Skip To Content

Nový Opel Manta GSe ElektroMOD ukazuje elektrizující úsměv

 
  • Nová „tvář“ Pixel-Vizor zobrazuje symboly i textové zprávy
  • Manta představuje přechod ikonického kupé k elektrické verzi ElektroMOD
  • Čtyřválcový motor pod typickou černou kapotou byl vystřídán elektromotorem

 

Vždy to byl automobil nabitý emocemi – a nyní se legendární Opel Manta navíc proměňuje v bezemisní ElektroMOD prototyp s ultra-moderní „tváří“. Pod ikonickou černou kapotou motoru se už neukrývá zážehový čtyřválec, ale výkonný elektromotor. Písmeno “e” v označení GSe vyjadřuje systematickou cestu Opelu k elektrifikaci. Čistě stylizovaná a klasicky neonově žlutá karoserie okouzluje nyní zářivým úsměvem díky moderní LED technologii. Původní Manta se svým přísně geometrickým řazením světlometů, osobitou maskou chladiče a logem Blitz se stala inspirací pro Vizor - novou tvář všech nastupujících Opelů, se kterou už vyjely modely Mokka a Crossland. Samotný prototyp Opel Manta GSe ElektroMOD nyní nese tento designový prvek v jeho dosud nejinovativnější interpretaci, kterou její tvůrci nazvali Pixel-Vizor.

 

Manta GSe může se svým okolím komunikovat díky Pixel-Vizoru. „Moje německé srdce bylo ELEKTRifikováno,“ hlásá vůz hrdě. "Jsem na nulové e-misi", "Jsem ElektroMOD" vysvětluje Manta GSe a v příštím okamžiku ukáže siluetu rejnoka manta klouzajícího napříč maskou Pixel-Vizor. Konstruktéři Opel si vyhráli s legendárním znakem Opelu Manta a navrhli jej i ve formě QR kódu. Z masky vozu také svítí nezaměnitelné logo německého výrobce a poté z něj vyšlehávají dva blesky přímo do stylových LED denních světel.

 

Manta GSe ElektroMOD je dílem zapálených designérů, 3D modelářů, inženýrů, techniků, mechaniků a dalších odborníků,“ vysvětluje Pierre-Olivier Garcia, manažer značky Opel odpovědný za globální design. "S Mantou GSe stavíme most od skvělé historické tradice značky Opel k udržitelné budoucnosti. Tato kombinace je nadčasová, moderní a naprosto fascinující.

 

Manta GSe ElektroMOD je reminiscencí na Opel Manta A z roku 1970. Automobil oslovuje sílící komunitu fanoušků, která vyznává tzv. RestoMod trend, tedy restaurování historických vozů při kterém se ovšem využívají i nejmodernější technologie a současné designové prvky. Čistě bateriový elektrický Opel Manta GSe ElektroMOD s plně digitálním kokpitem je stejně sportovní jako původní Opel GSe. Výraz „MOD“ znamená modifikaci, změnu, technické a stylistické úpravy a také moderní udržitelný životní styl.

 

V současné době se projekt nového Opelu Manta GSe ElektroMOD v Rüsselsheimu blíží do svého vyvrcholení. V celé své kráse a se všemi detaily se unikátní prototyp představí už 19. května 2021.