Skip To Content
Česká pošta osedlala Movana
Česká pošta osedlala Movana
Opel se se svými velkými dodávkami Movano stále výrazněji prosazuje do vozových parků velkých českých firem. Čerstvým „zářezem“ je obrovský obchod s Českou poštou, která odebere celkem 700 vozů Opel Movano L3H2.

 

Opel se se svými mohutnými užitkovými modely Movano krok po kroku stále výrazněji prosazuje v náročném světě flotilových prodejů. Nedávno se v Praze předávalo 22 valníků Opel Movano pro síť hobby marketů OBI, takže dnes si z každé prodejny OBI v ČR může zákazník odvézt svůj velký nákup Movanem sám a za velmi rozumnou cenu.

Čerstvým a velmi významným úspěchem Opelu a jeho modelu Movano je vítězství ve výběrovém řízení České pošty na velké dodávky. „Česká pošta provozuje jednu z největších flotil užitkových vozů v ČR,“ říká Josef Šopík, šéf českého zastoupení německé automobilky Opel. „Je proto jasné, že naše vítězství u takto prestižního klienta je pro nás a náš model Movano tou nejlepší referencí!“

Opel dodá České poště celkem 700 dodávek Movano ve verzi L3H2, přičemž 500 z nich už bylo fyzicky předáno v závěru roku 2022. „Ve výběrovém řízení České pošty jsme se prosadili poprvé, ale věříme, že nezůstane jen u tohoto prvního obchodu,“ říká Jakub Kučmaš, prodejní ředitel českého zastoupení značky Opel. „Věříme si i proto, že spolu s užitkovými Movany si Česká pošta objednala i malou flotilu našich osobních vozů, což může být zárodek budoucí větší spolupráce.“

Velký obchod s Českou poštou výrazně vylepší pozici značky Opel v segmentu užitkových vozů na českém trhu. Už před vítězstvím ve výběrovém řízení České pošty Opel v ČR v segmentu LCV mohutně posiloval svoji pozici – meziročně zvýšil své prodeje o dvě třetiny, což z něj dělá „skokana roku“ v celém LCV segmentu českého automobilového trhu.  A sedm stovek Movan pro Českou poštu je jakýmsi „bonusem“, který definitivně potvrzuje roli Opelu jako velmi důležitého hráče na poli flotilových prodejů užitkových vozů. 

Všechny trumfy v ruce!

Robustnost, spolehlivost, hospodárnost spolu s kvalitním servisním zázemím a samozřejmě i dobrá cena – to jsou argumenty, na kterých stojí úspěch vozů Opel Movano ve velkém flotilovém obchodně s Českou poštou. Opel se ale stává stále oblíbenějším partnerem firem, provozujících flotily užitkových vozů i proto, že u něj lze výhodně opatřit „pod jednou střechou“ užitkové vozy všech kategorií – od kompaktních hbitých rozvážkových dodávek Combo Van přes větší a mimořádně flexibilní Vivaro až po opravdu mohutné Movano, které ve své největší verzi nabízí prosto pro náklad o objemu 17 m3! A všechny tyto LCV modely Opel nabízí dokonce i s elektrickým pohonem! „Zájemci o Movano mohou volit ze široké nabídky variant karoserií čtyř délek a třech výšek, užitečné zatížení tohoto siláka činí až 1465 kg, hmotnost přívěsu může být až 3000 kg,“ přibližuje silné stránky Movana Michaela Chmelíková, produktová manažerka českého zastoupení automobilky Opel.