicích bez rychlostních limitů – a kompaktní Crossland samozřejmě nemůže být výjimkou. Běžného řidiče ale spíš potěší jemně sportovní chování na zatáčkovitých okreskách, které tužší odpružení Crosslandu HIT zvládá naprosto suverénně. A v revíru mimoměstských silnic se Crossland HIT odvděčí i velmi příjemnou spotřebou kolem pouhých 5 l/100 km!

 

Zvláštní znamení: Praktičnost!

Jestli by šlo o to charakterizovat nový Opel Crossland HIT jedním slovem, tak by to mohla být: Praktičnost! Na půdorysu kompaktního modelu (do délky narostl Crossland HIT jenom na 4,2 metru, takže se snadno vejde do každé parkovací mezery) nabízí Crossland velmi slušný prostor až pěti pasažérům, díky vyšší stavbě se jim do vozu skvěle nastupuje a pro zavazadla je připravený „kufr“ o objemu 520 litrů – to je s přehledem nejvíce v tomto segmentu a překonává i řadu konkurentů stojících o třídu výš! A pokud by základní objem zavazadelníku nestačil, pomohou asymetricky dělená (60/40) a nezávisle sklopná zadní sedadla.

 

Podtrženo a sečteno: Při hodnocení ceněného poměru „value for money“, tedy hodnoty, kterou za vynaložené peníze zákazník získává, vítězí Opel Crossland HIT na celé čáře. Jen hodně těžko by se hledal podobně koncipovaný a vybavený konkurent za cenu 399 990 Kč.