Skip To Content
Opel černým koněm LCV
Opel černým koněm segmentu LCV
Opel v ČR má za sebou mimořádně pozitivní rok co do prodejů lehkých užitkových vozů (LCV): V roce 2023 se v ČR prodalo 2346 LCV vozů Opel Combo, Vivaro a Movano, což představuje meziroční nárůst o 1046 automobilů! Opel díky tomu v segmentu LCV poskočil ze sedmé na čtvrtou příčku a zaznamenal třetí nejvýraznější růst z desítky nejsilnějších LCV značek na českém trhu!

Opel se tak definitivně prosadil do první ligy LCV značek na českém trhu! Jedním z klíčů k tomu to úspěchu je široké a dobře nastavené portfolio užitkových modelů, které sahá od kompaktních modelů Combo přes praktické dodávky střední třídy Vivaro až po mohutné vozy Movano. Kromě verzí poháněných hospodárnými vznětovými agregáty si v nabídce Opelu vyberou i zájemci o elektrické verze, protože všechny tři modely se nabízejí i s bateriovým pohonem. A na vybraných evropských trzích Opel již rozjel i komerční prodej dodávek Vivaro s pohonem s vodíkovými palivovými články…

 

Na výborných prodejních výsledcích LCV modelů v ČR má největší zásluhu vítězství v několika velkých fleetových obchodech. Velkým úspěchem je například zakázka na několik stovek dodávek Opel Movano od České pošty.

 

Výkonové parametry, dobře nastavená cenová politika a především spolehlivost užitkových vozů Opel vynesly německou značku na stupně vítězů českého LCV trhu. Opel ani v roce 2024 nehodlá tuto pozici přepustit konkurenci, naopak: Už v polovině roku kompletně přezbrojí a všechny řady Combo / Vivaro / Movano vyjedou v zásadně modernizované podobě. I díky tomu Opel počítá s dalším posunem vzhůru v žebříčku prodejců LCV vozů na českém trhu!