Skip To Content
Budoucnost mobility je elektrická

Budoucnost mobility je elektrická

Chcete vědět proč? Protože elektrické motory jsou tiché, efektivní, jen zřídka je potřeba je opravovat a umožňují jízdu bez emisí. Další výhodou je lepší využití zdrojů v porovnání se spalovacími motory. Přidejte výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů a už se nebudete chtít vrátit.

Skvělá efektivita

Možná největší výhodou elektromobilu je jeho efektivita. S normálním motorem je témě třetina energie ztracena tepelnými ztrátami - naproti tomu elektromobil dokáže využít až 95% energie. Poměr vynaložené a využitelné energie se nazývá efektivita.

Jak pracuje elektromotor

Motor elektrického vozu přetváří elektrický proud z baterie na mechanickou energii. To vytváří cirkulující magnetické pole pomocí cívek, které přitahují další magnety umístěné v motoru. Výsledná síla se přenáší na nápravy vozu, přičemž rychlost otáčení závisí na frekvenci proudu.

Skvělá jízdní dynamika

Vysoká efektivita, nízké náklady, nízké emise - je mnoho rozumných důvodů pro elektromobil. A jízda je také zábavná: na rozdíl od vozidel se spalovacím motorem nemusíte řadit rychlosti. Točivý výkon je ihned k dispozici a nabízí skvělý jízdní zážitek.