Opel – Milníky designu
Milníky inovací Opel

Milníky inovací

Podívejte se na prvenství značky Opel

Milníky inovací Opel
Opel Milníky – Udržitelná mobilita a Řešení ochrany životního prostředí

Zelené milníky

Tradice ochrany životního prostředí je dlouhou tradicí značky Opel.

Milníky udržitelnosti Opel

MILNÍKY DESIGNU.

Již od samého počátku jsou hlavními prvky designu vozů Opel emoce a pokročilé technologie. Objevte naše dědictví, které vede k novému designovému stylu charakterizovanému mottem: „ Mistrovství tvarů se potkává s německou precizností“.

Milníky designu Opel – Astra OPC Extreme 2014

Astra OPC Extreme 2014

Opel Astra OPC Extreme vychází ze závodní okruhové verze Astra Cup a je nejvýkonnější Astrou pro běžný provoz v historii. Vylepšená aerodynamika, střešní spojler, karbonové ráfky a další prvky, bezpečnostní rám a speciální sportovní sedadla Recaro zaručují skvělý zážitek z řízení.

Milníky designu Opel – 2013 Monza Concept

2013 Monza Concept

Monza Concept ukazuje, co mohou zákazníci značky Opel očekávat v budoucnosti: vytříbený design a radikální nové systémy ovládání a infozábavy. Skvělá aerodynamika, použití odlehčených materiálů a pohon ohleduplný k životnímu prostředí jsou dalšími silnými stránkami konceptu Monza.

Milníky designu Opel – 2012 ADAM

2012 ADAM

Neuvěřitelně dynamický s bezbřehými možnostmi personalizace. Opel ADAM se představil na pařížském autosalonu v roce 2012. Perfektní vůz do města, svěží, individualistický, elegantní a vždy plný kreativity.

Milníky designu Opel – 2012 Cascada

2012 Cascada

Elegantní a chtěný. Opel Cascada přináší luxusní plátěnou střechu v novém rozměru. Kabriolet, který můžete díky technologiím a materiálům používat celoročně a nebude vás stát všechny vaše úspory. Dostupný a přesto luxusní.

Milníky designu Opel – 2012 Mokka

2012 Mokka

Vzhled klasického SUV v menším balení, které přináší praktičnost a úspornost. Opel Mokka vytvořil zcela novou třídu vozidel, která jsou použitelná ve městě i v terénu.

Milníky designu Opel – 2010 GTC Paris

2010 GTC Paris

Tento koncept vyjádřil emocionální stránku značky Opel. Třídveřový hatchback se chlubí čistým designem se sportovním nádechem. Je klidný a přesto výrazný. Jeho hlavním úkolem je ukázat, že i dostupné vozy mohou mít ikonický design, to vše  souladu s DNA značky Opel.

Milníky designu Opel – 2010 Flextreme GT/E

2010 Flextreme GT/E

Koncept Opel Flextreme GT/E zobrazuje prvky, které charakterizují energii značky Opel: efektivní výkon, expresivní design a německou preciznost.

Milníky designu Opel – 2010 Meriva

2010 Meriva

Meriva posouvá oceňovaný design vozů Opel znovu kupředu. Trend, který nastolila v roce 2008 Insignia a Astra o rok později, obohacuje Meriva o praktické a inovativní funkce: systém zadních sedadel FlexSpace®, opačně zavěšené zadní dveře FlexDoors® a úložný systém FlexRail®. Díky těmto prvkům je Meriva šampionem v oblasti flexibility.

Milníky designu Opel – 2009 Astra

2009 Astra

Astra přináší do kompaktního segmentu nový designový styl Opel. Silueta se pyšní vzhledem vozů karoserie kupé a elegantní detaily umocňují sportovní náturu vozu. Proporce vozu přináší strmě stoupající čelní okno a klesající linii střechy, které zdůrazní karoserii typu hatchback.

Milníky designu Opel – 2008 Insignia

2008 Insignia

Nová vlajková loď značky Opel se poprvé představila na londýnském autosalonu v roce 2008 a svým revolučním designem okamžitě zaujala širokou veřejnost. Insignia byla skokem kupředu v oblasti designu i technologií a po právu si odnesla titul Car of the Year v roce 2009. Insignia je ztělesněným nového designového stylu Opel s mottem: „ Mistrovství tvarů se potkává s německou precizností“.

Milníky designu Opel – 2007 Flextreme

2007 Flextreme

Koncept Flextreme je první, počinem skupiny GM a značky Opel, který využívá elektrický pohon E-Flex. Posouvá také designový styl představený u GTC Coupé zase o krok kupředu. Opačně zavěšené zadní dveře zaručují pohodlné nastupování do vozu, velká prosklená střecha zase dostatek světla v interiéru. Koncept pokračuje v trendu praktických a flexibilních karoserií.

Milníky designu Opel – 1999 Zafira

1999 Zafira

Její tajemství se nazývá Flex7. Díky tomuto exkluzivnímu systému se během chvilky změní Zafira ze 2-místného vozu na 7-místný bez nutnosti demontáže jakéhokoli sedadla. Zafira stanovila nový trend automobilky Opel v oblasti flexibility interiéru, který se tak dostal do genů všech dalších vozidel značky.

Milníky designu Opel – 1994 Tigra

1994 Tigra

Sportovní coupé Opel Tigra mělo základ ve stejnojmenném konceptu, který byl postaven na platformě druhé generace modelu Corsa. V roce 2004 pak model Opel Tigra Twin Top získal titul Kabriolet roku na Ženevském autosalonu.

Milníky designu Opel – 1993 Corsa

1993 Corsa

V roce 1993 byla představena Corsa B a velmi rychle se stala jedním z nejúspěšnějších modelů značky po celém světě. Stylový design a prostorný interiér byl v souladu s úspornými a výkonnými motory.

Milníky designu Opel – 1989 Calibra

1989 Calibra

Doslova šílenství se spustilo na autosalonu ve Frankfurtu v roce 1989 po odhalení modelu Calibra. Jeho čistý, elegantní design s nejlepším koeficientem odporu vzduchu své doby, byl vhodně zkombinován s prostorným interiérem, který ocenily mladší i starší generace. Calibra přinesla Opelu velký úspěch i v následujících letech.

Milníky designu Opel – 1968 GT

1968 GT

Opel GT se stal prvním evropským konceptem, který se dočkal sériové výroby v roce 1968. Stalo se tak po úspěchu Experimental GT a základem pro vůz byl model Kadett.

Milníky designu Opel – 1966 Kadett B Coupe

1966 Kadett B Coupe

Tento model si vzal inspiraci v amerických vozech typu Fastback a hned se stal velmi oblíbeným a úspěšným modelem značky. Vyvážel se do více než 120 zemí světa včetně Spojených států amerických.