Skip To Content

Nový Opel Astra vyhrál anketu „Německé auto roku“ ve své kompaktní třídě

3. listopad 2022

  • Jednoznačný vítěz: Astra zvítězila s výrazným náskokem před konkurencí

Nové modely Opel Astra/Opel Astra Sports Tourer se ozdobily výrazným titulem: V respektované anketě German Car of The Year (GCOTY – Německé auto roku) Astra zvítězila s výrazným náskokem před konkurencí ve své kategorii kompaktních vozů. Nezávislá odborná porota soutěže "German Car Awards", v níž působí 27 automobilových odborníků a novinářů, ocenila především vyspělé pohonné jednotky (včetně elektrifikovaného plug-in hybridu) a inovativní bezpečnostní technologie, které nová Astra zpřístupňuje širokému okruhu kupujících v kompaktní třídě. Porota vysoce hodnotila i atraktivní design, výborný podvozek, který přináší potěšení z jízdy, a skvělý poměr ceny a užitné hodnoty. 

 

„Ocenění „Německé auto roku 2023“ v kompaktní třídě pro modely Astra a Astra Sports Tourer opět dokazuje, že nejnovější generace našeho bestselleru je nejen vyzyvatelem, ale má také na to, aby vítězila ve všech ohledech,“ říká Andreas Marx, šéf německého zastoupení značky Opel.

 

„Opel Astra jasně vyniká nad konkurenty v segmentu svojí všestranností, emocionálním designem a potěšením z jízdy,“ říká Jens Meiners, člen poroty German Car of The Year.

  

Astra/Astra Sports Tourer: Opravdový zážitek z jízdy

Během náročných testovacích jízd porotci ankety German Car of The Year hodnotili jízdní vlastnosti, praktičnost, komfort a mnoho dalších aspektů celé řady nových automobilů. Testovaná plug-in hybridní Astra je zaujala vysokým systémovým výkonem 133 kW/180 k a mohutným točivým momentem 360 Nm, nízkou kombinovanou spotřebou jen 1,1-1,0 l/100 km (dle WLTP), a dynamikou - pětidveřový hatchback zrychlí z 0 na 100 km/h během pouhých 7,6 s.

 

 

Intuitivní ovládání informačních a asistenčních systémů zaručuje nové rozhraní HMI (Human-Machine Interface) a přehledný a plně digitální kokpit Pure Panel s mimořádně velkým dotykovým displejem. Komfort a bezpečnost umocňují nejmodernější technologie, jako jsou např. adaptivní neoslňující světlomety Intelli-Lux LED® Pixel Light s celkem 168 LED segmenty. Špičkový cestovní komfort garantují ergonomická sedadla s certifikátem AGR.

 

Titul „Německé auto roku“ se letos uděluje již popáté. Nezávislá odborná jury, kterou v současné době tvoří 27 porotců, vybírá vítěze v pěti automobilových kategoriích: Kompaktní, prémiové, luxusní a sportovní vozy a automobily s inovativními pohony. První ročník ankety „Německé auto roku“ proběhl v závěru roku 2018, kdy se volilo „Německé auto roku 2019“.