Skip To Content

Nová Astra se novinářům líbí… moc!

Astra nové generace, horká novinka značky Opel, je bez debat atraktivní na pohled. A kdo se už svezl, chválí i jízdní vlastnosti nebo vyspělé technologie, které Astra poprvé představuje ve svém segmentu kompaktních vozů…

Jako první se samozřejmě před pár dny s novou Astrou svezli motorističtí novináři – a ti patří k těm nejnáročnějším kritikům! Dva dny po sobě vždy dvě desítky publicistů kroužily kolem Prahy při tradičních prvních testovacích jízdách, třetí den pak skupina nejvýznamnějších titulů převzala Astry na první „opravdový“ několikadenní test ve svých redakcích. Na jejich výstupy v tištěných titulech si vhledem k uzávěrkám ještě počkáme, ale z reakcí internetových titulů, které jsou publikačně mnohem rychlejší, je už nyní jasné, že Astra je opravdu mimořádně povedeným a prodejně potentním modelem. Zde některé citace z prvních recenzí: 

 

Deník.cz:

 

Ve městě "nečoudí", na okreskách pobaví: Test Opelu Astra plug-in hybrid

https://prazsky.denik.cz/autosalon/ve-meste-necoudi-na-okreskach-pobavi-test-opelu-astra-plug-in-hybrid-20220712.html

 

 • Některá auta vypadají dobře na fotografii, jiná při reálném pohledu. Design nové Astry se však líbí za všech okolností.
 
 • Prostor pro posádku v elektrifikované verzi nijak neutrpěl. I v plug-in hybridu se tedy i na delší cestu může bez problémů vydat čtveřice osob, z nichž každá může měřit třeba stopětaosmdesát centimetrů. Před koleny i nad hlavou budou pak mít tyto osoby ještě přibližně čtyřcentimetrovou prostorovou rezervu.
 
 • Největším překvapením u nové Astry je podvozek. Konkrétně jeho naladění… výsledkem je auto, které je radost „vodit“ po zakroucených silnicích. Na nich umí v případě průjezdů „esíčky“ hbitě měnit směr, přesně poslouchá pokyny od volantu a současně zůstává klidné a příjemně poddajné také na nerovné vozovce.


auto.cz:

 

Opel Astra 1.6 Turbo 180 k PHEV GS Line – Parádně vypadá i jezdí

https://www.auto.cz/opel-astra-1-6-turbo-180-k-phev-gs-line-paradne-vypada-i-jezdi-144735

 

 • …stačí se jen podívat na výrazně tvarovanou příď, které dominuje tzv. Opel Vizor...po estetické stránce paráda, tohle se designovému týmu skutečně povedlo!
 
 • Parádní ergonomii pracoviště řidiče pak podtrhují sedadla, která se mohou pochlubit certifikací AGR (takové to ortopedické potvrzení).
 
 • V praxi Opel Astra nabízí skutečně velmi příjemný balanc mezi sportovností a komfortem. Podvozek působí poněkud tužším dojmem, ani na horších silnicích však nemlátí, ani neodskakuje. Příjemná tuhost vytváří skutečně sportovní dojem a karoserie se v zatáčkách ani příliš nenaklání…


Autoweb.cz:

 

Opel Astra nové generace startuje v Česku novou éru

https://www.autoweb.cz/opel-astra-nove-generace-startuje-cesku-novou-eru/

 

 • Nový Opel Astra je skutečným mistrovským kusem designerů německé automobilky. K nejvýraznějším rysům patří jeho čelní maska Opel Vizor nebo plně digitální kokpit Pure Panel.
 
 • Opel s další generací svého bestselleru kompaktní třídy kombinuje zábavu z jízdy se špičkovou efektivitou a ohleduplností k životnímu prostředí… a to vše za rozumné ceny… přitom už základní model vyniká opravdu komplexní standardní výbavou, ve kterém nechybí nic z bezpečnostních a komfortních prvků, za které se u konkurence musí často připlácet.


F-Drive.cz

 

Opel Astra na českém trhu. Plug-in hybrid chce změnit pravidla hry

https://fdrive.cz/clanky/test-opel-astra-na-ceskem-trhu-plug-in-hybrid-chce-zmenit-trh-prvni-jizdni-dojmy-9204

 

 • Design se stává hlavní zbraní Opelu v boji o zákazníky.
 
 • Astra PHEV nabízí na dnešní dobu překvapivě nízkou úroveň vnitřního hluku působící až prémiově.
 
 • Interiéru byl naordinován zcela nový styl. Místo stávajících kudrlinek přísná geometrie a strohost. Ta nevyjde z módy tak rychle.