Skip To Content
Opel uvádí nové logo
Opel uvádí nové logo:
Ikonický „Blitz“ zvýrazňuje cestu německé značky k elektromobilitě  
  • Nové logo se představí na mezinárodním autosalonu IAA Mobility v Mnichově 

 

Právě dnes německá automobilka Opel odhalila novou verzi svého loga, kterému samozřejmě dominuje moderně interpretovaný blesk, tedy v němčině „Blitz“. Nové logo se na produkčních modelech objeví začátkem roku 2024. I nadále bude logo s bleskem ústředním prvkem čelních masek Opel Vizor, tak, jak to před časem zavedla oceňovaná designerská filozofie Opel Compass. A je to více než symbolické: Blesk/Blitz je symbolem elektřiny – a Opel systematický míří do éry elektromobility.


„Náš „Blitz“ je dnes aktuálnější než kdykoli předtím. Symbolizuje nejen naši tradici v demokratizaci inovací a mobility, ale vyjadřuje také náš závazek stát se v Evropě do roku 2028 plně elektrickou značkou. Už letos budeme mít v našem portfoliu 15 elektrifikovaných modelů,“ říká Florian Huettl, generální ředitel značky Opel.

 

„Stylizovaný blesk je ikonou naší designerské filozofie Bold and Pure. Zostřený a sebevědomý nový „Blitz“ dramaticky protíná čistě stylizovaný podkladový prstenec a dává našemu ikonickému emblému progresivní a moderní vzhled. Je hrdě umístěn ve středu čelní masky každého našeho modelu, což je klíčový princip našeho designu. Opel Compass je páteří našich designových prvků pro přední i zadní části vozu i interiéru,“ říká Mark Adams, viceprezident automobilky Opel odpovědný za design.

 

Opel bude v nadcházejících letech postupně zavádět logo s nově stylizovaným bleskem do svého produktového portfolia. První sériový vůz dostane nové logo v roce 2024. Generální ředitel Opelu Florian Huettl však avizuje, že nové logo se veřejnosti výrazně představí už letos: „Mezinárodní autosalon IAA Mobility v Mnichově je jednou z největších automobilových výstav na světě, a proto je ideálním místem pro představení našeho nového znaku. Ale nebude to naše jediné překvapení - návštěvníci zářijové výstavy IAA Mobility se mají opravdu na co těšit!“

 

 

26. 6. 2023