Skip To Content

S Mokkou-e za úžasnými místy ČR


Statisíce turistů a cestovatelů přísahají na Facebooku a Instagramu na cestovatelskou komunitu a aplikaci „Úžasná místa v Česku“. Jejich autorka Kristýna Turynová už skoro tři roky představuje ta nejhezčí místa naší vlasti. Za dalšími cíli bude nyní vyrážet v elektromobilu Opel Mokka-e.

 

O: Na Facebooku a Instagramu sleduje váš profil „Úžasná místa v Česku“ přes milion fanoušků – to je naprosto fantastické, i s ohledem na poměrné mládí těchto kanálů…?

 

KT: Někdy na začátku roku 2020 jsme pro maminku, která je nadšená cestovatelka, vytvořila facebookovou skupinu „Úžasná místa v Česku“, protože chtěla sdílet informace a fotky z hezkých míst naší vlasti. Samotnou mě překvapilo, jaký ohlas skupina vyvolala a jak rychle se rozrostla. 

 

O: Ohlas a růst byly natolik intenzivní, že pro snazší orientaci uživatelů jste asi před rokem dokonce přidali i aplikaci, která patří k masivně stahovaným.

 

KT: Naše aplikace je velmi přehledná, člověk se v ní snadno orientuje a je zdarma – to jsou asi hlavní důvody její obliby. Našim cílem je být nejpoužívanější tuzemskou cestovatelskou aplikací.

 

O: Vaše „Úžasná místa“ se – alespoň zatím - soustředí na naši republiku. Vy jste ale už stihla procestovat obrovský kus světa…?

 

KT: My máme posedlost cestováním v rodině. Když jsem byla malá, rodiče s námi pravidelně vyráželi na výlety, já sama jsem pak později procestovala čtyři desítky zemí celého světa. Naše republika mne ale pořád fascinuje krásou a rozmanitostí své přírody, stále nacházím fantastická místa, o kterých jsem neměla tušení… a ráda se o ně podělím s ostatními. 


 

O: Na výpravy po Česku vyrážíte často autem. Nyní jste se rozhodla na pár týdnů přesedlat do elektromobilu Opel Mokka-e. To je váš první kontakt s elektromobilitou?

 

KT: Ano, zatím jsme žádný elektromobil neměli, ale už delší dobu cítím, že elektřina v dopravě je správnou cestou do budoucna, chceme-li snížit obrovské ekologické zatížení planety. Nejsem žádný fanatický vyznavač elektromobility, uvědomuji si, že jsme pořád na začátku a dnešní elektromobilita má i svá úskalí… ale právě proto chci Mokku-e otestovat jako naprosto běžný uživatel a udělat si objektivní obrázek o možnostech jejího používání.

 

O: A co už jste během prvních stovek kilometrů s Mokkou-e zjistili?

 

KT: Mokka-e se ovládá naprosto intuitivně – jako každé s automatickou převodovkou. Na elektromobil si člověk strašně rychle zvykne – líbí se mi, že řidič jen zmáčkne tlačítko, šlápne na plyn – a jede… a docela svižně! Naše Mokka-e na to ani nevypadá, ale překvapila mne i slušným prostorem uvnitř – jezdíme ve třech s malým dítětem – a vejdeme se úplně v pohodě.

 

O: A co strach z vybití baterií – to je nejčastější obava těch, co s elektromobilem začínají.

 

KA: Zpočátku to samozřejmě bylo i pro mne trochu stresující. Ale rychle jsem pochopila, že obavy jsou úplně zbytečné – nabíječek je opravdu dost a stačí si jen stáhnout některou z aplikací, které signalizují jejich polohy. 


 

O: Už jste s Mokkou-e „zmapovali“ nějaké další „Úžasné místo“?

 

KT: Samozřejmě – už máme za sebou pár výprav. A stále pokračujeme - teď se třeba chystáme do Českého Švýcarska. Jeho část je po ničivém požáru samozřejmě značně zasažená, ale na obrovském území se nic nestalo a my chceme lidem ukázat, že je možné tam zajet a užít si skvělý výlet. Tím spíš, když tím podpoří tamní turistickou infrastrukturu, která to teď bude moc potřebovat!

 

O: Děkujme za rozhovor